Polski English
O Firmie
Pomoc
Kontakt
Poczta
cPanel
Wydajne i stabilne serwery wirtualne zlokalizowane w Polsce.
Obsługa nieograniczonej liczby domen i kont pocztowych.
Wygodny, polski panel administracyjny cPanel X3 - czytaj więcej
poprzedni następny

Logi dostępowe i logi serwera

Co to są logi?

Logi serwera pokazują każdą indywidualną akcję która jest wykonywana kiedy klient przegląda Twoją stronę. Zawierają gigantyczną ilość informacji nt. kto ogląda Twoją stronę, co oglądają i ile czasu poświęcają na konkretne elementy. Nie przejmuj się, że statystyki są trudne do odczytania (i do przeanalizowania) przeciętnemu użytkownikowi - udostępniamy kilka narzędzi które na ich podstawie generują przyjazne wykresy oraz dane statystyczne. Aby je zobaczyć przejdź do zakładki Logi i wybierz jeden z kilku dostępnych programów statystycznych.

Przykładowy wpis z logów

66.77.88.99 - - [13/Jun/2009:12:15:01 -0500] "GET /img/navbar.jpg HTTP/1.1" 304 - "http://www.domain.com/" "Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.0.4) Gecko/20060508 Firefox/1.5.0.4"

 

Ten wpis mówi że klient o IP 66.77.88.99 chciał otrzymać plik navbar.jpg w katalogu /img/ domeny http://domain.com 13 czerwca 2009. Możemy się dowiedzieć również że korzystał z przeglądarki Firefox 1.5.0.4 i Windows XP.

Nie warto próbować czytać kolejnych linijek i na ich podstawie wysnuwać wniosków, robią to za nas odpowiednie narzędzia statystyczne jak np. AwStats pokazując je w łatwej do przyswojenia formie.

Ustawianie konfiguracji logów

Możesz zadecydować by zapisywać Twoje logi serwera w Twoim katalogu domowym dla każdego miesiąca. Ta opcja zapisze archiwum z logami serwera. Możesz również kasować logi po upływie jednego miesiąca zaznaczając pole "Usuń poprzednie" obok wybranego logu.

Rada: Zapisywanie logów zużywa Twoją przestrzeń dyskową na Twoim koncie hostingowym

 

Zachowane logi

Twoje zapisane logi są dostępne do pobrania. Zawierają one pliki z logami dostępu do strony poprzez HTTP (strony internetowe). Mogą również zawierać logi z połączeń FTP oraz z połączeń szyfrowanych (SSL)

 

 

<
akceptowane metody płatności

  Copyright © 2002-2012 MSERWIS & Domeny.tv. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    ul. Kazimierza Wielkiego 27, 50-077 Wrocław
    tel. (0048) 71 718 13 10; fax. (0048) 71 718 13 11
    Regulamin świadczenia usług   Oferty pracy