Zdążyliśmy już podsumować 2020 rok w Domeny.tv, teraz nadszedł czas na MSERWIS. Poprzedni rok był pełen zmian. Na samym początku roku zmieniliśmy adres siedziby firmy. Regularnie wprowadziliśmy korzystne zmiany, żeby zapewnić wam możliwie jak największą satysfakcję ze świadczonych usług. To właśnie za waszą sprawą mamy możliwość stałego udoskonalania naszej oferty hostingowej i podnoszenia kwalifikacji. 

Czy jesteście ciekawi co takiego zmieniło się w MSERWIS przez miniony rok? Wszystkie ważniejsze modernizacje opisaliśmy w kilku punktach. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem. 

Nowe serwery z linii Ultra oparte o najszybsze dyski NVMe, wspierające wyłącznie najnowsze PHP i MySQL.

Jedną z głównych innowacji, jaka miała miejsce w naszej firmie było zaktualizowanie oferty hostingowej. Stworzyliśmy nową linię serwerów Ultra opartą na najwydajniejszych podzespołach serwerowych. To propozycja zarówno dla wymagających i zaawansowanych technicznie klientów, a także dla tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z hostingiem. Serwery z linii Ultra to gwarancja wydajności, między innymi za sprawą najszybszych dysków NVMe i procesorów Intel Xeon Scalable drugiej generacji. Nowo powstały hosting to symbol szybkości, bezpieczeństwa i multum możliwości, który wspiera wyłącznie najnowsze wersje PHP i MySQL. Dzięki temu Twoja strona może działać szybciej, a hosting obsłużyć większy ruch. 

Szczegółowe zmiany na temat nowej oferty hostingowej znajdziecie w artykule na blogu: https://www.mserwis.pl/blog/oferta-hostingowa-zgodnie-z-potrzebami-w-2020-roku/

przespieszenie hostingu mserwis-min

 Certyfikaty AutoSSL w pakietach PRO i VIP oraz wszystkich pakietach z linii Ultra

Od połowy 2020 roku w większości oferowanych przez nas pakietów hostingowych certyfikaty SSL generują i instalują się automatycznie – posiadają funkcję AutoSSL. 

Certyfikat SSL to narzędzie potwierdzające wiarygodność domeny oraz jej właściciela. Szyfruje całą komunikację pomiędzy przeglądarką internetową klienta, a sklepem internetowym. Dzięki temu Twój klient ma pewność, że jego dane są bezpieczne. Oferowane przez nas automatyczne certyfikaty SSL od Sectigo to gwarancja wiarygodności. Traktowane są jako zaufane i nie występuje problem z ich prawidłowym rozpoznawaniem przez wszystkie przeglądarki internetowe.

Funkcja AutoSSL jest dostępna w pakietach PRO I VIP w linii serwerów Biznes oraz we wszystkich pakietach z linii Ultra.

O dodatkowych zaletach certyfikatu SSL Sectigo możecie poczytać na stronie https://www.mserwis.pl/certyfikaty-ssl/comodo.

Obsługa PHP 7.4 na wszystkich serwerach oraz 8.0 na serwerach Ultra

Kolejną dobrą wiadomością dla naszych klientów jest informacja o zaimplementowaniu PHP w wersji 7.4 na serwerach z linii Biznes oraz w wersji 8.0 na serwerach z linii Ultra. 

Wersja 7.4 w porównaniu do wcześniejszych wersji to większe bezpieczeństwo i wydajność Twojej witryny. Dla przykładu zestawiając wersję 7.4 z 5.6 z 2018 roku, można odnotować ponad trzykrotnie szybszą jakość działania – PHP 7.4 może obsłużyć więcej żądań w danej jednostce czasu. Szybsze ładowanie strony internetowej wpływa na lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania oraz na zadowolenie użytkowników, którzy ją odwiedzają. PHP w wersji 7.4 jest domyślnie ustawiony zarówno w serwerach z lini Biznes jak i Ultra. Oprócz tego wersja 7.4 to szereg zaktualizowanych i nowych funkcji, które usprawniają pracę programistom. 

Wersja 8.0 dostępna jest wyłącznie w serwerach z linii Ultra. To przede wszystkim poprawione bezpieczeństwo oraz wydajność względem wersji 7.4 głównie za sprawą wbudowanego kompilatora JIT. JIT (just-in-time compilation) to technika, która pozwala na kompilowanie programu do kodu maszynowego bezpośrednio przed jego wykonaniem – w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwe jest znaczne przyspieszenie wykonywanego kodu. Działanie techniki można porównać do działania pamięci podręcznej w przeglądarce (cache). Niektóre elementy zamiast obciążać zasoby serwera są zachowywane w pamięci i przekazywane użytkownikowi szybciej. Zastosowanie wersji 8.0 przyniesie zauważalne poprawy wydajności szczególnie w witrynach opartych na WordPressie. 

Możliwość indywidualnego ustawiania wersji PHP dla każdej z podpiętych domen w każdym pakiecie serwera 

Oprócz domyślnie ustawionych wersji PHP 7.4 i 8.0 macie również możliwość samodzielnego wdrożenia dowolnej wcześniejszej wersji PHP dla każdej z podpiętych domen z osobna. W przypadku serwerów Biznes, będziecie mogli się cofnąć maksymalnie do wersji 5.2, natomiast w przypadku serwerów Ultra maksymalnie do wersji 7.2. Cofanie wersji PHP może okazać się przydatne, np. gdy wasza strona nie jest przystosowana do nowszej wersji. Ponadto na kontach hostingowych w linii biznes zapewniamy obsługę wcześniejszych, nierozwijanych wersji PHP w wersji Hardend PHP. To rozwiązanie dostarczone przez Cloudlinux, dzięki któremu można uruchomić starsze, niewspierane już oprogramowanie z aktualnymi poprawkami bezpieczeństwa, takimi jak w wyższych wersjach. Jeżeli zatem posiadasz starsze oprogramowanie, którego nie możesz dostosować do wyższych wersji PHP, możesz spokojnie go używać na serwerach Biznes.

Zachęcamy do stałych aktualizacji PHP do najnowszych wersji głównie ze względu na większe bezpieczeństwo oraz szybkość działania witryny. Strony w wersji 7 są niemalże 4-krotnie szybsze niż w wersji piątej. Innym argumentem przemawiającym za aktualizacją jest stałe wsparcie ze strony jego twórcy. Oznacza to ciągły monitoring funkcjonalności i regularne poprawki bezpieczeństwa, zarówno z jego strony jak i całego społeczeństwo korzystającego z tego oprogramowania. Oprócz tego nowsze wersje PHP często zawierają funkcjonalności, które mogą okazać się przydatne programistom np. usprawnienia dotyczące składni kodu, pomagają uporządkować kod i czyniącym go bardziej czytelnym. Może to się okazać przydatne w momencie nagłej potrzeby optymalizacji serwisu. 

zmiana wersji php mserwis-min

Narzędzie WordPress Toolkit na wszystkich serwerach

W 2021 roku w bardzo intuicyjny i prosty sposób zainstalujecie i zarządzicie stronami na WordPresie za sprawą funkcjonalności WordPress Toolkit.

WordPress Toolkit to narzędzie, które znajdziesz w panelu administracyjnym MSERWIS. Dzięki niemu będziesz w stanie z łatwością i w krótkim czasie zainstalować wiele witryn WordPressa i zarządzać nimi z jednego miejsca. Do przykładowych funkcji narzędzia należą między innymi: wykonywanie ręcznych aktualizacji i instalacji oprogramowania, wtyczek oraz motywów; zlecenie automatycznych aktualizacji czy synchronizacja zmian między plikami i bazami danych różnych witryn WordPressa.

Instrukcję wraz z opisanymi możliwościami WordPress Toolkit znajdziesz na stronie: https://www.mserwis.pl/hosting/wordpress.

Skaner antywirusowy ImunifyAV oraz Imunify360

Innym istotnym wydarzeniem jest zaimplementowanie oprogramowania ImunifyAV w serwerach z linii Biznes oraz Imunify360 w serwerach Ultra. Oznacza to jeszcze większą ochronę danych, które posiadacie na hostingu. 

immunifyav imunify360

Źródło: blog.imunify360.com

ImunifyAV to skaner antywirusowy, który skanuje Twoje wszystkie typy plików umieszczone na koncie hostingowym pod kątem złośliwej zawartości w postaci wirusów i malware. Skanowanie odbywa się samoczynnie, ale można je także uruchomić samodzielnie w dowolnym wybranym momencie.

Imunify 360 to zaawansowane oprogramowanie zabezpieczające serwer. Łączy ono w sobie 6 warstw ochrony konta:

  • automatyczne skanowanie i usuwania malware, 
  • Web Application Firewall z samouczącym się algorytmem, 
  • proaktywną ochronę, która blokuje znane i nieznane ataki na oprogramowanie umieszczone na serwerze, 
  • zarządzanie poprawkami, czyli automatyczne łatanie jądra bez konieczności restartowania serwera, 
  • system IPS i IDS, 
  • system zarządzania reputacją stron WWW i adresów IP. 

Imunify360 to potężne funkcje bezpieczeństwa, których nie trzeba instalować ani konfigurować, ponieważ działają one automatycznie. 

Szczegółowo o możliwościach oprogramowania Imunify360 pisaliśmy w artykule na blogu: https://www.mserwis.pl/blog/bezpieczny-i-stabilny-hosting-z-imunify360.

Nowa sekcja poradników wideo 

W 2021 roku korzystanie z usług i funkcji oferowanych przez MSERWIS stanie się prostsze za sprawą opracowanych poradników wideo. Znajdziecie tutaj odpowiedzi na najpopularniejsze zapytania, które mogą się pojawić podczas korzystania z naszego serwisu. Strona jest stale aktualizowana po to żebyśmy byli w stanie pomóc jak największej grupie osób. 

 

Zakończenie planu kompleksowej modernizacji infrastruktury serwerowej

Na początku stycznia 2021 finalnie zakończyliśmy kompleksowe modernizacje infrastruktury naszych serwerów, którą rozpoczęliśmy w połowie 2020 roku. Dzięki zmianom macie możliwość korzystania z dwóch mocniejszych linii hostingowych: Biznes i Ultra oraz jeszcze mocniejszego serwera VPS dającego możliwość konfigurowania ustawień, np. rozmiar i rodzaj dysku, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

infrastruktura serwerowa mseriws-min

Hosting Biznes to szybkie i wydajne serwery zlokalizowane w Polsce. Sprawdzą się idealnie dla najszerszego grona odbiorców. Cechują się nowszymi, szybkimi procesorami Xeon E5 3,3 Ghz oraz wydajnymi dyskami SSD (zamiast HDD). Przestrzeń dyskowa jest większa niż w hostingu Ultra, za to dwa pierwsze warianty cenowe posiadają ograniczenia transferu miesięcznego i nie posiadają darmowych certyfikatów SSL dla domen. Serwery z łatwością obsłużą dowolną liczbę domen, z oddzielną stroną WWW na każdej z nich.

Hosting Ultra to wariant dla najbardziej wymagających i zaawansowanych technicznie osób. Serwery oferują wysoką wydajność, dzięki najnowszym procesorom Intel z 2020 roku wraz z dyskami NVMe – kilkukrotnie szybszymi niż dyski SSD. Transfer miesięczny jest nielimitowany i zapewnione są bezpłatne, nieograniczone certyfikaty SSL do każdej posiadanej domeny. Ponadto dzięki skanerowi Imunify 360 zapewniona jest całodobowa, proaktywna ochrona Twoich aplikacji. Serwery dają dostęp do najnowszych technologii i oferują możliwość stworzenia środowiska developerskiego.

Podsumowanie 2020 roku w MSERWIS

Pomimo wielu przeciwności i ograniczeń spowodowanych pandemią, nasz serwis w 2020 roku osiągnął sporo pozytywnych sukcesów. Szczególnie istotną zmianą jest wprowadzenie do oferty dwóch nowych i mocniejszych linii serwerowych: Biznes i Ultra. W niepamięć poszły dyski HDD, a w ich miejsce zagościły dyski SDD oraz NVMe (tylko pakiety w Ultra). Wymieniliśmy procesory na nowsze modele, a w panelach administracyjnych dodaliśmy funkcje: ImunifyAV i imunify360 – skanery złośliwego oprogramowania, WordPress Toolkit – zautomatyzowane narzędzie do zarządzania stronami na WordPressie. We wszystkich pakietach z linii serwerów Ultra oraz w pakietach PRO i VIP z linii Biznes zagościły automatyczne certyfikaty SSL. Oznacza to, że są one w cenie hostingu i instalują się automatycznie dla każdej nowo podpiętej domeny. Oprócz tego, nasi klienci mają możliwość swobodnego wyboru wersji PHP na swoich stronach internetowych. Przy czym zalecamy utrzymywanie stron na najnowszych, rekomendowanych wersjach PHP w celu zapewnienia stabilności działania posiadanych witryn.

2020 rok był dla nas owocny, w związku z czym mamy dla was kolejne dobre wiadomości. 

Rozpoczęliśmy modyfikację naszej oferty hostingowej. W planach jest zwiększenie przestrzeni dyskowej, tak abyście posiadali jeszcze więcej miejsca na dysk w ramach tych samych pieniędzy. O dalszych postępach będziemy informować wszystkie osoby zapisane do newslettera MSERWIS.

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

Już od kilku lat zajmuję się planowaniem, koordynacją i realizacją działań marketingowych w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Jestem odpowiedzialny za promowanie usług, produktów i oprogramowań mojej firmy. Aby jak najlepiej zrozumieć ich funkcje i zalety współpracuję z zespołem programistów i Biurem Obsługi Klienta. Wykorzystuję różnorodne taktyki i kanały marketingowe, żeby dotrzeć do potencjalnych klientów i przekonać ich do zakupu lub subskrypcji. Moje działania obejmują m.in. tworzenie kampanii marketingowych, pisanie materiałów marketingowych, zarządzanie mediami społecznościowymi oraz marketingiem e-mailowym i analizowanie rynku w celu zrozumienia potrzeb i preferencji docelowych odbiorców. Rozumiem technologię i potrafią przekazywać złożone koncepcje techniczne odbiorcom nietechnicznym. Mam doświadczenie w obszarach takich jak content marketing, SEO i generowaniu leadów. Potrafię skutecznie mierzyć i analizować wyniki działań marketingowych, aby stale ulepszać swoje strategie.

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *