Jeśli działasz w branży bardzo konkurencyjnej, gdzie dużo zapytań od klientów wymaga indywidualnego podejścia, być może pojawia się możliwość zoptymalizowania i automatyzacji procesu sprzedaży. Konfigurator produktu pozwala Twojemu klientowi na samodzielne zapoznanie się z produktem, który sam dla siebie zaprojektuje!

Konfigurator produktu odciąży Twój dział handlowy oraz zwiększy sprzedaż w Twojej firmie. Co więcej, dobrze wykonany, sprawi, że szybko prześcigniesz swoją konkurencję. Po prostu mało kto póki co oferuje swoim klientom takie możliwości.

W MSERWIS.pl posiadamy dział programistyczny, który będzie w stanie wykonać kompletny konfigurator. Możemy pracować na zdjęciach produktów dostarczonych przez Ciebie lub przygotować modele 3D produktów. Zadbamy o to, aby konfigurator był możliwie jak najprostszy w użyciu, działał szybko i był wygodny w obsłudze również na urządzeniach mobilnych.

Przykładowy konfigurator - Stół Plus Krzesła

Czy można zaprojektować dla siebie indywidualnie stół do jadalni? Okazuje się, że tak. Konfigurator pozwala na wybranie wymiarów stołu, koloru i kształtu blatu oraz kształtu nogi od stołu. Wszystkie zmiany w konfiguratorze są wizualizowane na bieżąco. Przygotowaliśmy modele 3D wszystkich wariantów.

Zobacz konfigurator stołów w działaniu.

Przykładowy konfigurator - Rena

Rolety oraz karnisze na wymiar.

Zobacz konfigurator rolet oraz konfigurator karniszy w działaniu.

Przykładowy konfigurator - Contra

Płyty plexi cięte do kształtu i na wymiar. W wielu branżach można je spotkać, jednak proces zamawiania takich płyt zawsze do tej pory wymagał zaangażowania wielu osób. Obecnie wiele kształtów można zaprojektować samodzielnie, dzięki konfiguratorowi, jaki wykonaliśmy dla firmy Contra.

Ile kosztuje taki konfigurator?

Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. W celu sporządzenia wyceny potrzebujemy poznać założenia projektowe. Oferujemy usługę analityczną, która pozwala wspólnie z klientem rozpoznać potrzeby biznesowe, zidentyfikować założenia i zależności oraz opracować projekt najlepszego rozwiązania.

Możemy przyjąć, iż na konfigurator dla pojedynczego produktu z wizualizacjami 2D należy przeznaczyć budżet w wysokości minimum 20 000 złotych netto. W przypadku wizualizacji 3D jest to kwota od 50 000 zł netto.

Wartość inwestycji zwiększa się wraz z większą ilością konfigurowalnych produktów, stopniem skomplikowania wyboru opcji w konfiguratorze, metodami wyliczania cen czy też zaawansowania wizualizacji. Do kwoty za wykonanie konfiguratora należy doliczyć przygotowanie sklepu internetowego lub integrację konfiguratora z już istniejącym systemem, aby umożliwić zakup skonfigurowanych produktów.

Zapytaj nas o rozwiązanie dla Twojej branży

Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami. Zapraszamy!

Zapraszamy także do zapoznania się z ważnym zagadnieniem, jakim jest opieka i serwis sklepu internetowego.