Główny temat pierwszej połowy 2020 roku to oczywiście koronawirus. Ograniczenia w przemieszczaniu się czy problemy z zaopatrzeniem w podstawowe środki higieny miały wpływ na życie każdego z nas.

To też jednak czas, w którym zmodernizowaliśmy całą naszą infrastrukturę serwerową, aby móc świadczyć jak najlepsze usługi.

Chcemy w tym artykule przedstawić co zmieniliśmy i jakie korzyści przyniesie to Tobie, czyli naszemu klientowi.

Nasza firma, mimo turbulencji na zewnątrz i wielkiej niepewności co wydarzy się kolejnego dnia, codziennie świadczyła usługi na wysokim poziomie. Opieką otoczone były zarówno usługi serwerowe, jak również nasi klienci, którzy utrzymywali z nami kontakt poprzez e-mail, chat lub telefon.

Do końca czerwca 2020 udało nam się jednak sfinalizować znaczące inwestycje w sprzęt serwerowy, który stanowi własność firmy i utrzymywany jest w profesjonalnym datacenter we Wrocławiu. W odróżnieniu od wielu innych firm, dzierżawa sprzętu jest jedynie uzupełnieniem naszej oferty, konieczną jedynie do zapewnienia redundancji. Wierzymy, że pełna kontrola nad sprzętem i oprogramowaniem pozwala na znacznie lepsze dopasowanie usług do potrzeb naszych klientów.

Unowocześniona linia serwerów Biznes

Najlepiej sprzedające się serwery, zapewniające wsparcie praktycznie dla każdego oprogramowania stron WWW.

Zrezygnowaliśmy całkowicie z użycia tradycyjnych dysków talerzowych. Mimo, że macierze dyskowe były budowane z wielu dysków serwerowych SAS spiętych w szybki RAID 10, uzyskiwana wydajność nie była satysfakcjonująca. W przypadku znacznego wzrostu ruchu zdarzały się opóźnienia w dostępie do danych, co nie było akceptowalne.

Dlatego też wymieniliśmy macierze dyskowe na nowe, wyłącznie z szybkimi dyskami SSD, przeznaczonymi do pracy ciągłej 24/7 w datacenter. Pozwoliło nam to kilkunastokrotnie zwiększyć prędkości odczytu i zapisu danych, ponad 1000-krotnie zwiększyć ilość operacji odczytu i zapisu na sekundę oraz skrócić średni czas dostępu do danych. Czas wykonywania nocnych automatycznych kopii zapasowych uległ skróceniu o ponad 50% bez spadków wydajności.

Zwróć uwagę, że niektórzy inni dostawcy używają pojęcia “SSD Cached”. Oznacza to, że korzystają z dysków starego typu, a jedynie cache dla danych jest na dyskach SSD. To nie jest rozwiązanie, jakiego oczekujemy, więc nie daj się na to nabrać.

Wymieniliśmy również wszystkie procesory Intel Xeon z linii E5 na ich nowsze wersje, taktowane zegarem 3,3 GHz. To bardzo wydajne procesory do zastosowań serwerowych. Dzięki temu każdy z naszych wielu serwerów dysponuje aż 32 rdzeniami.

O wydajności procesora świadczy nie tylko liczba gigaherców – faktyczna wydajność aplikacji dużo bardziej zależy od modelu procesora (jego współczesności i przeznaczenia), a nie tylko jego taktowania. Dobry serwerowy procesor 2 lub 3 GHz może być znacznie lepszym rozwiązaniem, niż procesor o taktowaniu nawet 4 czy 5 GHz, ale jednak przeznaczony do rozwiązań domowych, a nie profesjonalnych.

Jeśli jesteś już naszym klientem, to mamy świetną wiadomość. Twoje konto hostingowe zostało w lipcu 2020 przeniesione na wydajniejsze serwery z linii Biznes automatycznie, bez zmiany jego ustawień.

Nowa linia serwerów Ultra

Serwery Ultra to całkowita nowość w naszej ofercie i prawdopodobnie jedyna taka oferta na rynku. Na wstępie informujemy, że nie są to serwery dla każdego. Zdecydowaliśmy się na wspieranie wyłącznie najnowszych technologii, w tym wersji PHP co najmniej 7.2 oraz MySQL 8.x. Choć nie uruchomisz na tych serwerach starszych wersji aplikacji, lub aplikacji nie rozwijanych od kilku lat finalnie sprawia to, że serwer jest bardziej wydajny i odporny na ataki wykorzystujące dziury w oprogramowaniu.

Serwery z łatwością obsłużą też aplikacje Node JS czy Ruby on Rails, ale również tylko dla nowych wersji tych środowisk.

Jeżeli korzystasz z WordPressa, musi być on zaktualizowany do bieżących wersji razem ze wszystkimi dodatkami, z jakich korzystasz.

Najwyższą wydajność zapewniają procesory Intel Xeon Scalable 4210R lub 4215R. To najnowsza linia procesorów Intel, przeznaczonych do profesjonalnych rozwiązań serwerowych, której premiera odbyła się w 2020 roku. Każdy z naszych serwerów jest wyposażony w dwa takie procesory, co daje łącznie odpowiednio 40 lub 32 rdzenie.

Dla wydajności aplikacji internetowych równie ważne są dyski. W wariancie Ultra stosujemy wyłącznie najszybsze dyski w technologii NVMe, w RAID10, wpięte w local storage. Średni czas dostępu do danych to zaledwie kilkanaście mikrosekund. 

W MSERWIS cała przestrzeń konta jest na szybkich dyskach NVMe. Niektórzy dostawcy chwalą się NVMe, ale na przykład tylko na przestrzeń pod bazy danych.

W linii Ultra oferujemy najwyższe limity użycia CPU, RAM oraz operacji na dysku. W wielu przypadkach serwer z linii Ultra spokojnie zastąpi nawet mocny serwer VPS, w znacznie niższej cenie i bez konieczności płacenia za pracę administratora serwera.

O bezpieczeństwo Twoich aplikacji dba Imunify 360. To najbardziej rozbudowana aplikacja typu server security, które zawiera w sobie skaner malware, Web Application Firewall i proaktywną ochronę Twoich aplikacji. Przykładowo, Imunify 360 podejmie próbę automatycznego oczyszczenia plików w razie pojawienia się malware na Twoim koncie, a także będzie blokować ataki różnego typu. 

Ochrona pozytywnie wpływa też na wydajność Twojej strony WWW czy też sklepu internetowego. Zasoby nie są wysycane przez niepożądane roboty, tylko są dostępne dla Twoich odwiedzających i klientów. W przypadku platform CMS, instalowanie dodatkowych wtyczek bezpieczeństwa (często spowalniających działanie witryny) nie będzie konieczne. Dzięki temu zachowasz pierwotną wydajność swojej strony. 

Jeśli masz hosting z naszej wycofanej linii SSD, zostanie on zmigrowany do linii Biznes lub Ultra (według Twojej decyzji) do końca 2020 roku.

Serwery VPS – nowości

Również serwery VPS doczekały się zmian w naszej ofercie. Obniżyliśmy ceny za CPU i RAM, przy czym gwarantujemy zasoby obliczeniowe na wyłączność. Oznacza to, że w odróżnieniu od innych operatorów nie dzielimy rdzenia CPU ani tej samej jednostki RAM na kilku klientów. Jeśli zamówiłeś przykładowo 2 CPU i 4GB RAM, te zasoby są przypisane do Twojego serwera całą dobę przez cały okres użytkowania serwera.

Oferujemy 4 predefiniowane pakiety w najniższych możliwych cenach, a także pozwalamy dobrać takie parametry, jakich potrzebujesz dla swojego serwisu.

Poza wyborem ilości rdzeni procesora i pamięci RAM przestrzeń dyskową możesz zamówić w dwóch różnych technologiach:

  • SSD – szybkie dyski SSD klasy Enterprise, spięte w RAID10, połączone siecią wewnętrzną 10 Gbit/s z maszynami obliczeniowymi,
  • NVMe – najszybsze dyski dostępne wyłącznie w local storage bezpośrednio w maszynie, w której oferowane są serwery VPS.

Do każdego serwera możesz też zakupić dodatkową przestrzeń dyskową pod backup. Oferujemy ją na tradycyjnych, talerzowych dyskach HDD SAS skonfigurowanych do pracy w RAID10. Daje to dużą przestrzeń w niskiej cenie.

Jeśli potrzebujesz opieki administratora nad swoim serwerem, usługa jest dostępna w niższej cenie 179 zł netto miesięcznie. Dla tych, którzy poradzą sobie z administracją serwerem, lecz oczekujących pomocy z pierwotnym zainstalowaniem i skonfigurowaniem usług (np. bazy danych, serwera www czy PHP) świadczymy także usługę pierwotnej konfiguracji. Z kolei licencja na panel kontrolny cPanel, dzięki któremu można zarządzać hostingiem, kontami e-mail czy FTP rozpoczyna się już od 69 zł netto miesięcznie.

Jaki serwer wybrać?

Jeśli nie wiesz, jaki serwer będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Zbierz następujące informacje:

  • czy posiadasz już usługi u nas, czy jeszcze u innego operatora?
  • ile i jakie serwisy WWW chcesz utrzymywać?
  • z jakich technologii korzystają Twoje serwisy WWW?
  • jak duży ruch przewidujesz?
  • jak wygląda obsługa poczty e-mail – ile skrzynek, domen, jaka pojemność?

Bardzo chętnie pomożemy podjąć Ci decyzję, czy wybrane przez Ciebie hosting będzie odpowiedni, a jeśli nie to na jaki inny wariant się zdecydować.

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

Jako CEO MSERWIS posiadam ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia oprogramowania, funkcjonowania domen oraz serwerów wirtualnych. Odpowiadam za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności, w tym sprzedażą, marketingiem, finansami i opracowywaniem strategii biznesowych. Pomagam przedsiębiorcom tworzyć sklepy e-commerce i konfiguratory 3D, które zapewniają więcej klientów dla ich biznesów.

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Komentarze

3 odpowiedzi na “Oferta hostingowa zgodna z aktualnymi potrzebami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *