WordPress to niezwykle popularny system zarządzania treścią (CMS). Będzie dobrym wyborem do budowy Twojej pierwszej strony www. Również się sprawdzi, jeżeli planujesz nowy projekt, nową markę produktu lub usługi, stronę bloga do budowania Twojej marki osobistej, czy też gdy budujesz lejek sprzedażowy i potrzebujesz strony lądowania. 

Zastosowań WordPressa można wymienić wiele. Jego zaletą są nie tylko szerokie możliwości zastosowań biznesowych, ale również umiarkowane koszty wdrożenia, wsparcie społeczności w sieci, ale również łatwość pozyskania fachowców specjalizujących się w tej technologii za bardzo umiarkowane pieniądze.

Jak zainstalować WordPressa w 2 minuty?

Pewnym wyzwaniem jest samodzielne postawienie strony na WordPress. Możesz to zrobić, nie będąc programistą, bez zaglądania do kodu strony.

Stronę na WordPress technicznie (instalacja i uruchomienie) w Twojej domenie postawisz mniej niż w dwie minuty. Niemożliwe? Przekonaj się sam za darmo. Jak przetestować WordPressa pisałem na naszym blogu. W artykule poniżej dałem instrukcję krok po kroku, jak to zrobić.

https://www.mserwis.pl/blog/jak-za-darmo-przetestowac-wordpressa-na-profesjonalnym-hostingu/

Powinieneś również obejrzeć video na naszym kanale YouTube. Zobaczysz jak uruchomić stronę przy pomocy  WordPress Toolkit w cPanel. Narzędzie to udostępniamy naszym klientom hostingowym.

W większości pakietów hostingowych MSERWIS szybko zabezpieczysz swoją nową stronę. Oferujemy bezpłatny certyfikat SSL, obsługiwany automatycznie przy pomocy mechanizmu AutoSSL. Bardzo łatwo możesz zapewnić bezpieczną szyfrowaną komunikację z Twoją stroną na WordPress.

Jak zadbać o atrakcyjny wygląd strony na WordPress?

Byłbym nie do końca uczciwy, mówiąc że stworzenie efektywnej biznesowo strony na WordPress kończy się na trwającej kilka minut, bardzo prostej instalacji. 

Praca nad stroną zaczyna się właśnie w tym momencie. Przede wszystkim, trzeba zadbać o atrakcyjny jej wygląd. Pomysły na motyw graficzny, możesz znaleźć, przeglądając serwisy które sprzedają gotowe szablony stron np. https://themeforest.net/category/wordpress.   

Jednak pamiętaj o tym, że jeżeli nie masz dużego doświadczenia w WordPressie, wybór motywu (szablonu) płatnego, warto uprzednio skonsultować z osobą, która będzie wspierać Cię w procesie wdrożenia. Mam rozwiązanie, które poprowadzi Cię w tym procesie, krok po kroku, ale o tym w dalszej części artykułu. Koniecznie doczytaj do końca.   

Pamiętaj również, że o jakości wyglądu strony decydują przede wszystkim grafika i zdjęcia. Zastanów się nad propozycjami grafik, zdjęć i tekstów najlepiej przed rozpoczęciem procesu budowania strony. Są to poważne wyzwania, jakie stoją przed Tobą. 

Na początek możesz wybrać legalne, bezpłatne zdjęcia z serwisów np. https://pixabay.com/pl/, https://www.pexels.com/pl-pl/, https://unsplash.com/

Grafikę (między innymi firmowe logo) na stronę wykonasz samodzielnie, wykorzystując przygotowane przez profesjonalistów wzorce w Canvie.

Zdjęcia i grafika to nie jest jednak koniec starań o atrakcyjny wygląd strony, która będzie przyciągać klientów i zarabiać.

Wybór motywu graficznego

Strategicznie ważnym krokiem będzie wybór motywu graficznego. W swoich wyborach bierz pod uwagę również (a może przede wszystkim) motywy płatne. Dlaczego? Motywy, które dostarczają gotowe pomysły na atrakcyjny wygląd strony, oszczędzają Twój czas, a tym samym pieniądze. Można je wdrożyć, mając małe doświadczenie w obcowaniu z technologią WordPress. Pozwalają również osiągnąć bardzo dobry efekt w zakresie funkcjonalności strony, co wpłynie na skuteczność biznesową Twojego serwisu.

Możesz wybrać najprostszą drogę, którą jest skorzystanie z motywu graficznego, który pozwala wykorzystać gotowe szablony stron www. 

Rysunek_Jak rozpocząć biznes w sieci Twoja strona internetowa krok po kroku
Jak rozpocząć biznes w sieci? Twoja strona internetowa krok po kroku. Strona darmowego kursu WordPress dla klientów MSERWIS.

Darmowy kurs WordPress dla klientów MSERWIS

Wychodząc naprzeciw naszym klientom hostingowym, przygotowaliśmy kurs, dzięki któremu zbudujesz swoją stronę krok po kroku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zacząć samodzielnie swoją przygodę z własną stroną internetową, mamy dla Ciebie prostą drogę. Wybierz hosting MSERWIS, a kurs prowadzący ciebie krok po kroku od rejestracji domeny, uruchomienia hostingu do budowy własnej strony, w oparciu o WordPress (z komercyjnym szablonem GeneratePress Premium włącznie) dostaniesz gratis. 

Poprowadzimy Cię za rękę krok po kroku. Od rejestracji i konfiguracji domeny, do w pełni funkcjonalnej, dostosowanej do Twoich potrzeb biznesowych, strony. Unikalność tego szkolenia polega na tym, że pokazuje kompletny proces budowy strony, nie zostajesz sam na żadnym etapie procesu. Nie musisz nawet szukać żadnych dodatkowych informacji w sieci. Wejdź na stronę https://kurswordpress.eu/ i zapoznaj się z programem kursu:

Koniecznie zobacz lekcję demo:

https://kurswordpress.eu/projektowanie-nawigacji-i-personalizacja-serwisu-wordpress/

Zamów hosting MSERWIS. Odbierz darmowy dostęp do kursu WordPressa. Następnie  zbuduj łatwo i za darmo, swoją stronę na WordPress.

GeneratePress Premium – idealna podstawa dla Twojej efektownej strony internetowej

Przygotowując kurs WordPress dla naszych klientów, dyskutowaliśmy w zespole naszych programistów specjalizujących się w tej technologii, jakie rozwiązanie będzie optymalne. Po uwzględnieniu różnych czynników, w tym relacji jakość i funkcjonalność rozwiązania a cena, wybór padł na GeneratePress Premium.

Rysunek_GeneratePress Premium - idealna podstawa dla Twojej strony WordPress
Strona wydawcy GeneratePress Premium

Motyw w wersji Premium zawiera bibliotekę gotowych do użycia stron, które instalujesz przy pomocy prostego kreatora. Jest to bardzo prosty przepis na stworzenie atrakcyjnie wyglądającej strony. Skorzystaj z gotowego szablonu strony, podmień zdjęcia, grafiki i teksty. Dzięki wstawionym przez Ciebie elementom graficznym, strona nabierze indywidualnego charakteru.

Na stronie producenta motywu znajdziesz podgląd dostępnych w GeneratePresss szablonów stron.  

https://generatepress.com/site-library/

W opisie dostępnym na tej stronie znajdziemy również informację, że oprócz biblioteki gotowych wzorów stron www, można również budować dynamiczne elementy motywu za pomocą edytora bloków i narzędzia GenerateBlocks. Są to funkcjonalności dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

GeneratePress jest nie tylko jednym z najpopularniejszych motywów; ale jest też bardzo wysoko oceniany przez społeczność WordPressa. Kiedy piszę ten artykuł, jego ocena w repozytorium WordPressa jest jedną z najwyższych. 1281 z 1297 recenzji daje mu najwyższą ocenę 5 gwiazdek. Motyw ma ponad 400 000 aktywnych instalacji.

GeneratePress-Premium_oceny_klientow
Oceny motywu GeneratePress w serwisie WordPress.org (marzec 2022)

Jak uzyskać dostęp do darmowego dla klientów hostingu MSERWIS kursu?

Chcesz uzyskać dostęp do materiałów szkoleniowych? Zamów dowolny pakiet Hostingu Ultra lub Hosting Biznes (SERWER PRO i VIP) z rabatem 50% (od 50 zł netto). Składając zamówienie, koniecznie zaznacz, że jesteś zainteresowany bezpłatnym kursem WordPressa. Po opłaceniu hostingu zaproszenie do panelu portalu szkoleniowego dostaniesz mailem i zaczniesz budować samodzielnie swoją nową, profesjonalną stronę internetową.

https://www.mserwis.pl/hosting

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Jak zrobić efektowną stronę internetową w WordPress?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *