Poznajcie firmę Wrocławskieremonty.pl specjalizującą się od kilku lat w pracach wykończeniowych na terenie Dolnego Śląska. Firma zgłosiła się do nas na początku 2022 roku z zapytaniem o wycenę utrzymania i warunki przeniesienia usług do naszego serwisu i przeżyła miłe zaskoczenie po informacji zwrotnej. Jak się okazało, byliśmy w stanie zaproponować ponad 5-krotnie tańszą alternatywę, pozostawiając przy tym efektywność strony internetowej na wcześniejszym poziomie. 

W związku z bardzo pozytywną opinią, którą otrzymaliśmy od właściciela firmy wroclawskieremonty.pl, postanowiliśmy opracować artykuł, który mamy nadzieję pomoże w przyszłości innym osobom w zredukowaniu ich kosztów utrzymania strony internetowej i dostosowaniu specyfikacji serwera do realnych potrzeb.

zrzut ekranu e-maila mserwis

Jesteś ciekaw, czy przeniesienie hostingu, poczty, domeny i strony WWW to skomplikowany proces? Zastanawiasz się, ile czasu to zajmuje i czy będziesz musiał osobiście coś robić? A jeśli tak to czy sobie z tym poradzisz? Czy proces przeniesienia usług może zaszkodzić  działaniu strony? Chciałbyś dowiedzieć się, ile realnie będziesz w stanie zaoszczędzić? Na szczęście mamy dla Ciebie same dobre nowiny i znajdziesz je w dalszej części tekstu.

Zestawienie kosztów związanych z utrzymaniem strony internetowej 

Zacznijmy od informacji, która prawdopodobnie interesuje największą rzeszę czytelników – ile realnie możesz zaoszczędzić? 

Firma wrocławskieremonty.pl postanowiła udostępnić nam historię swoich faktur, w celu udokumentowania faktycznych kosztów, jakie ponosiła przez minione lata. 

tabela opłat

W przypadku tej firmy łączne, roczne płatności abonamentowe opiewały na kwotę 1 284,12 zł brutto (przyjęliśmy wartość brutto, żeby kwoty pokrywały się z zaprezentowanym zrzutem ekranu) za 4 usługi:

  • 493,23 zł za utrzymanie hostingu, znacznie przekraczającego zapotrzebowanie użytkownika,
  • 493,23 zł za roczny abonament na usługę kreatora stron,
  • 148,83 zł za przedłużenie domeny .pl,
  • 148,83 zł za aktywację certyfikatu SSL dla domeny.

W MSERWIS zapewniliśmy ponad 5-krotnie tańszy pakiet usług na pierwszy rok korzystania z naszej oferty oraz ponad 3-krotnie tańszy pakiet na kolejne lata. To znaczy, że za pierwszy rok wystawiliśmy firmie rachunek na łączną kwotę 238,06 zł brutto. Składa się ona z 153,19 zł za pierwszy rok hostingu Ultra-M oraz 84,87 zł za przedłużenie domeny .pl, ponieważ do końca ważności zostało kilka dni. Resztę usług firma otrzymała od nas w cenie hostingu. 

Jednocześnie podkreślamy, że specyfikacje porównywanych hostingów są na zbliżonym poziomie, a różnica będzie widoczna głównie na tle możliwości i wyglądu panelu do zarządzania serwerem i posiadanymi usługami. W MSERWIS korzystamy z oprogramowania cPanel. Dowiedz się z artykułu, dlaczego warto wybrać hosting oparty o cPanel?  

Jak przenieść hosting z Home.pl do MSERWIS

Pierwszą czynnością, od której powinieneś zacząć jest wybranie hostingu. Naszą aktualną ofertę znajdziesz zawsze na stronie https://www.mserwis.pl/hosting. Nasze hostingi dzielą się na dwie linie: Biznes i Ultra. 

Serwery z linii Biznes to rozwiązanie dostosowane dla najszerszego grona klientów. Duże pojemności dysków SSD i szybkie procesory zagwarantują wysoką wydajność i stabilność większości stron internetowych. 

Serwery z linii Ultra to wariant dla wymagających i zaawansowanych technicznie klientów. W porównaniu do hostingu Biznes posiadają mniej przestrzeni dyskowej, za to oferują znacznie mocniejsze i wydajniejsze podzespoły. 

Po zdecydowaniu się na jeden z serwerów, w momencie jego zamawiania koniecznie zaznacz checkbox “Bezpłatne przeniesienie strony z hostingu innego usługodawcy”, jeśli chciałbyś żebyśmy przenieśli zawartość Twojego starego hostingu. Dodatkowo powinieneś wiedzieć, że za darmo przedłużymy ważność konta, o okres który pozostał u innego usługodawcy – nawet do 6 miesięcy! Wystarczy, że przedstawisz nam opłaconą fakturę lub przekażesz dostęp do panelu administracyjnego serwera w celu zweryfikowania liczby miesięcy, które pozostały Ci w obecnej firmie hostingowej. Więcej na ten migracji danych na serwery MSERWIS dowiesz się z naszego artykułu.

Przenoszenie domeny z Home.pl do MSERWIS

Kolejnym krokiem, który ułatwi Ci zarządzanie posiadanymi usługami oraz wpłynie na zmniejszenie Twoich rachunków związanych z utrzymaniem strony internetowej, jest transfer domeny. Transfer domeny to przeniesienie jej obsługi od obecnego do nowego operatora. W przypadku domeny internetowej przynajmniej raz w roku powinieneś opłacić jej przedłużenie. W zależności od rozszerzenia ceny przedłużeń mogą być od siebie różne. Cennik utrzymania domen znajdziesz zawsze jasno rozpisany na naszej stronie Domeny.tv. 

Zmieniając hosting, będziesz musiał zmienić delegację domeny, czyli informację określającą które serwery DNS mają obsługiwać daną domenę. Oprócz tego pozostanie Ci podpięcie domeny na nowym serwerze. Obydwie czynności możesz wykonać osobiście lub zlecić je naszym specjalistom w ramach usługi “Bezpłatne przeniesienie strony z hostingu innego usługodawcy”.

Proces przeniesienia domeny polega na uzyskaniu unikatowego kodu authinfo od obecnego rejestratora. Jego uzyskanie umożliwi Ci zainicjowanie procesu transferu domeny. O tym jak tego dokonać dowiesz się z poradników: 

W zależności od rozszerzenia domeny transfer może wiązać się z dodatkową opłatą. Jednocześnie przedłuży ona okres ważności domeny o minimum rok, np. dla .com. W przypadku rozszerzenia .pl transfer aktywnej domeny jest bezpłatny. Aktualny czas życia domeny, zostanie zachowany po wykonaniu operacji. Wszystkie warunki transferu mamy jasno rozpisane na pojedynczych stronach, podlinkowanych w naszej bazie domen.  

Przenoszenie poczty e-mail z Home.pl do MSERWIS

Posiadasz konta e-mailowe z dużą bazą wiadomości? Martwisz się, że wraz z przeniesieniem usług utracisz do niej dostęp i do wielu ważnych dla Ciebie zarchiwizowanych e-maili? 

Bez obaw! W MSERWIS w ramach usługi “Bezpłatne przeniesienie strony z hostingu innego usługodawcy” przeniesiemy wszystkie Twoje maile, utworzymy konta pocztowe identyczne jak na starym serwerze i zadbamy, żebyś nie utracił ani jednej zarchiwizowanej, istotnej dla Ciebie wiadomości. A wszystko to za darmo w ramach założenia nowego hostingu. Jedyne czego będziemy od Ciebie potrzebować to upoważnienie do wykonania możliwie jak najszybszej migracji danych ze starego hostingu na nowy. 

Przenoszenie strony internetowej z Home.pl do MSERWIS

przenoszenie strony internetowej - szczesliwy nowy poczatek

Ostatnią usługą możliwą do przeniesienia jest strona internetowa. W tym przypadku liczbę możliwych scenariuszy możemy podzielić na 3 przypadki:

  • Przeniesienie dedykowanej strony WWW lub stworzonej w darmowym systemie zarządzania treścią (CMS) w ramach usługi “Bezpłatne przeniesienie strony z hostingu innego usługodawcy”. Oprócz strony przeniesiemy dla Ciebie posiadane bazy MySQL. Proces migracji danych strony zajmuje nam średnio do kilku godzin. W związku z tym nie zwlekaj z decyzją o przeniesieniu danych na ostatnią chwilę
  • Samodzielne stworzenie strony internetowej na komercyjnym szablonie WordPressa (GeneratePress Premium), dołączanym za darmo do większości naszych hostingów. Z pomocą naszego kursu bez problemu stworzysz stronę od A do Z. To darmowy wariant dla strony stworzonej w płatnym (często wewnętrznym) kreatorze do budowania stron internetowych. Jej przeniesienie nie jest możliwe ze względu na ograniczony dostęp do oprogramowania danego kreatora. 
  • Zlecenie naszym programistom stworzenia dedykowanej strony internetowej od podstaw. Dzięki temu masz pewność, że Twoja strona będzie dostosowana do konkretnego rodzaju działalności. Zostanie stworzona tak, aby zapewnić Twoim odbiorcom jak najszybsze działanie serwisu.  

Firma wrocławskieremonty.pl zdecydowała się na rozwiązanie w postaci samodzielnego utworzenia strony internetowej od podstaw w ramach oferowanego przez nas kursu WordPressa. Zajęło to 2 dni, a efekt końcowy zobaczysz tutaj: https://wroclawskieremonty.pl/  

Zastanawiasz się, czym różni się CMS od kreatora stron internetowych i które rozwiązanie lepiej wybrać dla przyszłej witryny? Przeczytaj artykuł na ten temat: https://www.mserwis.pl/blog/kreator-stron-internetowych-czy-cms-co-lepsze/

A co z certyfikatem SSL dla domeny? 

Certyfikat SSL potwierdza bezpieczeństwo szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy użytkownikiem a serwerem. Poświadcza prawa do zarządzania domeną i to dzięki niemu widoczna jest ikona kłódki w adresie URL, utożsamianej z bezpiecznym połączeniem na stronie. 

Przenosząc hosting i domeny do MSERWIS, zapewnimy Ci darmowe i automatycznie instalujące się certyfikaty SSL. Nie tylko dla jednej, ale dla wszystkich posiadanych domen! Gwarantujemy je w ramach oferowanej przez nas usługi AutoSSL. Dostępna jest dla serwerów PRO I VIP z linii Biznes oraz dla wszystkich serwerów z linii Ultra.

Innymi słowy, wystarczy, że przetransferujesz domeny i podepniesz je pod hosting w MSERWIS. Certyfikaty SSL będą instalować się same, bez dodatkowej ingerencji, straty czasu i pieniędzy.

O czym jeszcze warto wiedzieć, przenosząc swoje usługi do MSERWIS?

Oprócz najistotniejszych informacji uwzględnionych we wcześniejszych nagłówkach wyodrębniliśmy inne istotne kwestie, o których powinieneś wiedzieć. 

Przede wszystkim nie zwlekaj z przeniesieniem domeny do ostatniego dnia jej ważności. W niektórych przypadkach rozszerzeń, np. .com, proces transferu domeny może trwać do 6 dni. Oprócz tego powinieneś uwzględnić czas, jaki może zająć obecnemu rejestratorowi na udostępnienie Ci kodu authinfo. I przede wszystkim nie pozwól, żeby Twoja domena przeszła w status wygaśnięcia

Podczas zmiany poczty e-mailowej od starego operatora do nowego może zdarzyć się tak, że wiadomości e-mail będą chwilowo dochodzić na stary hosting, a później na stałe na nowy. Wynika to z czasu potrzebnego na propagację zmian w architekturze systemu DNS i jest to normalna procedura. 

Czas kopiowania zawartości skrzynek e-mailowych zależny jest od tego, ile wiadomości zarchiwizowałeś przez ostatnie lata. Średni czas kopiowania trwa około godziny, aczkolwiek jest to dość indywidualna kwestia, zależna od ilości wiadomości w skrzynce.

Do nowo przeniesionej poczty e-mail będziesz mógł zalogować się na kilka różnych sposobów:

  • logując się danymi konta e-mailowego na stronie https://poczta.mserwis.pl/,
  • logując się do konta cPanel i przechodząc do “Konta e-mail” w zakładce “E-MAIL”. Kolejno wybierając konto e-mailowe, do którego chcesz się zalogować oraz klikając “Check Email”, a następnie “Open”.
  • Konfigurując konta e-mailowe na zewnętrznym kliencie poczty, np. Thunderbird, Gmail, czy Outlook lub w urządzeniu mobilnym.

W ramach posiadanego hostingu będziesz w stanie przydzielić konta FTP dla znajomych. Dzięki temu będą oni mogli posiadać strony internetowe w ramach Twojego hostingu. 

Zalecamy wybranie parametrów serwera do obecnych wymagań. Jeśli z czasem zapotrzebowanie np. na przestrzeń dyskową zwiększy się, będziesz mógł w dowolnej chwili zmienić serwer na wyższy pakiet dostosowany do aktualnych potrzeb. 

Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o pomoc i poradę nasze wyspecjalizowane Biuro Obsługi Klienta. Do wyboru masz kilka opcji kontaktu – wybierz tą, którą uważasz za najdogodniejszą. 

Nie masz pewności, czy nasz hosting Ci się spodoba i będzie dla Ciebie odpowiedni? Możesz wypróbować go za darmo w ramach 14-dniowego okresu próbnego.

Podsumowanie – jak przenieść hosting, domenę i pocztę do MSERWIS

Jak sam widzisz przeniesienie hostingu, poczty, domeny i strony WWW do MSERWIS nie musi być skomplikowanym procesem. Większość czynności wykonamy za Ciebie w ramach usługi “Bezpłatne przeniesienie strony z hostingu innego usługodawcy”. W zależności od tego, czy zdecydujesz się na przeniesienie starej strony lub jej założenie od nowa, proces migracji danych może potrwać od kilku godzin do kilku dni. 

Dzięki dostępowi do tematów pomocy oraz konsultacjom z Biurem Obsługi Klienta, przenoszenie usług nie sprawi Ci problemów. Prawidłowo wykonany proces przenoszenia usług nie zaszkodzi działaniu Twojej strony i nie wpłynie negatywnie na jej pozycjonowanie. W MSERWIS wiemy, w jakiej kolejności wykonywać migracje danych, posiadamy w tym kilkunastoletnie doświadczenie. Zapewniamy, że przenosząc usługi z naszą pomocą, Twoja pozycja w wyszukiwarkach nie tylko się nie pogorszy. Wręcz przeciwnie. Szybki i stabilny hosting odgrywa coraz większą rolę w algorytmach Google czy Bing.

Ponadto bazując na przypadku wroclawskieremonty.pl, firma była w stanie zredukować ponad 5-krotnie koszty utrzymania strony na pierwszy rok po przeniesieniu usług. Pozbyła się problemu w postaci cyklicznego płacenia za kreator i zyskała stronę na najpopularniejszym systemie do zarządzania treścią – WordPressie. Ten CMS znany jest ze swoich praktycznie nieograniczonych możliwości. Można w nim dostosowywać stronę do najbardziej indywidualnych potrzeb. 

Ponadto firma zagwarantowała sobie oszczędność czasu, który musiałaby poświęcać na konfigurację certyfikatu SSL. Otworzyła sobie furtkę na możliwość aktywacji indywidualnego adresu IP dla domeny, który nie jest współdzielony z innymi kontami. A to może mieć pozytywny wpływ na pozycje strony w wyszukiwarkach internetowych. 

I przede wszystkim “przesiadła się” na nowy system operacyjny – CloudLinux, zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo danych. Główną zaleta CloudLinuxa polega na tym, że każde konto hostingowe jest fizycznie oddzielone od innych i posiada indywidualne limity dostępu do zasobów (pamięć, procesor, dysk). Dzięki temu nawet duże obciążenie jednego konta nie wpływa na działanie innych kont.

Chciałbyś tak jak wroclawskieremonty.pl dołączyć do społeczności MSERWIS i Domeny.tv? Masz dość wysokich opłat za wszystko? Zrób pierwszy krok już teraz i skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta w celu omówienia szczegółów przeniesienia Twoich usług!

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

Już od kilku lat zajmuję się planowaniem, koordynacją i realizacją działań marketingowych w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Jestem odpowiedzialny za promowanie usług, produktów i oprogramowań mojej firmy. Aby jak najlepiej zrozumieć ich funkcje i zalety współpracuję z zespołem programistów i Biurem Obsługi Klienta. Wykorzystuję różnorodne taktyki i kanały marketingowe, żeby dotrzeć do potencjalnych klientów i przekonać ich do zakupu lub subskrypcji. Moje działania obejmują m.in. tworzenie kampanii marketingowych, pisanie materiałów marketingowych, zarządzanie mediami społecznościowymi oraz marketingiem e-mailowym i analizowanie rynku w celu zrozumienia potrzeb i preferencji docelowych odbiorców. Rozumiem technologię i potrafią przekazywać złożone koncepcje techniczne odbiorcom nietechnicznym. Mam doświadczenie w obszarach takich jak content marketing, SEO i generowaniu leadów. Potrafię skutecznie mierzyć i analizować wyniki działań marketingowych, aby stale ulepszać swoje strategie.

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Komentarze

2 odpowiedzi na “Jak przenieść hosting, pocztę, domenę i stronę WWW z Home.pl do MSERWIS i płacić nawet 80% mniej za usługi?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *