Czas na zmiany w środowisku programistycznym Twojej strony! Wraz z końcem oficjalnego wsparcia PHP 8.0, zachęcamy do zapoznania się z wersją PHP 8.3, która przyniesie Ci szereg nowych możliwości. 

Czytaj dalej, a dowiesz się, jak możesz zaktualizować PHP na Twoim serwerze cPanel i co nowego da Ci wersja PHP 8.3. Dzięki artykułowi dowiesz się również o naszym rozwiązaniu Hardened PHP, które pozwoli Ci bezpiecznie korzystać z PHP 8.0 oraz starszych wersji.

PHP 8.0 nie jest już oficjalnie wspierane 

Z dniem 26 listopada PHP w wersji 8.0 nie jest już oficjalnie rozwijane. W związku z tym wszystkim naszym użytkownikom hostingowym zalecamy przejście na najnowszą wersję PHP (na dzień 4.12.2023 jest to wersja 8.2). Dzięki temu zapewnisz sobie dostęp do najnowszych funkcji i usprawnień, co poprawi wydajność i bezpieczeństwo Twoich aplikacji. 

Używanie nieaktualnej wersji PHP naraża Cię na potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa, gdyż luki i błędy nie są już łatane przez twórców. Zachowaj zgodność z najlepszymi praktykami i zapewnij swoim aplikacjom niezbędną ochronę, przechodząc na nowszą wersję PHP jak najszybciej.

Jak przełączyć PHP na najnowszą  wersję w cPanel?

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się, z jakiej wersji PHP korzysta Twoja strona oraz przełączyć PHP na najnowszą wersję zaloguj się do swojego konta cPanel

Przejdź do zakładki “Menedżer wielu wersji języka PHP”.

Znajdź swoją nazwę domeny, zaznacz ją checkoxem i z menu “Wersja programu PHP” zmień wersję na najnowszą. Następnie zastosuj zmiany.

zmiana wersji php w cpanel

Poprawki bezpieczeństwa PHP 8.0 od MSERWIS.pl w ramach hardened PHP

W MSERWIS.pl oferujemy naszym użytkownikom nie tylko najnowsze wersje PHP, ale także Hardened PHP, będącą częścią oferty CloudLinux. Hardened PHP to rozwiązanie stworzone po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo starszych wersji PHP, które oficjalnie nie są już wspierane. Co to oznacza w praktyce? Nawet dla takich wersji jak PHP 5.2, której ostatnia oficjalna aktualizacja została wydana w 2011 roku, CloudLinux w ramach Hardened PHP regularnie wypuszcza poprawki bezpieczeństwa.

Dla wersji PHP 8.0, która niedawno przestała być oficjalnie wspierana, oznacza to zapewnioną nieoficjalną kontynuację wsparcia. Dzięki temu, jeśli jesteś użytkownikiem naszego hostingu i nadal korzystasz z PHP 8.0, to możesz mieć pewność, że Twoja wersja PHP będzie nadal otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa. Nawet jeśli Twoja aplikacja jest zbudowana na PHP 8.0 i nie jesteś jeszcze gotowy na przejście na nowszą wersję, zapewniamy Cię, że Twoje środowisko jest bezpieczne i chronione przed zagrożeniami.

Oferowane przez nas rozwiązanie Hardened PHP jest idealne dla tych, którzy potrzebują więcej czasu na migrację lub dla tych którzy z różnych przyczyn muszą pozostać przy wersji PHP 8.0.

Wdrożenie PHP 8.3 na serwerach cPanel 

W związku z wydaniem nowej wersji, z dniem 11 grudnia 2023 roku wdrożyliśmy PHP 8.3 na wszystkich serwerach ULTRA i niektórych serwerach BIZNES.

PHP 8.3 wprowadza kolejne ulepszenia, które zwiększą bezpieczeństwo i wydajność Twoich aplikacji. W najnowszej wersji znajdziesz lepsze narzędzia do zarządzania kodem i nowe funkcje, które zapewnią Ci solidniejsze i dynamiczne środowisko programistyczne. Dzięki zmianom Twoje aplikacje będą działać szybciej i będą bardziej odporne na błędy.

Do przykładowych nowych ulepszeń należą:

  • json_validate() – umożliwi Ci szybszą i dokładniejszą weryfikację poprawności JSON, co jest niezwykle przydatne w aplikacjach przetwarzających dane w tym formacie.
  • Rozszerzenie klasy Randomizer o metodę getBytesFromString(), która korzystając z zadanego ciągu znaków, pomoże Ci tworzyć bezpieczne, losowe ciągi bajtów o zadanej długości, co jest kluczowe dla zabezpieczenia Twoich aplikacji​.
  • metody getFloat() i nextFloat() w klasie Randomizer, które umożliwiają generowanie losowych liczb zmiennoprzecinkowych w sposób nieobciążony, co jest istotne przy tworzeniu niezawodnych i precyzyjnych algorytmów losowych​.

Podsumowanie

Zakończenie oficjalnego wsparcia dla PHP 8.0 powinno Cię skłonić do zmiany PHP najnowszą wersję. Dzięki naszemu rozwiązaniu Hardened PHP użytkownicy mogą nadal bezpiecznie korzystać z PHP 8.0, jak również starszych wersji. 

Wersja PHP 8.3 na serwerach cPanel oznacza szereg ulepszeń, które poprawią bezpieczeństwo i wydajność aplikacji. Nowe funkcje takie jak json_validate(), rozszerzenie klasy Randomizer i metody getFloat() oraz nextFloat w tej klasie są istotnymi elementami tej aktualizacji. Zachęcamy do zapoznania się z nowościami i przejścia na najnowszą wersję  PHP na serwerach cPanel.

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

Już od kilku lat zajmuję się planowaniem, koordynacją i realizacją działań marketingowych w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Jestem odpowiedzialny za promowanie usług, produktów i oprogramowań mojej firmy. Aby jak najlepiej zrozumieć ich funkcje i zalety współpracuję z zespołem programistów i Biurem Obsługi Klienta. Wykorzystuję różnorodne taktyki i kanały marketingowe, żeby dotrzeć do potencjalnych klientów i przekonać ich do zakupu lub subskrypcji. Moje działania obejmują m.in. tworzenie kampanii marketingowych, pisanie materiałów marketingowych, zarządzanie mediami społecznościowymi oraz marketingiem e-mailowym i analizowanie rynku w celu zrozumienia potrzeb i preferencji docelowych odbiorców. Rozumiem technologię i potrafią przekazywać złożone koncepcje techniczne odbiorcom nietechnicznym. Mam doświadczenie w obszarach takich jak content marketing, SEO i generowaniu leadów. Potrafię skutecznie mierzyć i analizować wyniki działań marketingowych, aby stale ulepszać swoje strategie.

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *