Czy wyobrażasz sobie dzień, w którym Twoja strona WordPress działa tak płynnie, że nawet najbardziej złożone elementy są dostępne od razu, bez frustrującego oczekiwania? Gdy prędkość Twojej witryny sprawia, że odwiedzający zostają na niej dłużej, a Ty cieszysz się lepszymi wynikami w wyszukiwarkach? To nie jest wizja z przyszłości, to rzeczywistość, którą oferujemy Ci dzięki narzędziu AccelerateWP!

W tym artykule przyjrzymy się bliżej wszystkim funkcjom AccelerateWP. Dokładnie opiszemy, jaki wpływ mają na wydajność Twojej strony, abyś mógł w pełni wykorzystać potencjał swojego hostingu.

Wprowadzenie do AccelerateWP

AccelerateWP to zaawansowane narzędzie stworzone przez CloudLinux, które ma na celu znaczące przyspieszenie działania stron internetowych opartych na WordPressie. Dostępne jest bez dodatkowych kosztów dla wszystkich użytkowników hostingu ULTRA w MSERWIS.pl. To rozwiązanie, które dostarczy Ci szereg funkcji optymalizacyjnych, zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. AccelerateWP nie jest domyślnie włączony – aby skorzystać z jego możliwości, musisz go aktywować na swoim koncie hostingowym.

Dlaczego warto używać AccelerateWP?

acceleratewp darmowe funkcje

Z AccelerateWP, Twoja strona internetowa zyska na szybkości, co bezpośrednio przekłada się na lepsze doświadczenie użytkowników, niższy współczynniki odrzuceń, wyższe pozycje w wyszukiwarkach i potencjalnie wyższe wskaźniki konwersji. Posiadając to narzędzie, nie musisz instalować kolejnych pluginów w WordPressie i martwić się o wsparcie dla nich w przyszłości. AccelerateWP wyposażony jest w zaawansowane funkcje optymalizacji, które dzielą się na 3 główne kategorie:

 • Buforowanie witryny, czyli zapisywanie elementów strony w pamięci podręcznej (cache), aby przyspieszyć jej wczytywanie przy kolejnych wizytach użytkowników.
 • Optymalizację działania strony internetowej.
 • Optymalizację treści.

W dalszej części artykułu dokładniej omówimy, co kryje się za tymi pojęciami i szczegółowo je wyjaśnimy, abyś mógł w pełni zrozumieć i wykorzystać możliwości AccelerateWP. 

Aktywacja AccelerateWP 

Aktywowanie AccelerateWP włączy od razu kilka funkcji, do których należą: Enable caching for mobile devices; activate preloading i activate preloading. Dzięki temu nie musisz zagłębiać się w szczegółową konfigurację. AccelerateWP zacznie działać sprawnie na rzecz poprawy wydajności Twojej strony.

Zaloguj się do swojego konta cPanel. Z zakładki “Oprogramowanie” otwórz “AccelerateWP”. Znajdź swoją domenę, najedź na nią i kliknij ikonę konfiguracji. Następnie aktywuj “AccelerateWP” przesuwając suwak. 

aktywacja AccelerateWP

Zarządzanie AccelerateWP w WordPressie

Dostęp do AccelerateWP uzyskasz po zalogowaniu się do swojego kokpitu WordPressa i przejściu do zakładki “Ustawienia” i “AccelerateWP”. W tym miejscu znajdziesz opcje, które pozwolą Ci dostosować i skonfigurować AccelerateWP zgodnie z potrzebami Twojej strony. Teraz, gdy masz już włączone narzędzie, przejdźmy do szczegółowego omówienia dostępnych funkcjonalności.

Zarzadzanie AccelerateWP w WordPressie

Funkcje dostępne w AccelerateWP

Dashboard

Panel (z ang. dashboard) zapewnia funkcję “CLEAR AND PRELOAD CACHE”, która polega na ręcznymusunięciu pamięci podręcznej (cache). 

Pamięć cache w kontekście strony internetowej na WordPressie to mechanizm, który przechowuje tymczasowe kopie często używanych zasobów, takich jak zoptymalizowane skrypty, obrazy , style CSS i statyczne wersje stron, aby przyspieszyć ładowanie strony dla powracających użytkowników. Automatyzacja procesu czyszczenia cache pomaga utrzymać optymalną wydajność strony i minimalizuje ryzyko wystąpienia błędów technicznych. Pamięć cache stron gdzie zapisywany jest wygenerowany kod strony, nie jest przeznaczona do przechowywania prywatnych danych użytkownika, takich jak informacje o klientach składających zamówienia czy dane z paska z loginem użytkownika. Zamiast tego, jej główną rolą jest zapisywanie ogólnych elementów strony internetowej, aby poprawić szybkość jej działania. To ma kluczowe znaczenie dla wydajności strony przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedzialności i uwagi na prywatność użytkowników.

Cache

Mobile Cache 

Pierwszą z domyślnie włączonych funkcji jest „Enable caching for mobile devices„. Ta opcja umożliwia tworzenie i przechowywanie pamięci podręcznej specyficznej dla urządzeń mobilnych. Gdy użytkownik odwiedza Twoją stronę internetową z urządzenia mobilnego, AccelerateWP cache’uje zasoby strony, optymalizując je pod kątem szybkości i wydajności na mniejszych ekranach. Cache’owanie w AccelerateWP to proces tymczasowego przechowywania danych zarówno po stronie serwera, jak i przeglądarki użytkownika. Gdy użytkownik ponownie odwiedza stronę, główny dokument może być pobierany z serwera, który sprawdzi, czy posiada aktualną wersję strony w swojej pamięci podręcznej. W tym samym czasie, inne zasoby, takie jak pliki statyczne, mogą być ładowane z pamięci podręcznej przeglądarki, jeśli zostały tam zapisane i posiadają odpowiednie nagłówki. Dzięki temu procesowi, strona ładuje się szybciej, redukując czas potrzebny na ładowanie wszystkich zasobów z serwera.

Funkcja „Separate cache files for mobile devices” to opcja, którą możesz włączyć, jeśli Twoja strona korzysta z dedykowanych motywów czy wtyczek, stworzonych specjalnie dla określonej strony internetowej, które prezentują zupełnie inną wersję witryny na urządzeniach mobilnych. Jeżeli jednak używasz responsywnych motywów WordPressa, które automatycznie dostosowują się do rozmiaru ekranu, oddzielna pamięć podręczna dla urządzeń mobilnych może nie być konieczna dla Twojej strony. 

User Cache

Funkcja „User Cache” umożliwi Ci szybkie ładowanie się stron dla użytkowników, którzy są zalogowani na Twojej stronie internetowej, zachowując przy tym personalizację treści, np. wyświetlanie imiennego powitania czy rekomendowanie produktów na podstawie wcześniejszych działań użytkownika na stronie. To idealne rozwiązanie dla serwisów z treściami premium lub indywidualnymi ofertami, które chcesz szybko dostarczać swoim klientom, nie tracąc na personalizacji i bezpieczeństwie.

Cache Lifespan 

Funkcja „Cache Lifespan” pozwala na automatyczne odświeżanie zawartości strony przez ustalenie czasu, po którym pamięć podręczna jest czyszczona. Dzięki temu Twoi użytkownicy zawsze mają dostęp do aktualnych treści, a Ty unikniesz problemów związanych z przestarzałymi danymi, co jest szczególnie ważne dla dynamicznie zmieniających się witryn. Ustawienie krótszego czasu życia pamięci podręcznej, na przykład do 10 godzin, może pomóc w utrzymaniu strony w optymalnej kondycji.

File optimization

CSS Files

ACCELERATEWP File optimization

Sekcja „CSS Files” związana jest z zarządzaniem plikami CSS, które kontrolują wygląd Twojej strony. Opcja „Minify CSS files” optymalizuje te pliki poprzez usunięcie znaków niedrukowalnych (z ang. whitespace characters, czyli niewidoczne znaki służące do organizacji tekstu, takie jak spacje, tabulatory i znaki nowej linii) oraz komentarzy (z ang. comments, czyli pomocnicze uwagi w kodzie niewpływające na jego funkcjonalność), co przekłada się na mniejszy rozmiar plików i szybsze ładowanie się strony dla Twoich użytkowników. 

Ostrzeżenie, które zobaczysz, informuje o potencjalnych problemach związanych z minifikacją. Proces ten, polegający na skracaniu kodu poprzez usunięcie zbędnych znaków, jest skutecznym narzędziem do poprawy wydajności. Jednakże może powodować problemy z wyświetlaniem strony, szczególnie jeśli pliki CSS są skonfigurowane w unikalny sposób. Jeśli po aktywacji tej funkcji zauważysz jakiekolwiek błędy na swojej stronie, wystarczy ją wyłączyć, a Twoja strona wróci do normalnego stanu. Dodatkowo po włączeniu tej opcji będziesz mógł określić adresy URL plików CSS, które mają zostać wykluczone z minifikacji.

Opcja „Combine CSS files„, pozwala na połączenie wszystkich plików CSS w jeden. Dzięki temu zmniejsza się liczba żądań HTTP (zapytań do serwera o elementy strony), przyspieszając ładowanie witryny przez zmniejszenie ilości pobieranych zasobów. 

Jednakże, jeśli Twój serwer korzysta z protokołu HTTP/2, łączenie plików CSS nie jest zalecane. HTTP/2 jest nowszym protokołem internetowym, który lepiej zarządza wieloma jednoczesnymi połączeniami. Oznacza to, że wiele oddzielnych żądań HTTP może być obsłużonych równie efektywnie, a czasami nawet lepiej niż pojedyncze, połączone żądanie. Tę zmianę również możesz cofnąć, aby przywrócić stronę do wcześniejszego stanu. W MSERWIS.pl używamy serwerów www Apache z HTTP/2. To oznacza, że każdy nasz serwer korzysta z tej nowoczesnej technologii, zapewniając szybsze i bardziej wydajne ładowanie stron internetowych.

JavaScript Files

ACCELERATEWP JavaScript Files

Opcje Minify JavaScript Files” i „Combine JavaScript Files” działają podobnie jak te dla plików CSS, z tym że wykonywane są na plikach JS, czyli skryptach odpowiedzialnych za interaktywne funkcje strony, takie jak menu rozwijane, formularze czy animacje. „Minify” zmniejsza rozmiar plików przez usunięcie zbędnych znaków, a „Combine” łączy wiele plików w jeden, co może przyspieszyć ładowanie strony.

Funkcja „Load JavaScript deferred” opóźnia ładowanie skryptów JavaScript, co eliminuje blokowanie renderowania Twojej strony przez JavaScript. (Oznacza to, że skrypty JS ładowane są po wczytaniu styli i kodu HTML, co skraca czas potrzebny na wyświetlenie strony przez przeglądarkę.

Natomiast „Delay JavaScript execution” poprawia wydajność, opóźniając ładowanie plików JavaScript do momentu interakcji użytkownika ze stroną, takiej jak przewijanie czy kliknięcie. Dzięki temu skrypty, które nie są potrzebne do początkowego wyświetlenia Twojej strony, nie wpływają na szybkość jej ładowania, co może znacząco poprawić doświadczenie użytkownika, szczególnie na urządzeniach mobilnych.

Media

LazyLoad

ACCELERATEWP Media lazyload 1

Funkcja „LazyLoad” pozwoli Ci załadować obrazy, ramki (iframe) i filmy dopiero wtedy, gdy znajdą się one w pobliżu obszaru widocznego na ekranie gdy użytkownik przewinie stronę w ich kierunku. Dzięki temu Twoja strona ładuje się szybciej na początku, bo przeglądarka pobiera mniej danych, a także zmniejsza liczbę żądań HTTP a to znacząco wpływa na wydajność.

Enable for images” aktywuje LazyLoad dla obrazów, co jest szczególnie przydatne na stronach z dużą ilością grafik.

Enable for iframes and videos” aktywuje LazyLoad dla ramek i filmów, co może znacznie przyspieszyć ładowanie stron zawierających osadzone materiały wideo, takie jak filmy z YouTube.

Replace YouTube iframe with preview image” poprawia szybkość ładowania strony, zastępując filmy z YouTube obrazem poglądowym, który ładuje film tylko po kliknięciu. To redukuje zużycie danych i przyspiesza dostęp do treści.

Image Dimensions

Funkcja „Image Dimensions” dodaje brakujące atrybuty szerokości (width) i wysokości (height) do tagów obrazów HTML na stronie internetowej. Dzięki temu przeglądarka może zarezerwować odpowiednią przestrzeń na obraz, co zapobiega przesuwaniu się elementów strony w trakcie ładowania obrazów. To poprawia doświadczenie czytelników, gdyż strona wydaje się bardziej stabilna i profesjonalna. Włączenie „Add missing image dimensions” pozwala na automatyczne uzupełnienie tych atrybutów, co jest szczególnie przydatne, jeśli zapomniałeś dodać tych informacji ręcznie podczas umieszczania obrazów na stronie internetowej.

Image Optimization

„Image Optimization” to jedna z funkcji premium AccelerateWP. Służy do zwiększenia szybkości ładowania się strony poprzez automatyczną konwersję oryginalnych obrazów na format WebP – może to skutkować zmniejszeniem rozmiaru pliku .JPG średnio o 85.87% czy  .PNG średnio o 42,8%. Format WebP, dzięki swojej efektywnej kompresji przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu, pozwala na szybsze przesyłanie danych i efektywniejsze wykorzystanie przepustowości, co jest kluczowe dla poprawy wydajności strony.

Preload

Preload Cache

Funkcja “Preload Cache” jest domyślnie aktywna po włączeniu AccelerateWP. Opcja automatycznie zapisuje adresy URL z map witryny do bazy danych, co zapewnia, że cache strony jest zawsze gotowy do użycia. Mapy witryny to pliki XML, które zawierają listę adresów URL dostępnych na stronie internetowej, ułatwiając wyszukiwarkom indeksowanie jej zawartości. Dzięki tej funkcji, odwiedzający Twoją stronę, mogą cieszyć się błyskawicznym ładowaniem, co przekłada się na lepsze wrażenia z przeglądania i potencjalnie wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Ponadto, jeśli potrzebujesz wykluczyć określone adresy URL z procesu wstępnego ładowania, możesz to łatwo zrobić za pomocą funkcji „Exclude URLs”.

Preload Links

Dzięki „Preload Links” przyspieszysz ładowanie strony, ponieważ funkcja ta pobiera zawartość witryny w tle, gdy użytkownik najedzie kursorem na link, co umożliwia szybsze wyświetlenie strony po kliknięciu.

Prefetch DNS Requests

Funkcja „Prefetch DNS Requests” w AccelerateWP przyspiesza ładowanie zewnętrznych plików na Twojej stronie. Działa to poprzez wcześniejsze tłumaczenie nazwy domeny na adres IP, co jest procesem znanym jako rozwiązywanie nazw DNS. Dodając zewnętrzne hosty do sekcji „URLs to prefetch„, sprawiasz, że przeglądarka użytkownika może wcześniej poznać ich adresy IP, skracając czas ładowania zasobów z tych hostów.

Preload Fonts

Funkcja „Preload Fonts” ułatwia przeglądarkom internetowym wcześniejsze wykrycie i załadowanie czcionek zdefiniowanych w plikach CSS, co może przyspieszyć wyświetlanie tekstów. Aby skorzystać z tej funkcji, dodaj adresy URL plików czcionek, które chcesz wcześniej załadować, do sekcji „Fonts to preload”, upewniając się, że są one hostowane na Twoim własnym serwerze.

Advanced rules

Zaawansowane zasady w AccelerateWP pozwalają Ci na szczegółowe zarządzanie tym, co jest przechowywane w pamięci podręcznej na Twojej stronie:

 1. Never Cache URL(s) umożliwia Ci wykluczenie określonych stron lub postów z pamięci podręcznej, co jest przydatne dla stron z wrażliwymi danymi, takimi jak logowanie, wylogowanie, koszyk czy strony kont użytkowników. Możesz użyć symboli wieloznacznych (.*), aby adresować wiele adresów URL w ramach danej ścieżki.
 2. Never Cache Cookies – jeśli określone ciasteczko jest wykryte w przeglądarce użytkownika, strona nie będzie cache’owana. Możesz określić pełne lub częściowe nazwy ciasteczek, które mają to zapobiegać.
 3. Never Cache User Agent(s) pozwala na wykluczenie pamięci podręcznej dla określonych agentów użytkownika (np. przeglądarek mobilnych), co jest przydatne, gdy chcesz zapewnić najświeższą treść dla określonych grup użytkowników.
 4. Always Purge URL(s) określa URLe, które zawsze będą usuwane z pamięci podręcznej przy każdej aktualizacji posta lub strony. Możesz użyć symboli wieloznacznych, aby zarządzać wieloma URLami pod daną ścieżką.
 5. Cache Query String(s) umożliwia cache’owanie stron z określonymi parametrami GET w zapytaniu. Jest to przydatne, gdy chcesz cache’ować dynamiczne treści generowane na podstawie tych parametrów.

Korzystając z tych funkcji, dostosujesz działanie pamięci podręcznej do specyficznych potrzeb swojej strony, zapewniając optymalną wydajność i aktualność treści.

Datebase

ACCELERATEWP datebase bazy danych

Wszystkie wymienione poniżej funkcje są przydatne do utrzymania porządku w bazie danych poprzez usunięcie niepotrzebnych wpisów, co pomaga w poprawie wydajność bazy danych. Utwórz kopię zapasową bazy danych przed rozpoczęciem czyszczenia! Po przeprowadzeniu optymalizacji w tym sektorze nie będziesz w stanie cofnąć zmian.

Post Cleanup

Funkcja „Post Cleanup” pozwala Ci na trwałe usunięcie wszystkich wersji postów – inaczej wpisów (Revisions), szkiców oraz postów znajdujących się w koszu na Twojej stronie. Jeśli zależy Ci na zachowaniu historii zmian postów lub szkiców, nie powinieneś używać tej opcji. 

Wersje bądź rewizje postów (Revisions) to zapisy kolejnych zmian dokonywanych w treści postów, pozwalające na śledzenie historii edycji i przywracanie starszych wersji. 

Automatyczne szkice (Auto Drafts) to wersje robocze postów, które WordPress automatycznie zapisuje w trakcie tworzenia nowej treści. 

Posty w koszu (Trashed Posts) to te, które zostały usunięte, ale nie zostały jeszcze trwale wykasowane z bazy danych. 

Comments Cleanup

Funkcja „Comments Cleanup” w AccelerateWP umożliwi Ci permanentne usunięcie komentarzy uznanych za spam (Spam Comments) oraz tych, które zostały przeniesione do kosza na Twojej stronie (Trashed Comments). Nie używaj tej opcji, jeśli nie chcesz tracić tych komentarzy.

Transients Cleanup

Transients Cleanup” zapewni Ci bezpieczne usunięcie tymczasowych opcji, znanych jako transients, z Twojej bazy danych. Transients w WordPressie to rodzaj tymczasowych danych z opcją wygaśnięcia, które są używane do przechowywania informacji w bazie danych na określony czas, aby przyspieszyć ładowanie strony poprzez ograniczenie liczby zapytań do bazy danych. Dzięki automatycznej regeneracji danych tymczasowych nie musisz się martwić o utratę ważnych informacji ani konieczność ręcznego zarządzania nimi.

Database Cleanup

Database Cleanup” pomaga w redukcji nadmiaru danych w tabelach bazy danych WordPressa. Chodzi o zbędne lub niepotrzebne dane, które mogą się nagromadzić w bazie, takie jak stare rekordy, informacje o wtyczkach czy tematach, które nie są już używane, oraz inne nieistotne treści.

Automatic Cleanup

Włączając funkcję „Automatic Cleanup„, zapewnisz sobie możliwość regularnego i automatycznego przeprowadzenia czyszczenia różnych elementów strony, takich jak posty, komentarze, czy tymczasowe dane (transients), usuwając cyklicznie zbędne dane, które mogą obciążać bazę danych i wpływać na wydajność strony. 

CDN

CDN

CDN, czyli Content Delivery Network, to usługa, która pomaga przyspieszyć ładowanie Twojej strony internetowej. Działa tak, że zamiast pobierać wszystkie pliki, takie jak obrazy, style CSS czy skrypty JavaScript, z jednego odległego serwera, Twoja strona korzysta z wielu serwerów rozmieszczonych na całym świecie. To oznacza, że treści są dostarczane z serwera, który jest fizycznie najbliżej użytkownika, co skraca czas oczekiwania na wyświetlenie strony. Zasoby skierujesz do CDN poprzez ustawienie rekordów CNAME pod konkretną nazwę domeny.

Skorzystaj z CDN jeśli Twoja strona zawiera dużo obrazów, plików CSS i JavaScript lub jest odwiedzana przez użytkowników z różnych miejsc na świecie. CDN przyda Ci się gdy oczekujesz większego ruchu na stronie, np. podczas promocji lub wydarzeń, aby Twoja strona nadal działała płynnie.

Darmowy CDN ograniczony jest do 1 GB na użytkownika. Jeśli potrzebujesz większej przepustowości, skontaktuj się z nami w celu dobrania indywidualnego miesięcznego pakietu danych. 

Heatbeat

“Heartbeat” to trzecia domyślnie włączona opcja w AccelerateWP pozwalająca na zmniejszenie lub wyłączenie aktywności Heartbeat API. To część interfejsu programistycznego API w WordPressie, odpowiedzialna za komunikację między przeglądarką użytkownika a serwerem WordPressa. 

Jeśli ograniczysz (Reduce Activity) lub wyłączysz (disable) Heartbeat API, możesz zaoszczędzić zasoby serwera, co przyspieszy Twoją stronę i poprawi doświadczenie użytkownika. Jednakże musisz być świadomy, że całkowite wyłączenie tej funkcji może wpłynąć negatywnie na pewne wtyczki i motywy, które z niej korzystają.

Aby sprawdzić, czy wtyczka lub motyw korzysta z Heartbeat API, przejrzyj ich dokumentację, w poszukiwaniu Heartbeat API. Użyj narzędzi deweloperskich w przeglądarce do monitorowania aktywności sieciowej i sprawdź, czy są żądania do „admin-ajax.php” z akcją „heartbeat”. Możesz też wyłączyć Heartbeat API i obserwować, jak to wpływa na działanie wtyczek i motywów.

Tools

W sekcji Tools znajdziesz 2 opcje:

 • Do wykonania kopii zapasowej swoich ustawień (Export settings).
 • Do przywracania pobranych wcześniej ustawień (Import settings).

Te opcje pozwolą Ci szybko przywrócić sprawdzoną konfigurację w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów.

AccelerateWP – funkcje darmowe a premium

acceleratewp premium funkcje

Poznałeś już wszystkie darmowe i ogólnodostępne funkcje AccelerateWP. Oprócz nich istnieje kilka dodatkowych funkcjonalności dostępnych w planie Premium, które zapewnimy Ci wyłącznie w ramach naszej usługi WPSiteSupport. Należą do nich:

 • Redis Object Cache to oprogramowanie, które pomaga Twojej stronie internetowej działać szybciej, przechowując dane w pamięci serwera, a nie na komputerze użytkownika końcowego. Ta funkcja zapewni Ci system buforowania obiektów, który przechowuje dane w pamięci RAM, co z kolei przekłada się na  szybkie dostarczanie treści na Twojej stronie internetowej. W wersji AccelerateWP Premium, otrzymasz unikalną instancję Redis, co oznacza dedykowane zasoby buforowania, niezakłócone przez inne strony na tym samym serwerze.
 • Critical CSS generation wygeneruje i załaduje tylko te style CSS, które są niezbędne do wyświetlenia widocznej części Twojej strony. Pozwoli to na szybsze wyświetlenie strony, gdyż przeglądarka wczyta najważniejsze style w pierwszej kolejności. Wygenerowanie krytycznych styli pozwala uzyskać nawet kilkanaście punktów w wynikach Google Page Speed.
 • Image Optimization zmniejszy rozmiar Twoich obrazów bez utraty jakości oraz przekonwertuje je do formatu WebP, który jest lżejszy i szybciej się ładuje niż tradycyjne formaty obrazów.
 • CDN service from CloudLinux w wersji premium jest w pełni automatycznie wdrażany i nie wymaga od Ciebie zmian w rekordach DNS, co ułatwi Ci aktywację usługi. Dodatkowo po konsultacji z nami możesz przejść na jeden z płatnych miesięcznych planów, które oferują więcej transferu danych i mogą zapewnić lepszą wydajność dla Twojej strony.

Podsumowanie 

AccelerateWP to zestaw narzędzi optymalizacyjnych dla stron WordPress dostępnych w ramach hostingu ULTRA w MSERWIS.pl. Oferuje funkcje takie jak buforowanie, optymalizację działania i treści strony, które mają na celu przyspieszenie ładowania i poprawę jej pozycji w wyszukiwarkach. 

Narzędzie dostępne jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej, i wymaga aktywacji w cPanelu. W darmowej wersji AccelerateWP obejmuje zaawansowane funkcje takie jak optymalizacja plików CSS i JavaScript, LazyLoad dla mediów, automatyczne czyszczenie bazy danych, a także integrację z CDN (do 1 GB transferu). Dodatkowo, oferuje możliwość zarządzania pamięcią podręczną dla urządzeń mobilnych i zalogowanych użytkowników, jak również zaawansowane zasady dotyczące cache’owania. 

Wersję AccelerateWP Premium oferujemy w ramach naszej usługi WPSiteSupport. AccelerateWP Premium zapewni Ci jeszcze szybsze działanie Twojej strony. Dodatkowo otrzymasz dedykowaną instancję Redis Object Cache dla błyskawicznego dostępu do danych, generowanie Critical CSS dla szybkiego ładowania widocznej części strony, zaawansowaną optymalizację obrazów oraz automatyczny CDN od CloudLinux.

Wybierz hosting ULTRA i zyskaj przewagę nad konkurencją dzięki AccelerateWP, kompleksowemu zestawowi narzędzi optymalizacyjnych dla Twojej strony WordPress!

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

Już od kilku lat zajmuję się planowaniem, koordynacją i realizacją działań marketingowych w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Jestem odpowiedzialny za promowanie usług, produktów i oprogramowań mojej firmy. Aby jak najlepiej zrozumieć ich funkcje i zalety współpracuję z zespołem programistów i Biurem Obsługi Klienta. Wykorzystuję różnorodne taktyki i kanały marketingowe, żeby dotrzeć do potencjalnych klientów i przekonać ich do zakupu lub subskrypcji. Moje działania obejmują m.in. tworzenie kampanii marketingowych, pisanie materiałów marketingowych, zarządzanie mediami społecznościowymi oraz marketingiem e-mailowym i analizowanie rynku w celu zrozumienia potrzeb i preferencji docelowych odbiorców. Rozumiem technologię i potrafią przekazywać złożone koncepcje techniczne odbiorcom nietechnicznym. Mam doświadczenie w obszarach takich jak content marketing, SEO i generowaniu leadów. Potrafię skutecznie mierzyć i analizować wyniki działań marketingowych, aby stale ulepszać swoje strategie.

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Komentarze

Jedna odpowiedź do “AccelerateWP – zaawansowane funkcje optymalizacji wydajności WordPressa  ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *