Branża e-commerce w Polsce w 2020 roku rosła w tempie, który wcześniej nie był notowany. Wartość rynku e-biznesu, wzrosła z 61 mld w 2019 do 77 mld zł. Na kolejne lata przewidywany jest dalszy szybki wzrost 1

To właśnie dynamika wzrostu sprzedaży, spowodowała w wielu firmach konieczność wdrożenia nowych narzędzi w e-biznesie. 

Konfigurator produktów w sklepie – efektywność sprzedaży i satysfakcja klienta

Aby sprostać konkurencji i obsłużyć szybko rosnącą liczbę klientów, warto sięgać po efektywne rozwiązania, które automatyzują proces sprzedaży i obsługi klienta. Jednym z nich jest sklep internetowy z konfiguratorem produktów MSERWIS (w wersji 2D lub 3D) https://www.mserwis.pl/sklepy-internetowe/konfigurator-produktu

Konfigurator produktów pozwala zautomatyzować obsługę klienta, który sam decyduje o tym jak ma wyglądać produkt, jaki ostatecznie zostanie dla niego skompletowany. Dodatkowym atutem jest wizualizacja produktu dla klienta przed decyzją o zakupie. 

Z jednej strony zaspokajane są nawet nietypowe potrzeby klienta, z drugiej oznacza to pełną automatyzację procesu zakupowego. Dla firmy prowadzącej sklep oznacza to wiele korzyści: satysfakcję klienta i ograniczenie kosztów jego obsługi. Nakłady poniesione na konfigurator, mogą się szybko zwrócić np. w formie oszczędności na uruchomieniu dodatkowych etatów w obszarze obsługi klienta. 

Atrakcyjna wizualizacja produktu podczas jego konfigurowania zwiększa prawdopodobieństwo finalizacji procesu zakupowego. Według VWO, producenta oprogramowania do testów A/B, co najmniej o 10%2, co może znacząco wpłynąć na wzrost przychodów. 

W MSERWIS cieszymy się, że możemy wspierać biznesy naszych klientów. Przedstawiamy jednego z nich: spółkę Contra, zajmującą się od blisko 30 lat produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych oraz ich innowacyjny sklep PlasticExpress.pl

Pierwszy w Polsce sklep, gdzie zamówisz dowolne elementy z plexi i poliwęglanu

Sklep PlasticExpress.pl to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Oferuje płyty z plexi i poliwęglanu w różnych kształtach i wymiarach. 

Firma posiada nowoczesny park maszynowy, umożliwiający realizację nietypowych zamówień. PlasticExpress korzysta między innymi z wycinarek laserowych firmy Eurolaser,pił panelowych firmy Schelling, frezarek oraz maszyn do polerowania diamentowego krawędzi.

Zobacz, jak wygląda proces obróbki na YouTube:

Cięcie plexi piłą panelową      

Cięcie plexi laserem

Sprawna obsługa klienta sprzyjająca jego satysfakcji jest możliwa dzięki autorskiemu oprogramowaniu sklepu internetowego MSERWIS. Obsługuje nie tylko podstawowe funkcje sklepu (np. katalog produktów z opisem i zdjęciem, koszyk, obsługa płatności itp.), ale pozwala klientowi na dużo więcej – indywidualną konfigurację zamówienia. Klient, krok po kroku” wybiera:

 • rodzaj materiału i typ materiału,
 • grubość,
 • kształt,
 • rodzaj cięcia,
 • opcjonalne wykonanie dodatkowych otworów (według ściśle określonego kształtu, wymiarów i położenia).

Dzięki konfiguratorowi produktu, nasi odbiorcy zarówno detaliczni jak i hurtowi, mają możliwość samodzielnego zaprojektowania końcowego produktu i jego zamówienia. Samoobsługowość systemu pozwala na znaczne ograniczenie kosztów oraz istotnie redukuje ryzyko pomyłek.

CEO Contra Sp. z o.o. Sp. k. właściciel marki PlasticExpress.pl

Proces zamówienia – konfigurator produktu w sklepie internetowym

Zobacz, jak prosty i przejrzysty jest proces zamawiania w PlasticExpress, dzięki oprogramowaniu sklepu internatowego z konfiguratorem produktów MSERWIS: https://plasticexpress.pl/configurator/1-plexi-bezbarwna

Instrukcja obsługi konfiguratora

W kilku prostych krokach klient projektuje zamawiany przedmiot (Rysunek 1) oraz określa dodatkowe czynności do wykonania (Rysunek 2).

Rysunek 1 Konfigurator produktów w praktyce. Wybór rodzaju i typu materiału, jego grubości i kształtu.
Rysunek2
Rysunek 2 Projektowanie wykonania dodatkowego otworu w płycie.

Zastosowanie pleksi – inspiracje

Na stronie sklepu znajdziesz wiele inspiracji dotyczących zastosowania oferowanych materiałów. Mowa nie tylko o osłonach z przeźroczystej pleksi, które w obecnych czasach przydadzą się w wielu miejscach: https://plasticexpress.pl/oslony. Lista zastosowań jest bardzo długa. Są to między innymi elementy konstrukcji budowlanych: szyb, świetlików i ekranów przeciwhałasowych.

Pleksi wykorzystasz na różne sposoby w domu, m.in. jako:

 • świetlik na dach czyli dostęp do naturalnego światła,
 • balustrada na balkon,
 • element drzwi,
 • osłona ściany do kuchni czy łazienki,
 • elementy kabiny prysznicowej,
 • elementy zadaszenia,
 • ściany działowe, balustrady,
 • gabloty.
 • element szyldu reklamowego.

Więcej inspiracji znajdziesz na stronie: https://plasticexpress.pl/n-c-1/inspiracje

Podsumowanie

Konfigurator produktu w Twoim sklepie internetowym to innowacyjny sposób realizacji procesu obsługi klienta. Klient sam decyduje jaką wersję produktu chce kupić, samodzielnie przeprowadzając jego konfigurację, najczęściej w kilku prostych krokach. Decyzję o zakupie ułatwia wizualizacja produktu w wersji 2D lub 3D. 

Konfigurator to również większa efektywność procesów obsługi klienta, związana między innymi z możliwością ograniczenia zaangażowania większej liczby pracowników w proces konfiguracji produktu dla klienta. 

W jaki sposób zacząć prace nad przygotowaniem do wdrożenia konfiguratora produktów w sklepie internetowym, pisaliśmy w artykule na naszym blogu.

Chcesz przekonać się, czy konfigurator produktów może radykalnie zmienić Twój biznes, zwiększyć efektywność procesów czy zadowolenie Twoich klientów i przychody ze sprzedaży? Zobacz nasze realizacje konfiguratorów produktów: https://www.mserwis.pl/sklepy-internetowe/konfigurator-produktu

Nasze Biuro Obsługi Klienta z przyjemnością zapozna się z Twoim pomysłem oraz odpowie na Twoje pytania. 

Przypisy:

 1. https://300gospodarka.pl/analizy/polska-europejskim-liderem-wzrostu-e-commerce-w-2020-jak-ten-megatrend-rozwinie-sie-dale
 2. https://vwo.com/success-stories/optimics/ O wpływie strategii wizualizacji na wzrost sprzedaży przeczytasz w artykule: https://www.the-future-of-commerce.com/2019/08/16/e-commerce-product-visualization-strategies/

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *