Podcast dla e-biznesu „Złapani w sieć” powstał dzięki markom Domeny.tv i MSERWIS.pl, Jego celem jest pomoc przedsiębiorcom w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych w prowadzeniu biznesu z obszarów technologii, marketingu i sprzedaży oraz zarządzania. Słuchając audycji w „Złapanych”, można poznać ciekawych ludzi, którzy na co dzień wspierają przedsiębiorców świadcząc usługi w różnych obszarach ważnych dla biznesu.

W rozmowie z Michałem Spławskim (CEO MSERWIS i Domeny.tv), współgospodarzem podcastu, wyjaśniamy zagadnienia związane z optymalnym wyborem oferty hostingowej, utrzymania swojej oferty handlowej na stronach www oraz poczty e-mail.

Jak wybrać dobry hosting?

Kryteria wyboru oferty hostingowej, jakimi kierują się najczęściej klienci biznesowi:

· Wielkość przestrzeni dyskowej. Nie musi być największa,  musimy wybrać tyle ile potrzebujemy (np. 15 GB na stronę i pocztę jest optymalne dla niedużej firmy). Oczywiście musi być możliwość dodania dodatkowych zasobów.

· Liczba domen jaką można podpiąć. Ważne, aby było ich więcej. W takim przypadku można uruchomić kilka serwisów www i definiować przekierowania.

· Panel kontrolny hostingu jaki jest udostępniany dla klienta. Najlepiej, aby był prosty, sprawdzony, aktualizowany i wspierany przez uznaną na świecie firmę np. cPanel.

· Polityka kopii zapasowych, która umożliwia odzyskanie strony na życzenie klienta. Możliwość łatwego wykonania kopii zapasowej z panelu administracyjnego np. cPanel.

· Wydajność serwera, czyli jakie zasoby udostępnia, ile baz danych i kont poczty obsługuje.

· Możliwość instalacji różnych systemów, również w prosty (automatyczny) sposób.

· Certyfikat SSL, najlepiej obsługiwany automatycznie np. darmowy Sectigo.

· Opcja zmiany pakietu na wyższy. Hosting musi dawać coraz większe możliwości wraz ze wzrostem naszych potrzeb.

O hostingu w „Złapanych w sieć”
„Złapani w sieć”, podcast dla e-biznesu.

Różnice w ofertach hostingowych

Różnice w ofertach hostingowych mogą być znaczne. Bardzo istotne jest używanie w serwerach szybkich dysków (SDD i NVMe), które zwiększają wydajność i szybkość ładowania się strony w przeglądarce klienta. Przykładowo bardzo popularny WordPress ma dość wysokie wymagania, jeżeli chodzi o hosting. Wymaga znacznych zasobów, szczególnie jeśli ma uruchomionych wiele wtyczek i rozbudowany serwis.

Konfiguracja opcji hostingu przy pomocy intuicyjnego i sprawdzonego w wielu instalacjach  narzędzia. cPanel to jedno z najbardziej znanych na świecie narzędzi do zarządzania hostingiem. Jest bezpieczne i przetestowane w tysiącach instalacji, zapewniające  intuicyjną obsługę funkcji związanych z hostingiem oraz  wsparcie międzynarodowej społeczności.

W przypadku zmiany dostawcy hostingu, należy oczekiwać pełnego wsparcia migracji. Proces ten powinien być realizowany na podstawie planu migracji, który zaczyna się od inwentaryzacji i wstępnych porządków w zasobach, które są przygotowywane do przeniesienia. Następnie 1 do 1 przenoszone są elementy,  które zostały przeznaczone do migracji. Przenoszenie  domen, strony czy poczty powinno być realizowane w ściśle określonych terminach i ustalonym czasie, który w najmniejszym stopniu wpływa na biznes klienta. W MSERWIS proces ten jest wykonywany za darmo w ramach usługi hostingu przez obsługę klienta. Przy okazji migracji są przekazywane zalecenia,  co klient powinien zrobić aby strona była bezpieczna i w pełni funkcjonalna.

Fundamentalnie ważne jest wsparcie klienta. W MSERWIS, klient ma do wyboru: telefon, e-mail i chat. Za pośrednictwem tych kanałów komunikacji może skontaktować się z doradcami Biura Obsługi Klienta. Unikalną ofertą jest hosting zarządzany, w ramach którego klient może, po preferencyjnych stawkach, kupić usługi programistyczne związane np. z pracami na stronie internetowej.

Podsumowanie

O nowych wyzwaniach w wyjątkowym (z wielu względów) 2020 roku dotyczących hostingu pisał Michał Spławski na naszym blogu:

Oferta hostingowa zgodna z potrzebami w 2020 roku

O tym, jak w MSERWIS dbamy o bezpieczeństwo, pisaliśmy w artykułach na naszym blogu (system CloudLinux i dedykowana ochrona Imunify360) :

Temat najważniejszych problemów ze stroną www, również poruszaliśmy w “Złapanych”, ale o tym w kolejnym artykule. 

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Komentarze

2 odpowiedzi na “Jak wybrać hosting? O hostingu w „Złapanych w sieć””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *