Nowoczesny sklep internetowy powinien być przyjazny i łatwy w obsłudze nie tylko dla jego właściciela i administratora, ale przede wszystkim dla klienta. Powinien wyróżniać się oryginalną szatą graficzną, która jednocześnie będzie czytelna i będzie spełniać wszelkie kryteria użyteczności. Sklep, który jest tworzony i dostosowywany do Twoich indywidualnych potrzeb, spełni te surowe wymagania i da Ci przewagę już na starcie nad konkurencją, która korzysta ze standardowych rozwiązań. Każde wdrożenie rozpoczynamy szczegółową analizą branży klienta oraz propozycją rozwiązań, na podstawie których tworzona jest wstępna specyfikacja sklepu.

Sklep pudełkowy a dedykowany

Jest to główna decyzja strategiczna, podejmowana na wiele lat podczas rozpoczęcia przygody z handel internetowym. W obu przypadkach wymaga związania się z danym dostawcą usługi, który musi być podmiotem o ugruntowanej pozycji na rynku. Sklep pudełkowy będzie wymagał znacznie mniejszej inwestycji początkowej, jednak to sklep dedykowany będzie rozwiązaniem wskazanym dla biznesów o dużym potencjale rozwoju, czy niestandardowych wymaganiach.

Sklep dedykowany nie jest pisany od podstaw. Jest zawsze oparty na szkielecie, wykorzystywanym w wielu sklepach internetowych wdrażanych przez naszą firmę. Dzieki temu jego koszt jest osiągalny również dla małych biznesów, a kod sklepu jest regularnie testowany i usprawniany w różnych środowiskach. Eliminuje się dzięki temu dwie główne wady rozwiązań przygotowywanych całkowicie indywidualnie: ogromnych kosztów stworzenia systemu od zera oraz problematycznego wsparcia powdrożeniowego.

Dla kogo jest przeznaczony sklep dedykowany?

Najczęściej do nas zgłaszają się przedsiębiorcy, którzy już posiadają działający sklep internetowy. Pojawiają się jednak bariery w jego rozwoju. Może to być trudny proces zakupowy, w trakcie którego wielu klientów się zniechęca. Może to być brak możliwości integracji nowych usług związanych z płatnościami lub dostawą. Może to być konieczność integrowania wielu magazynów i dostawców.

Sklep dedykowany sprawdzi się idealnie przy sprzedaży towarów niestandardowych, gdzie klient albo musi dokonać wielu wyborów przy zakupie, bądź gdy standardowy sposób prezentacji towaru nie sprawdzi się. Pozwoli to nie tylko na zrealizowanie założonych celów, ale też na uzyskanie trwałej przewagi konkurencyjnej w stosunku do innych oferentów, którzy nie dysponują takimi możliwościami usprawnień w procesie zakupowym.

Dla kogo NIE JEST przeznaczony sklep dedykowany?

Sklep dedykowany nie będzie dobrym wyborem w następujących przypadkach:

 • jeśli sprzedajesz masowo proste produkty, o nieskomplikowanych parametrach
 • jeśli korzystasz wyłącznie ze standardowych rozwiązań płatności i dostawy
 • jeśli posiadasz jeden magazyn i punkt wysyłek
 • jeśli dopiero zaczynasz handel w internecie i chcesz spróbować swoich sił
 • jeśli nie przeraża Cię mnogość niepotrzebnych funkcji w gotowym rozwiązaniu
 • jeśli nie potrzebujesz indywidualnego wsparcia w zakresie przygotowania procesu sprzedaży

Podstawowe cechy i funkcjonalności sklepu internetowego

Każdy, nawet dedykowany sklep internetowy, posiada pewien wspólny zestaw cech i funkcjonalności. Poniżej znajduje się lista takich właśnie elementów, znajdujących się w każdym sklepie wdrażanym przez nas. Na ich podstawie tworzymy sklep dostosowany do Twoich potrzeb.

 • Szczegółowa prezentacja produktu pozwala nie tylko na wyświetlenie opisu produktu ale też dowolnej ilości parametrów dodatkowych czy też wariantów produktu. Galeria zdjęć umożliwia płynne przechodzenie pomiędzy wizualizacjami produktów. Odpowiednie ułożenie wszystkich elementów zwiększa szanse na dokonanie zakupu przez klienta.
 • Konto klienta, które umożliwia mu łatwe dokonywanie kolejnych zakupów, przeglądanie stanu ich realizacji oraz uruchomienie programu lojalnościowego w przyszłości.
 • Łatwość dokonywania zakupów, osiągana dzięki maksymalnemu skróceniu czasu wymaganego do dokonania zakupu przez zdecydowanego klienta. Przyjazne i łatwe do wypełnienia formularze sprawią, że klient łatwo sfinalizuje zakupy.
 • Wyszukiwarka produktów pozwala zarówno na szybkie znalezienie każdego produktu, jak też jest bezcennym narzędziem dla klientów, którzy chcą znaleźć konkretny produkt w sklepie o jednorodnym asortymencie. Jak często chciałeś dokonać gdzieś zakupu i przerażała Cię kilometrowa lista produktów bez możliwości zawężenia Twojego zapytania? W nowoczesnym sklepie to żaden problem.
 • Dowolne formy dostawy, które mogą być dopasowane do gabarytów czy wagi produktów.
 • Współpraca z Pocztą Polską nie musi być pracochłonna ani wymagać stalowych nerwów. Druki pocztowe możesz generować w sklepie i drukować hurtowo na wszystkie paczki przeznaczone do wysyłki danego dnia. Żadnego wypisywania sterty druczków, sklep je wypisze za Ciebie!
 • Przesyłki kurierskie również możesz znacznie uprościć. Sklep sam powiadomi klienta o wysłaniu przesyłki w momencie realizacji zamówienia wraz z numerem nadawczym oraz sposobami śledzenia drogi paczki. A Ty w międzyczasie wydrukujesz gotowe druki nadawcze. Istnieje możliwość integracji z systemu z różnymi firmami kurierskimi, np. DHL, Siódemka, UPS, GLS.
 • Płatności elektroniczne we współpracy z serwisem PayU, które umożliwiają klientom prosty i szybki zakup.
 • Aukcje Allegro są stosunkowo łatwym sposobem na zdobycie wielu klientów oraz promocję marki. Będziesz miał możliwość szybkiego wystawiania aukcji z poziomu sklepu, które będą automatycznie osadzane w Twoim szablonie graficznym, dopasowanym do wymagań Allegro. Zamówienia złożone poprzez Allegro zrealizujesz również w swoim sklepie dzięki automatycznemu importowi danych kupujących.
 • Nowości, promocje, wyprzedaże będą o wiele łatwiejsze do przeprowadzenia dzięki narzędziom, które pozwolą szybko i łatwo rozplanować tego typu kampanie.
 • Zarządzanie sklepem przez administratora i pracowników obsługi jest proste i intuicyjne, dzięki czemu oszczędzają oni swój czas.
 • Biuletyn dla klientów informujący ich o nowościach lub promocjach w sklepie. Ważna jest możliwość szybkiego jego rozesłania w atrakcyjnej formie.
 • System CMS umożliwia szybkie edytowanie dowolnych stron informacyjnych w sklepie.
 • Zarządzanie stanami magazynowymi pozwoli na przekazanie klientowi wiarygodnej informacji o czasie realizacji zamówienia.
 • Kody rabatowe, które mogą być wygenerowane na dowolną ilość wykorzystań, dla pojedynczego produktu, grupy produktowej lub całego sklepu. Dzięki temu umożliwiają mierzenie skuteczności każdej kampanii reklamowej, która je wykorzystuje.
 • Rabaty dla stałych klientów, które mogą być przyznawane przez obsługę sklepu lub automatycznie na podstawie historii zamówień złożonych przez klienta. Pamiętaj, że koszt zdobycia nowych klientów może być wielokrotnie wyższy niż utrzymanie obecnego klienta. System rabatowy jest jednym (ale oczywiście nie jedynym) sposobem aby klient kupował cały czas u Ciebie.
 • Statystyki sklepu, umożliwiają obsłudze szybki podgląd na to, co się dzieje w sklepie. Szybkie podsumowania ilość i wartości zamówień czy też aktywności klientów pozwolą na podjęcie trafnych decyzji, co, jak i w jakiej cenie najlepiej oferować.
 • Pełna integracja z Google Analytics, która pozwoli wykorzystać pełen potencjał tego narzędzia. Analizuj w dowolnym okresie czasu źródła pochodzenia klientów, czym są zainteresowani, ile czasu spędzają w witrynie. Dowiedz się, jaką ścieżkę pokonują od wejścia do sklepu do momentu dokonania zakupu. Obserwuj dane sprzedażowe, aby wyliczyć koszt pozyskania i utrzymania klientów. A przede wszystkim mierz skuteczność wszelkich prowadzonych kampanii reklamowych.

Nowoczesny i skuteczny projekt graficzny sklepu

Projekt graficzny sklepu winien być nie tylko wyróżniający się od innych, ale przede wszystkim użyteczny. Wiemy jak pogodzić te kwestie, tak aby klient zapamiętał Twój sklep i chciał do niego wracać. Jeśli będzie w stanie znaleźć to, czego potrzebuje, wraz z wieloma dodatkowymi informacjami, spędzi w sklepie więcej czasu.

Każdy projekt przygotowujemy indywidualnie na podstawie szczegółowych rozmów z klientem, analizując szczegółowo wymagania stawiane najlepszym sklepom internetowym w danej branży. Masz więc pewność, że nie zobaczysz drugiego takiego samego sklepu!

Sklep responsywny (RWD)

Z każdym rokiem, coraz więcej transakcji dokonywanych jest przez urządzenia mobilne. Zaciera się jednak granica między urządzeniem mobilnym a stacjonarnym. Nowoczesne telefony komórkowe posiadają ekrany o lepszej jakości niż niektóre laptopy. Mniejszy ekran narzuca na projektantów sklepów internetowych wiele ograniczeń. Proces zakupu musi być maksymalnie prosty i krótki, zaś cały interfejs możliwy do obsłużenia na ekranie dotykowym. Ilość wyświetlanych elementów musi być ograniczona do minimum, aby nie odrywać uwagi użytkownika od procesu zakupu.

Jeszcze do niedawna użytkowników urządzeń mobilnych przekierowywano na równoległe wersje sklepu, dostosowane do małych ekranów. Obecnie standardem jest stworzenie sklepu w technologii Responsive Web Design (RWD). Sklep sam dopasuje się do ekranu danego urządzenia (smartfony, tablety itp.). Wszystkim właścicielom sklepów, którzy w swoich statystykach widzą coraz więcej zapytań z urządzeń mobilnych, polecamy wykonanie projektu sklepu zgodnego z RWD.

Ile należy zainwestować w dedykowany sklep?

Wdrożenie dedykowanego sklepu to proces, w którym już przy pierwszej rozmowie poznajemy Twoje pomysły na to, jak chcesz się wyróżnić na rynku. My zaś proponujemy rozwiązania, dzięki którym proces zakupu będzie prostszy i bardziej przyjazny dla użytkownika. Wymaga to zaangażowania zarówno czasu, jak i środków finansowych.

Dołożymy wszelkich starań, aby Twój nowy sklep dostarczyć w terminie 2-3 miesięcy od momentu rozpoczęcia współpracy. W trakcie okresu budowy sklepu będziemy regularnie z Tobą się komunikować i raportować poczynione postępy.

Minimalna inwestycja w dedykowany sklep to kwota 8000 zł netto. Zawiera ona wdrożenie i dostosowanie sklepu z podstawowymi funkcjami oraz indywidualną grafikę. Kwota rośnie wraz z ilością wymaganych modyfikacji oraz modułów czy integracji dodatkowych.

Zaciekawiliśmy Cię?

Wybierz kolejny temat z menu, lub przejdź do strony, gdzie proponujemy, jak rozwiązać płatności w sklepach internetowych.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami. Zapraszamy!