Jeśli działasz w konkurencyjnej branży, gdzie dużo zapytań od klientów wymaga indywidualnego podejścia, pojawia się możliwość zoptymalizowania i automatyzacji procesu sprzedaży. Konfigurator produktu pozwala Twojemu klientowi na samodzielne zapoznanie się z produktem, który sam dla siebie zaprojektuje!

Konfigurator produktu odciąży Twój dział handlowy oraz zwiększy sprzedaż w Twojej firmie. Co więcej, dobrze wykonany, sprawi, że szybko prześcigniesz swoją konkurencję. Po prostu mało kto póki co oferuje swoim klientom takie możliwości.

W MSERWIS.pl posiadamy dział programistyczny, który będzie w stanie wykonać kompletny konfigurator. Możemy pracować na zdjęciach produktów dostarczonych przez Ciebie lub przygotować modele 3D produktów. Zadbamy o to, aby konfigurator był możliwie jak najprostszy w użyciu, działał szybko i był wygodny w obsłudze również na urządzeniach mobilnych.

Co to jest konfigurator produktu?

Konfigurator produktu to bardzo szerokie pojęcie, jednak możemy wyróżnić następujące główne grupy konfiguratorów:

Rozbudowany wybór wariantów

Wygląda jak typowy produkt w sklepie internetowym, jednak posiada wiele opcji wyboru (rozmiary, kolory, opcje dodatkowe), które składają się na dużą liczbę kombinacji.

Kreator oparty o pytania

Proces tworzenia produktu lub usługi rozbity jest na wiele kroków. Wybór w jednym kroku determinuje opcje lub pytania, które pojawiają się w kolejnym kroku. Na końcu procesu klient otrzymuje widok końcowego rezultatu, który może zamówić.

Konfigurator 2D

Wiele opcji wyboru na jednym ekranie z podglądem na żywo. Podgląd oparty jest na wielu zdjęciach lub wizualizacjach, nałożonych na siebie oraz na wybrane tło, tak aby w maksymalnie rzeczywisty sposób przedstawić rozwiązanie docelowe, tym samym zwiększając szansę na zakup.

Zobacz konfigurator 2D w działaniu

Konfigurator 3D

Podobnie jak konfigurator 2D, z tym że wizualizacja oparta jest o modele 3D. Dla każdej możliwości przygotowujemy modele 3D, z teksturami i oświetleniem, co umożliwia zaprezentowanie i obrót gotowego produktu wedle potrzeb klienta. Jest to najbardziej rozbudowany konfigurator.

Zobacz konfigurator 3D w działaniu

Konfigurator produktu a sklep internetowy

Konfigurator może, ale nie musi być elementem sklepu internetowego. Możemy wykonać konfigurator samodzielny, który kończy się przykładowo wysłaniem zapytania ofertowego, bez możliwości zakupu. Możemy również przygotować konfigurator razem z kompletnym sklepem internetowym, jak również zintegrować konfigurator ze sklepem, który już posiadasz. W przypadku integracji z zewnętrznym oprogramowaniem, niezbędne będzie przeprowadzenie analizy, która da odpowiedź na pytanie, jaki sposób integracji będzie najlepszy.

Możliwości konfiguratora

To, co widzisz jako klient, to często niewielki wycinek całości projektu. Za konfiguratorem często stoi wiele rozwiązań, które automatyzują procesy w firmie:

Kompletne rozwiązanie e-commerce B2B lub B2C

Konfigurator może pozwalać na zakupy zarówno indywidualne jak i hurtowe. Dostęp może być publiczny lub ograniczony.

Integracja z systemem magazynowym

Konfigurator pozwala stworzyć tylko takie produkty, do których aktualnie dostępne są komponenty lub surowce.

Integracja z systemem produkcyjnym

Po złożeniu zamówienia, generowane są odpowiednie pliki oraz zlecenie bezpośrednio do działu produkcyjnego firmy.

Integracja z CRM

Przykładowo, handlowcy od razu są powiadamiani o każdym użyciu konfiguratora.

Zobacz realizacje konfiguratora produktów

Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi naszymi realizacjami, które mogą być inspiracją do zaprojektowania rozwiązania dla Twojej branży.

Przykładowy konfigurator - Stół Plus Krzesła

Czy można zaprojektować dla siebie indywidualnie stół do jadalni? Okazuje się, że tak. Konfigurator pozwala na wybranie wymiarów stołu, koloru i kształtu blatu oraz kształtu nogi od stołu. Wszystkie zmiany w konfiguratorze są wizualizowane na bieżąco. Przygotowaliśmy modele 3D wszystkich wariantów.

Zobacz konfigurator stołów w działaniu.

Przykładowy konfigurator - Rena

Rolety oraz karnisze na wymiar.

Zobacz konfigurator rolet oraz konfigurator karniszy w działaniu.

Przykładowy konfigurator - Contra

Płyty plexi cięte do kształtu i na wymiar. W wielu branżach można je spotkać, jednak proces zamawiania takich płyt zawsze do tej pory wymagał zaangażowania wielu osób. Obecnie wiele kształtów można zaprojektować samodzielnie, dzięki konfiguratorowi, jaki wykonaliśmy dla firmy Contra.

Zobacz konfigurator w działaniu.

Ile kosztuje konfigurator produktów?

Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. W celu sporządzenia wyceny potrzebujemy poznać założenia projektowe. Oferujemy usługę analityczną, która pozwala wspólnie z klientem rozpoznać potrzeby biznesowe, zidentyfikować założenia i zależności oraz opracować projekt najlepszego rozwiązania.

Możemy przyjąć, iż na konfigurator dla pojedynczego produktu z wizualizacjami 2D należy przeznaczyć budżet w wysokości minimum 20 000 złotych netto. W przypadku wizualizacji 3D jest to kwota od 50 000 zł netto.

Wartość inwestycji zwiększa się wraz z większą ilością konfigurowalnych produktów, stopniem skomplikowania wyboru opcji w konfiguratorze, metodami wyliczania cen czy też zaawansowania wizualizacji. Do kwoty za wykonanie konfiguratora należy doliczyć przygotowanie sklepu internetowego lub integrację konfiguratora z już istniejącym systemem, aby umożliwić zakup skonfigurowanych produktów.

Pełna gwarancja i wsparcie

Wykonanie konfiguratora to początek naszej współpracy. Po pierwsze, do każdego wdrożenia otrzymasz bezpłatny 12-miesięczny pakiet wsparcia, obejmujący m.in. priorytetową reakcję na wszelkie pytania i problemy, a także pakiet godzin na dalszy rozwój i modyfikacje.

Zapytaj nas o rozwiązanie dla Twojej branży

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami. Zapraszamy!