Posiadasz serwer wirtualny u innego usługodawcy, na którym znajdują się pliki Twojej strony i skrzynki pocztowe? Chcesz je przenieść na nasze szybkie i wydajne serwery zlokalizowane w Polsce? Nic prostszego, zrobimy to za Ciebie!

Update 23.06.2023

W naszym serwisie migracja danych podzielona jest na 2 warianty:

 • darmowy plan STANDARD – spełnia niezbędny zakres prac potrzebny do prawidłowego przeniesienia zawartości hostingu
 • płatny plan VIP – to rozszerzony wariant premium dla wymagających osób, w którym realizowane prace wykraczają poza zakres planu standardowego.

Pobierz naszą prezentację i dowiedz się więcej na ten temat.

Dlaczego zmieniać serwer? Oto najważniejsze powody, dla których nasi klienci migrują swoje usługi do nas:

 • Przejrzysta polityka cenowa. Masz dość tego, że usługa, która kosztowała 10 złotych w pierwszym roku,  w kolejnym kosztuje 500 lub 1500 złotych?
 • Brak nagłych dopłat. Zdziwiła Cię nowa usługa, której nie zamawiałeś, a za którą musisz nagle dodatkowo dopłacić? Dość takich niespodzianek.
 • Stabilność i bezawaryjność. Twój stary usługodawca po raz kolejny w poniedziałek rano miał awarię a Ty straciłeś dostęp do swojej poczty? Przyszedł czas na zmiany.
 • Indywidualne podejście. Masz problem z działaniem poczty? Potrzebujesz indywidualnej porady? Chcesz ustawić nietypową konfigurację? Nasza pomoc techniczna Ci pomoże.
 • Jedno miejsce, gdzie trzymasz domeny, serwery i usługi dodatkowe. W razie jakiegokolwiek problemu, kontaktujesz się tylko z nami.
 • Wygodny panel. Panel Twojego starego serwera wygląda jak powrót do lat 90.? Zapomnij o tym, korzystaj z najnowszej wersji cPanel – najpopularniejszego panelu serwera na świecie.

Jeśli skorzystałeś z naszej oferty i właśnie uruchomiłeś serwer wirtualny w wersji STANDARD, PRO, VIP lub serwer Ultra, to migrację danych wykonamy dla Ciebie bez dodatkowych opłat.

Chcesz skorzystać z naszych usług, ale masz jeszcze ważny serwer u innego dostawcy? Pokaż nam, do kiedy jest opłacony, i zyskaj do 6 miesięcy dostępu do serwera gratis. Każdy moment na migrację jest dobry.

Zainteresowany? Informacje o naszej promocji znajdziesz w dalszej części artykułu i na dedykowanej stronie dotyczącej migracji hostingu do MSERWIS.pl.

Czynności wykonywane w ramach usługi migracji danych

Usługa migracji danych obejmuje wykonanie przez nas następujących czynności:

 • Sprawdzenie zawartości starego serwera i wspólne ustalenie, co przenosimy (migracja obejmie aktywne serwisy, a nie stare, nieużywane, które mogą być potencjalnym zagrożeniem w przyszłości),
 • Przeniesienie plików (kopiujemy je bezpiecznie i szybko przez FTP lub SSH),
 • Przeniesienie baz danych MySQL,
 • Podpięcie domen pod odpowiednie foldery,
 • Zmiana ścieżek konfiguracyjnych i danych logowania do baz danych do nowych ustawień (np. w pliku konfiguracyjnym WordPress),
 • Zmiana delegacji domen (jeśli są utrzymywane w Domeny.tv lub jeśli udzielisz nam dostępu do panelu domen innego rejestratora),
 • Przeniesienie wiadomości z kont pocztowych (w miarę możliwości – ustalamy to indywidualnie),
 • Utworzenie kont pocztowych takich jak na starym serwerze (nowe hasła zdefiniujesz samodzielnie).

Co będzie nam potrzebne do przeprowadzenia migracji?

Do przeprowadzenia migracji danych niezbędne będzie przekazanie nam dostępu do serwera, z którego mamy migrować dane. Dostęp możliwy jest na różne sposoby:

 1. Bezpośredni dostęp do panelu administracyjnego serwera. Przekazujesz nam login i hasło. Nasz administrator samodzielnie utworzy dostępy niezbędne do przeniesienia danych i zinwentaryzuje, co należy zmigrować.
 2. Dostęp do SSH obejmujący całe konto hostingowe. Umożliwia to szybkie skopiowanie jego zawartości. Jeśli dostęp nie obejmuje plików poczty e-mail, ani baz danych, będziemy potrzebować również oddzielnie dostępy do tych usług.
 3. Dostęp do serwera za pomocą konta FTP (nazwa serwera, login, hasło) oraz dostęp do baz danych (login, hasło, adres do narzędzia phpmyadmin).

Jeśli decydujesz się przekazać nam dostęp za pomocą konta FTP:

 • zweryfikuj, czy pliki migrowanej strony WWW przypisane są do katalogu, do którego dane konto FTP ma dostęp,
 • upewnij się, czy został nam przekazany dostęp do odpowiedniej bazy danych.

Gdybyś potrzebował pomocy w utworzeniu konta FTP oraz nadaniu lub weryfikacji nazwy użytkownika i hasła do odpowiedniej bazy danych, skontaktuj się w tej sprawie z aktualnym usługodawcą serwera.

Ile to wszystko potrwa?

Zazwyczaj wykonujemy migrację w ciągu 3 dni roboczych, licząc od daty otrzymania dostępu do serwera, na którym znajdują się pliki do przeniesienia.

Daj nam znać jeśli zależy Ci na czasie, a dołożymy wszelkich starań, żeby zakończyć migrację w tym samym lub następnym dniu roboczym.

Prosimy o zlecenie migracji przynajmniej kilka dni przed wygaśnięciem obecnego serwera, a najlepiej z dużo większym wyprzedzeniem.

Nawet do 6 miesięcy za darmo!

Za każdy miesiąc ważności konta hostingowego u aktualnego usługodawcy, otrzymasz miesiąc u nas za darmo! Przedstaw nam opłaconą fakturę lub przekaż bezpośredni dostęp do panelu administracyjnego serwera w celu potwierdzenia liczby miesięcy, które pozostały Ci w aktualnej firmie hostingowej. Możesz zyskać nawet do 6 miesięcy ważności konta hostingowego.

Przykład: mamy styczeń 2019 roku. Posiadasz serwer w przykładowej firmie Anzaw lub Omhe, który jest ważny do końca maja. Kupujesz u nas serwer na rok, a on będzie opłacony do końca maja 2020 roku.

Dane zostały zmigrowane, czy muszę jeszcze coś robić?

Po ukończeniu przez nas migracji danych, należy zmienić delegację domeny na serwery DNS Mserwis.pl:

 • dns1.mserwis.pl
 • dns2.mserwis.pl
 • dns3.mserwis.pl

Jeśli domena utrzymywana jest w serwisie Domeny.tv, to zmianę delegacji domeny wykonamy w Twoim imieniu, po wykonaniu migracji.

W przypadku, kiedy domena utrzymywana jest poza serwisem Domeny.tv, takiej zmiany będziesz musiał dokonać samodzielnie, chyba że przekażesz nam dane do panelu domen. W takim wypadku pomożemy Ci również w transferze domen do nas, jeśli wyrazisz takie życzenie.

Czy migracja spowoduje przerwę w działaniu mojej strony?

Zmiana delegacji domeny na nowe serwery DNS wiąże się z propagacją, czyli zmianą adresu IP serwera, na którym znajduje się strona. Musi ona zostać rozpowszechniona w Internecie. Więcej informacji na temat czasu trwania propagacji i narzędzi do jej monitorowania znajdziesz tutaj.

Po zmianie delegacji, a przed zakończeniem procesu propagacji, domena może być widoczna dla niektórych użytkowników ze starego serwera, a dla niektórych już z nowego serwera. Trwa to od kilku do kilkunastu godzin. Zalecamy zatem, żeby w przeciągu pierwszej doby po zmianie delegacji domeny nie wprowadzać żadnych zmian na stronie WWW. Dzięki temu każdemu użytkownikowi wyświetlą się te same treści, bez względu na przebiegającą propagację.

A co z działaniem poczty?

Sprawa ma się podobnie jak w przypadku działania strony. Konta pocztowe utworzymy za Ciebie w migrowanych domenach. Wykonamy to według ustalonej listy, lub gdy mamy dostęp do panelu starego serwera, zinwentaryzujemy je sami.

Po zmianie delegacji domeny, przez kilka godzin wiadomości mogą trafiać zarówno na stary, jak i nowy serwer. 24 godziny  po przenosinach warto jeszcze raz sprawdzić pocztę na starym serwerze. Mogły tam trafić ważne wiadomości. Po tym okresie poczta już w całości dotrze na nowy serwer. Z całą pewnością jednak żadne e-maile nie zginą.

Jeśli będziemy mieć możliwość migracji wiadomości e-mail z kont pocztowych na starym serwerze, możemy to również wykonać na życzenie (mogą tu obowiązywać limity). Zalecamy jednak pobranie ich lokalnie i zarchiwizowanie na Twoim komputerze.

Migracja bez kłopotów

Jak widać sam proces migracji odbędzie się bez żadnych trudności, ponieważ wszystkie czynności wykonamy za Ciebie. Zachęcamy do zainteresowania się ofertą naszych serwerów:

Przypominamy, że przy wykupieniu nowego serwera z linii Biznes od pakietu STANDARD lub serwera Ultra od pakietu Ultra-M migrację wykonamy bez opłat. Pamiętaj również o darmowych miesiącach na konto hostingowe w naszym serwisie.

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Migracja danych na serwery MSERWIS”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *