Jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał, że zmiana technologiczna może nadejść tak szybko. Od 2020 roku przeszliśmy przez przyspieszony kurs obsługi metaversum oraz ochrony przed cyberatakami. Gdzie dotarliśmy? Do ery sztucznej inteligencji. To najpopularniejszy temat 2023 roku.

We wcześniejszym artykule zweryfikowaliśmy, jak sztuczna inteligencja usprawni procesy projektowania stron internetowych. Nic dziwnego, że jej wszechstronność z powodzeniem znajduje zastosowanie w kolejnych obszarach Internetu. Z każdym miesiącem 2023 roku otrzymujemy nowe rozwiązania, które ułatwiają nam pracę. W tym artykule sprawdzimy najlepsze wtyczki AI do WordPressa i zobaczymy, jakie niosą korzyści. Przekonaj się, które z nich pomogą Ci w Twoich codziennych obowiązkach!

Czym jest sztuczna inteligencja (AI)?

Sztuczna inteligencja (AI — z ang. artificial intelligence) umożliwia maszynom uczenie się na podstawie doświadczania. Często treningi maszyn odbywają się z udzialem człowieka. W ten sposób dostosowuje się je do nowych danych wejściowych, czyli tych, które wprowadza człowiek. AI służy głównie do automatyzacji zadań:

 • Obsługa klienta: AI z powodzeniem automatyzuje obsługę klienta. Narzędziem są chatboty, które potrafią udzielać odpowiedzi na najczęstsze pytania. Te z kolei rozwiązują proste problemy i udzielają wsparcia najczęściej przez całą dobę.
 • AI analizuje i przetwarza duże ilości tekstu. To przede wszystkim recenzje klientów, opinie na forach, komentarze w mediach społecznościowych itp. Przykładem są automatyczne działania na podstawie analiz czy sortowanie wiadomości e-mail i nadawanie im priorytetu.
 • Automatyzacja procesów. Jesteśmy zadowoleni, gdy tylko możemy zaoszczędzić czas. Powtarzalne procesy to obszar, w którym możemy ten czas skrócić. Sztuczna inteligencja świetnie się sprawdzi w automatycznym przetwarzaniu wielu procesów. Są to: faktury (AI wystawia je za nas), zarządzanie zasobami ludzkimi (generuje listy płac, czy wstępnie sortuje aplikacje) czy tworzenie raportów.
 • Zaawansowane analizy danych: identyfikacja wzorców i trendów, a także tworzenie prognoz na podstawie dostępnych danych historycznych. Przykładem jest prognozowanie sprzedaży na podstawie danych o wcześniejszych transakcjach.
 • Generowanie obrazów. AI automatycznie analizuje i rozpoznaje obrazy. W jakich dziedzinach szukać przykładów? W obszarach medycyny (diagnozowanie chorób) i przemysłu (kontrola jakości na podstawie wizualnej analizy produktów).
 • Generowanie dźwięków audio. Sztuczna inteligencja jest w stanie nauczyć się dowolnego głosu (po odpowiednim spróbkowaniu) i wykorzystać go, bez potrzeby tworzenia kolejnych indywidualnych nagrań.
 • Tłumaczenie tekstu, które jest szczególnie przydatne w komunikacji międzykulturowej. Przykładem wykorzystania AI jest aplikacja serwisu Google do automatycznego tłumaczenia treści. W prosty i szybki sposób tłumaczy treści z nieznanych nam języków.
 • Analiza naszych zachowań. Analiza zachowań użytkowników pozwala na tworzenie spersonalizowanych rekomendacji. O czym mowa? To przede wszystkim dopasowanie propozycji zakupów, filmów, muzyki czy artykułów. Możesz je z łatwością wykorzystać przy tworzeniu kampanii marketingowych dla swojej marki.

To tylko kilka przykładów zadań, które można zautomatyzować przy pomocy sztucznej inteligencji. Technologia stale się rozwija i znajduje coraz szersze zastosowanie w różnych dziedzinach. To z kolei przekłada się na podniesienie efektywności, oszczędności czasu i poprawę jakości pracy.

wtyczka sztuczna inteligencja

Jak wybrać odpowiednią wtyczkę AI dla swojej witryny WordPress

Na rynku jest dostępnych wiele różnych wtyczek. Niektóre pomagają w optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek czy automatycznym tworzeniu treści. W artykule omówimy czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze wtyczki AI do WordPressa. Wskażemy, jak je oceniać i określać, które z nich najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Dzięki odpowiedniej wtyczce będziesz pewny, że Twoja witryna działa płynnie i wydajnie. To z kolei zapewni użytkownikom Twojej strony pozytywne doświadczenia.

Jakie korzyści przyniesie AI Twojej witrynie opartej o WordPressa?

Korzyści płynące z wtyczek opartych o sztuczną inteligencji to przede wszystkim:

 • Poprawa wydajności strony. Jej szybszego ładowania i przechodzenia pomiędzy poszczególnymi opcjami na stronie.
 • Dostosowanie treści do Twojej grupy odbiorców. To odbywa się na podstawie analizy danych zbieranych przez poszczególne wtyczki.
 • Zapewnienie klientom lepszej obsługi. Wtyczki analizują dane i w odpowiednim momencie proponują klientom spersonalizowane wybory.
 • Automatyczne tłumaczenie. W przypadku wielojęzycznych stron wtyczka przetłumaczy treści na różne języki. Użytkownicy z różnych regionów świata będą mogli korzystać z witryny w swoim ojczystym języku.
 • Minimalizacja SPAMu. AI pomoże pomóc w identyfikacji i blokowaniu spamu, zarówno w komentarzach, jak i formularzach kontaktowych.

Korzyści płynących z korzystania ze sztucznej inteligencji jest wiele. Przyczyniają się one do poprawy użytkowania, efektywności i skuteczności witryny opartej o WordPress. Wdrożone wtyczki zapewniają także lepsze dopasowanie strony do potrzeb odwiedzających.

AI wtyczka wordpress

5 najlepszych wtyczek AI do WordPressa

WordPress posiada tysiące wtyczek. I oczywiste jest, że stawiając stronę na WordPressie, prędzej czy później, skorzystamy z jednej z nich Zobaczcie 5 najlepszych naszym zdaniem wtyczek AI do WordPressa:

Chat GPT

Co prawda Chat GPT sam w sobie nie jest wtyczką do WordPressa, ale musimy o nim wspomnieć. Choćby ze względu na dwie kwestie:

 • Chatu GPT stanowi genezę AI i od tego narzędzia wszystkie media zaczęły mówić o sztucznej inteligencji oraz jej wpływie na nasze życie.
 • W wielu wtyczkach konieczne jest wskazanie klucza API do Chatu GPT.

Chat GPT to rozwiązanie, które jest ogólnodostępne. Wystarczy się zalogować i możemy przeprowadzać nieskończone rozmowy, czy poprosić o wygenerowanie różnej maści tekstów wraz z ich korektą.

Wtyczka AI Engine

wtyczka AI Engine

AI Engine to wtyczka, która niejako przenosi funkcjonalności Chatu GPT do WordPressa. Po aktywacji klucza API, zyskujesz:

 • możliwość wygenerowania oraz zaplanowania artykułu;
 • rekomendacje dotyczące tytułów, fragmentów i innych elementów treści;
 • generowanie obrazów o określonych parametrach;
 • śledzenie wykorzystania OpenAI dzięki wbudowanym statystykom;
 • zamianę mowy na tekst za pomocą Whisper API.

Wszechstronny dodatek AI Playground sprawi, że będziesz mógł wykonać również korektę i tłumaczenie tekstu. Wtyczka  jest dostępna zarówno w wersji płatnej, jak i darmowej.

AI Engine tools
Moduły w wersji podstawowej wtyczki AI Engine

Wtyczka SEOPress

wtyczka SEOpress

SEOPress to rozbudowana, wtyczka pozwalająca na optymalizację każdej strony i wpisu w WordPressie pod SEO. SEOPress wyróżnia:

 • rozbudowany panel podpowiadający, na jakie elementy SEO należy zwrócić uwagę;
 • analiza obecności meta tagów, opisów, tytułu czy linkowania wewnętrznego i zewnętrznego;
 • opracowanie podglądu wpisu czy strony w mediach społecznościowych;
 • ustawianie przekierowań dla danej strony oraz meta tagów.

Wtyczka SEOPress jest dostępna bezpłatnie oraz w wersji premium. To zdecydowanie godna uwagi i konkurencyjna wtyczka dla popularnego YoastSEO.

funkcjonalności seopress
Element wtyczki SEO Press, oceniający wpis

Wtyczka Akismet Spam Protection

wtyczka akismet spam protection

Wtyczki Akismet Spam Protection nie mogło zdecydowanie zabraknąć w naszym zestawieniu. Dlaczego? Choć jest domyślnie instalowana wraz z WordPressem, to jej znaczenie jest ogromne. Pozwala na wykrycie i usunięcie niechcianych komentarzy, zanim system je w ogóle zauważy. To wtyczka, która nie przerzuca procesów antyspamowych na odbiorcę, a działa w tle. Tym samym odwiedzający Twoja stronę, mogą w spokoju zrealizować cel wizyty. Wtyczka Akismet Spam Protection korzysta z uczenia maszynowego. To oznacza, że każdy przypadek SPAMu wpływa na coraz lepsze jej działanie. Wtyczka Akismet Spam Protection jest dostępna bezpłatnie dla osób fizycznych oraz w wersji premium dla użytku komercyjnego.

akismet ustawienia
Do aktywacji Akismet Spam Protection niezbędne jest założenie konta

Wtyczka Voicer

wtyczka voicer

Voicer to innowacyjna wtyczka, która konwertuje tekst na nagranie głosowe. Opiera się o najnowsze badania nad syntezą mowy (WaveNet) i sieci neuronowe Google. Wtyczka Voicer oferuje 275 różnych głosów oraz tłumaczy ponad 45 języków. Do czego używać wtyczki Voicer? Przede wszystkim do tworzenia nagrań długich artykułów i rozpowszechnienia ich na innych kanałach. W łatwy sposób utworzysz nagrania do filmu. W tej sytuacji nie potrzebujesz już profesjonalnego studia czy sprzętu do nagrywania. Wtyczka Voicer jest dostępna w płatnej, comiesięcznej subskrypcji.

Trinity Audio

wtyczka trinity audio

Wtyczka Trinity Audio pozwala na wypróbowanie analogicznych funkcjonalności, co wtyczka Voicer – zupełnie bezpłatnie. Do dyspozycji masz różne języki (w tym polski) oraz głosy. Wystarczy wybrać głos i język, by przy dowolnym wpisie pojawiła się jego wersja audio. Darmowa wersja pozwala na wykorzystanie wtyczki Trinity Audio do 5 razy miesięcznie. W płatnej wersji otrzymujemy możliwość wyboru prędkości oraz stylu czytanego tekstu. Wtyczka Trinity Audio jest dostępna w wersji bezpłatnej oraz premium.

trinity audio nagranie
Nagranie widoczne przy wpisie
trinity audio ustawienia
Ustawienia wtyczki Trinity Audio
trinity audio wpis
Wybór płci oraz języka pod wpisem

Wtyczka Block Diffusion

wtyczka block diffusion

Czy generowanie obrazów na podstawie dostarczonych opisów, jest Wam skądś znane? Taką funkcjonalność oferuje wtyczka Block Diffusion w połączeniu z nauczaniem maszynowym i zaawansowanymi modelami generowania obrazów, napisana przez firmę Replicate. Repilcate to firma, która umożliwia uruchamianie modeli uczenia maszynowego za pomocą interfejsu API w chmurze, bez konieczności rozumienia zawiłości uczenia maszynowego. Wtyczka Block Diffusion łączy się za pomocą API, dlatego niewykluczone będzie uzupełnienie klucza API od firmy Replicate. Z najważniejszych funkcji warto wymienić podpowiedzi i podglądu przykładowych promptów, które nauczą Cię pisać jeszcze lepsze teksty wyjściowe (prompty). Wtyczka Block Diffusion wygeneruje niektóre obrazy za darmo, a potem będzie kosztować 0,01 USD za obraz przy użyciu API firmy Replicate. Wtyczka jest dostępna w płatnej, comiesięcznej subskrypcji.

Block Diffusion zdjęcie
Źródło: https://wptavern.com/new-block-diffusion-plugin-creates-ai-generated-images-from-text-prompts

AI nie bierze jeńców

Wtyczki do WordPressa to kolejny obszar, w którym AI rozgościło się na dobre. Zapewne przez kolejne miesiące i lata będziemy obserwować rozwój tego obszaru, dlatego zachęcamy do wypróbowania poszczególnych wtyczek. Podziel się z nami swoimi propozycjami!

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

magda mserwis

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie.

Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *