W dniach 26-28 marca odbyła się jedna z największych imprez targowych w branży domen, hostingu i usług chmurowych – CloudFest 2019.

Aktywnie śledzimy wszelkie trendy i nowości na rynku, pojawiamy się więc na CloudFest regularnie. Konferencja wcześniej znana jako World Hosting Days od niedawna celuje w szerszy zakres tematyczny, stąd zmiana nazwy na skojarzenie z “chmurą”.

Miejsce targów

Impreza odbywa się w parku rozrywki Europa Park w miejscowości Rust, na południu Niemiec, tuż przy granicy francuskiej. Dużym problemem logistycznym jest dojazd, gdyż transport z Polski wymaga albo przejazdu drogą lądową przez całe terytorium Niemiec, albo lotu do Frankfurtu, skąd do przebycia pozostaje nadal ponad 250 kilometrów. Dlatego też wyjazd na CloudFest należy planować na kilka dni. Warto jednak zaznaczyć, że organizatorzy na każdy dzień szykują inne atrakcje.

Europa Park świetnie się sprawdza jako miejsce do przeprowadzenia konferencji, targów oraz imprez towarzyszących dla kilku tysięcy uczestników. Przede wszystkim – jest to ogromna przestrzeń. Wystawcy mają dużo miejsca  dla siebie oraz odwiedzających. Również sale, w których odbywają się wykłady mogą pomieścić dużą liczbę osób. Nie ma problemu z noclegiem czy zorganizowaniem lunchu dla kilku tysięcy osób jednocześnie, gdyż baza hotelowa i gastronomiczna na miejscu jest przygotowana na taką ilość klientów.

Konferencja i warsztaty

Każdy dzień konferencji obfitował w wiele prelekcji i warsztatów, które równolegle odbywały się w różnych częściach Europa Park.

Dużym problemem imprezy jest to, że prelegenci pochodzą głównie z firm, które są sponsorami całego wydarzenia. Nawet jeśli w swojej prezentacji poruszają problem, który dotyczy wielu graczy z branży, jedyne “słuszne” rozwiązanie to ich własny produkt lub usługa. Prelekcje to więc w większości sprzedaż, a merytoryka odchodzi na drugi plan. Organizatorzy zdecydowanie powinni to zmienić w kolejnych edycjach.

Spotkania z partnerami

To najważniejszy element tego typu imprez branżowych. Są na nich obecni zarówno nasi klienci, jak i dostawcy. Dobra relacja w biznesie jest absolutnie niezbędna, aby móc zaprojektować produkt lub usługę w taki sposób, żeby  klient docelowy był zadowolony.

Przykładowo, jako dostawca oferujący najszerszą gamę domen z różnych krajów, współpracujemy w tym zakresie zarówno z zagranicznymi rejestrami, jak też z pośrednikami w tym zakresie. Musimy mieć pewność, że nasi dostawcy nadal oferują usługi na najwyższym poziomie i dobrych warunkach. Osobiste spotkania podczas targów pozwalają omówić zauważone problemy oraz wyzwania biznesowe.

Nie minął jeszcze tydzień czasu od zakończenia targów, a pierwsze efekty rozmów już są – wdrożyliśmy do naszej wyszukiwarki domen w Domeny.tv obsługę rejestracji domen premium w kolejnych końcówkach tzw. nowych domen. Dzięki temu pula wolnych nazw w nowych domenach jest u nas większa niż u innych rejestratorów 🙂

Targi

Do świadczenia usług korzystamy zarówno z własnej, jak i dzierżawionej infrastruktury. Na targach można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie serwerów, czy też urządzeń sieciowych. Jaką konfigurację sprzętu wybrać, aby hosting działał najszybciej? Jakie oprogramowanie do wirtualizacji jest obecnie na topie? Odpowiedzi na te pytania najlepiej uzyskać bezpośrednio od dostawców.

Widać również zwiększony nacisk na kwestie związane z bezpieczeństwem. Duża konkurencja między wystawcami certyfikatów SSL to dobra wiadomość dla wszystkich. Poznaliśmy najnowsze rozwiązania, które wkrótce zaoferujemy też naszym klientom.

Najciekawsza była dla nas wizyta na stoisku DigiCert – największego dostawcy certyfikatów SSL na świecie, właściciela popularnych marek GeoTrust czy RapidSSL, które mamy w swojej ofercie. Panowie ze stoiska żonglowali nożami oraz pałkami, a równocześnie prowadzili prezentację biznesową. Zrobiło to duże wrażenie na wszystkich widzach.

Imprezy towarzyszące

Jak sprawić, żeby kilka tysięcy osób przez kilka dni się nie nudziło? Zapewnić atrakcje!

Przypomnijmy, CloudFest odbywa się na terenie parku rozrywki. Co nietypowego  można więc zrobić w porze lunchu? Przejechać się rollercoasterem Silver Star. To kolejka górska o długości aż 1620 metrów, która rozpędza się aż do 127 kilometrów na godzinę.

Wieczory z kolei sprzyjają integracji. Koncerty na żywo, możliwość spróbowania lokalnych niemieckich przysmaków oraz piwa, jeszcze bardziej ułatwiają zacieśnianie relacji biznesowych.

Czy warto jechać?

Impreza celuje w dostawców i odbiorców profesjonalnych usług – rejestratorów domen, firmy hostingowe i te zajmujące się bezpieczeństwem w sieci. Nie jest na pewno przeznaczona dla zwykłego “zjadacza hostingu”, czy osoby posiadającej kilka domen dla swojego hobby. Jeżeli jednak chcesz zobaczyć, co nowego dzieje się w branży, lub po prostu jesteś ciekaw, jak wygląda “chmura”, warto rozważyć przyjazd do Rust w kolejnych latach.

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

Jako CEO MSERWIS posiadam ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia oprogramowania, funkcjonowania domen oraz serwerów wirtualnych. Odpowiadam za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności, w tym sprzedażą, marketingiem, finansami i opracowywaniem strategii biznesowych. Pomagam przedsiębiorcom tworzyć sklepy e-commerce i konfiguratory 3D, które zapewniają więcej klientów dla ich biznesów.

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Relacja z CloudFest 2019 – targi hostingowe, warsztaty o bezpieczeństwie i żonglowanie nożami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *