Czy marzyłeś kiedyś o stworzeniu profesjonalnej, w pełni dostosowanej do Twoich potrzeb strony internetowej, bez konieczności nauki kodowania? Chciałbyś, aby Twoja witryna była piękna, nowoczesna, responsywna, zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, a przy tym nie chcesz wydawać na nią dużo pieniędzy? Jeśli tak, GeneratePress Premium może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. 

W tym artykule przyjrzymy się bliżej wszystkim funkcjom tego płatnego motywu, którego opłata za licencję wynosi 59 dolarów rocznie. Porównamy go z darmową wersją, a także przedstawimy Ci sposób, dzięki któremu możesz otrzymać od nas GeneratePress Premium w gratisie. Czytaj dalej, aby odkryć, co sprawia, że ten motyw jest jednym z najlepszych wyborów dla użytkowników WordPressa, szukających elastyczności, wydajności i estetyki w jednym pakiecie.

Bezpłatny motyw GeneratePress a GeneratePress Premium – jakie są różnice? 

GeneratePress to popularny motyw WordPressa, dostępny w wersji bezpłatnej oraz płatnej – Premium. Wersja bezpłatna oferuje stabilną i lekką bazę do stworzenia strony internetowej, zapewniając funkcjonalność, która jest wystarczająca dla wielu użytkowników. Główne funkcje wersji podstawowej to:

 • Lekka konstrukcja motywu, minimalizująca użycie zasobów i przyspieszająca ładowanie strony.
 • Responsywność, umożliwiająca prawidłowe wyświetlanie treści na różnych urządzeniach.
 • Personalizacja za pomocą personalizatora WordPress, pozwalająca na dostosowanie kolorów, typografii i układów.
 • Kompatybilność z konstruktorami stron, takimi jak Elementor i Beaver Builder.
 • Dostosowanie do potrzeb dostępności, ułatwiające korzystanie osobom z różnymi potrzebami.
 • Obsługa widgetów i konfiguracji lokalizacji menu.
 • Zoptymalizowanie pod kątem SEO, wspomagające pozycjonowanie w wyszukiwarkach.
 • Zaawansowane możliwości dostosowania wyglądu i funkcji motywu poprzez specjalne punkty dostępu (haczyki) i mechanizmy filtrowania.
 • Regularne aktualizacje i wsparcie techniczne, zapewniające aktualność i bezpieczeństwo strony.

GeneratePress w wersji podstawowej to świetny wybór dla osób rozpoczynających swoją przygodę z WordPressem. Oferuje łatwość użycia i solidne podstawy do dalszego rozwoju witryny.

Z kolei GeneratePress Premium rozszerza możliwości motywu, dodając szereg zaawansowanych funkcji i narzędzi, które pozwalają na tworzenie bardziej złożonych i spersonalizowanych witryn. Oto kluczowe różnice między wersją bezpłatną a Premium:

 • Podstawowa wersja zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do stworzenia strony internetowej o funkcjonalności dostosowanej do potrzeb większości użytkowników. Natomiast wersja Premium dodaje rozbudowane funkcje, takie jak zaawansowany system układu, który umożliwia precyzyjne dostosowanie struktury strony i Kreator Motywów pozwalający na tworzenie i edycję motywów z większą swobodą.
 • Bezpłatna wersja pozwala na podstawową personalizację, taką jak zmiana kolorów i czcionek. Wersja Premium oferuje znacznie szersze możliwości, w tym pełną kontrolę nad typografią, kolorami, tłem i układem.
 • GeneratePress Premium zawiera moduły, które pozwalają na bardziej szczegółowe dostosowanie elementów strony, jak nagłówki, stopki, czy integracja z WooCommerce, które są niedostępne w wersji podstawowej.
 • Motyw Premium zapewnia dostęp do bogatej Biblioteki Witryny z gotowymi szablonami, przyspieszając proces tworzenia strony. Wersja podstawowa ma o wiele mniej dostępnych gotowych szablonów.
 • Wsparcie i aktualizacje: Użytkownicy wersji Premium mają dostęp do priorytetowego wsparcia i aktualizacji, gwarantujących bezpieczeństwo i dostęp do najnowszych funkcji. W wersji podstawowej dostępne jest standardowe wsparcie i regularne aktualizacje.
 • WooCommerce: Wersja Premium oferuje zaawansowane opcje dostosowania dla sklepu internetowego. Przykładowo bardziej zaawansowane układy produktów, dostosowywanie stron kategorii produktów i innych elementów sklepu. Wersja podstawowa GeneratePress również obsługuje WooCommerce, ale nie dostarcza tak zaawansowanych funkcji dostosowywania, ograniczając się do podstawowej obsługi sklepu internetowego.

Dlaczego warto używać GeneratePress Premium? 

GeneratePress Premium jest rozwiązaniem, które oferuje szereg zaawansowanych funkcji i narzędzi do tworzenia profesjonalnych stron internetowych. Oto niektóre z kluczowych cech, które sprawiają, że jest to wybór wielu profesjonalistów i entuzjastów WordPressa:

Kreator Motywów (Theme Builder)

generatepresspremium Kreator Motywow Theme Builder
Wizualizacja opartego na blokach Kreatora Motywów. Źródło: https://generatepress.com/premium/#theme-builder

Kreator Motywów (Theme Builder) jest zaawansowanym narzędziem, które znacznie rozszerza możliwości projektowania i tworzenia niestandardowych elementów motywu w edytorze bloków WordPressa. Dzięki dynamicznym elementom bloków, które oferuje, masz pełną swobodę w projektowaniu i tworzeniu wszystkiego, czego potrzebujesz. Począwszy od meta danych postów, nagłówków, stopek, pasków bocznych, pól autora po strony błędów 404. A wszystko to bez konieczności dodawania dodatkowych wtyczek czy pisania kodu.

Kreatora Motywów wspiera tworzenie i zarządzanie unikatowymi szablonami treści. Dzięki temu możesz zastąpić standardowy motyw, tworzyć własne szablony, czy wprowadzać zmiany w specyficznych punktach motywu. Co więcej, Kreator Motywów umożliwia tworzenie dynamicznych układów i elementów, które wykorzystasz w całym szablonie.

Jedną z kluczowych zalet Kreatora Motywów jest jego prostota w obsłudze. To czyni go dostępnym zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników WordPressa.

Kreator Motywów jest stale rozwijany i ulepszany, dzięki czemu ciągle możesz korzystać z najnowszych trendów i funkcji w projektowaniu stron internetowych. Informacje o publikowanych nowościach znajdziesz na stronie GeneratePress.com w zakładce Changelog.

Biblioteka Witryny (Site Library)

Biblioteka Witryny w generatepress premium
Biblioteka Witryny w GenerateGress Premium. Źródło: https://generatepress.com/site-library

Wykorzystując Bibliotekę Witryny w GeneratePress Premium, znacznie przyspieszysz proces tworzenia swojej strony internetowej. Biblioteka oferuje wybór 100 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów stron, które stanowią doskonały punkt wyjścia dla Twojego nowego projektu. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcesz zaoszczędzić czas, który normalnie poświęciłbyś na projektowanie i rozwijanie własnych rozwiązań od podstaw. Dzięki temu udogodnieniu, zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy WordPressa mogą łatwo stworzyć atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe.

Po zainstalowaniu GeneratePress Premium i aktywacji modułu Biblioteki Witryny przejdź do Wygląd (Appearance) > GeneratePress > Site Library, aby rozpocząć kreowanie witryny. W tym miejscu możesz przeglądać szablony według kategorii i wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Każdy szablon zawiera niezbędne informacje, w tym wymagane wtyczki i widoki responsywne.

Site Library w menu wordpressa
Pozycja Site Library w menu WordPressa

Importowanie szablonu jest proste. Możesz wybrać, czy chcesz dodać tylko ustawienia motywu, co jest doskonałe przy już istniejącej zawartości (treści i multimedia) na stronie. Alternatywnie, możesz zdecydować się na zaimportowanie zarówno ustawień motywu, jak i przykładowych treści. To sprawi, że twoja strona będzie wyglądała identycznie jak wybrany wzór. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad sposobem rozpoczęcia pracy nad swoją witryną.

Co ważne, GeneratePress Premium tworzy szybko kopię zapasową Twoich obecnych ustawień przed importem nowego szablonu. Jeśli zdecydujesz się usunąć zaimportowany szablon, wcześniej zapisane ustawienia zostaną przywrócone. To zapewnia bezpieczeństwo i łatwość cofnięcia zmian, jeśli zmienisz zdanie.

Rozbudowane Narzędzia Stylizacji (More Styling Controls)

Z funkcją Rozbudowanych Narzędzi Stylizacji, masz pełną kontrolę nad estetyką Twojej strony. Dostosujesz kolory, zmieniając ich odcienie tak, aby pasowały do wizerunku Twojej marki. W zakresie typografii otrzymujesz swobodę wyboru czcionek, ich rozmiarów i stylów, co pozwoli Ci na stworzenie spójnego i profesjonalnego wyglądu tekstu. 

Dostosowanie odstępów między elementami zapewnia klarowność i przestronność Twojej strony, ułatwiając nawigację i poprawiając ogólne wrażenia użytkownika. Dodatkowo personalizacja tła, od kolorów po obrazy, pozwala na nadanie indywidualnego charakteru witrynie. Dzięki tym dodatkom Twoja strona nie tylko zyska na funkcjonalności, ale także stanie się wizualnie atrakcyjna, co jest kluczowe dla zbudowania zainteresowania i zaufania wśród odwiedzających.

WooCommerce 

Integracja WooCommerce z GeneratePress Premium znacznie zwiększa elastyczność i kontrolę nad Twoim sklepem internetowym. Umożliwia ci dokładne dostosowanie różnych aspektów Twojego sklepu e-commerce, włączając w to wygląd stron produktów i proces zakupu. Dzięki temu stworzysz bardziej spersonalizowane środowisko sprzedażowe, które odpowiada specyficznym potrzebom Twojej działalności i klientów.

Jednym z przykładów takiej personalizacji jest dostosowanie strony produktu. Z GeneratePress Premium i WooCommerce, możesz zdecydować, jakie informacje o produkcie są wyświetlane, zmienić układ elementów na stronie, a także dostosować elementy takie jak galerie zdjęć produktów czy formularze opinii klientów.

Zaawansowany System Haków (Advanced Hook System)

Haki (hooki) są to specjalne punkty w motywie WordPressa, do których możesz „podpiąć” własny kod lub treść. Dzięki temu zmodyfikujesz i rozbudujesz funkcjonalność Twojej strony bez konieczności zmiany kodu źródłowego. 

System haków pozwala na umieszczenie niestandardowych elementów, takich jak przyciski (np. CTA – Call To Action), teksty, obrazy, w różnych miejscach strony, w tym w obszarach, które zazwyczaj nie są łatwo dostępne do modyfikacji w standardowych motywach WordPressa. To elastyczne podejście do personalizacji witryny pozwali Ci na wzbogacenie jej funkcjonalności i estetyki, co może przyciągnąć więcej użytkowników i zwiększyć zaangażowanie na stronie.

Nagłówek Mobilny (Mobile Header)

Naglowek mobilny w generatepress premium

Nagłówek mobilny to specjalnie zaprojektowana wersja nagłówka strony internetowej, która jest wyświetlana wyłącznie użytkownikom korzystającym z urządzeń mobilnych. Jest on zwykle uproszczony i zoptymalizowany pod kątem mniejszych ekranów, aby zapewnić lepszą nawigację i czytelność, a także szybsze ładowanie strony w mobilnym środowisku internetowym. Czas ładowania wpływa na doświadczenie użytkownika i jest także krytyczny z punktu widzenia SEO. Strony, które szybko się ładują na urządzeniach mobilnych, mają większą szansę na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, a to przekłada się na potencjalnie  większy ruch i konwersje.

Pomocnicza Nawigacja (Secondary Nav)

Pomocnicza Nawigacja, znana jako Secondary Nav, to dodatkowy pasek nawigacyjny na stronie internetowej, który uzupełnia główną nawigację. Umożliwia dodanie dodatkowych opcji i linków, które są zazwyczaj pokrewne do tych w głównym menu. Wykorzystując ją, możesz ułatwić odwiedzającym stronę szybki dostęp do ważnych sekcji, co poprawia ich doświadczenie użytkownika i zadowolenie z korzystania z Twojej witryny.

Off-Canvas Panel

Off canvas panel w generatepress premium

Off-Canvas Panel to nowoczesne rozwiązanie w projektowaniu stron internetowych, które oferuje lekki, wysuwany panel dostępny na urządzeniach mobilnych i desktopowych. Jego główną zaletą jest możliwość umieszczenia dodatkowych treści, takich jak menu nawigacyjne, informacje kontaktowe, czy formularze, bez przeciążania głównego interfejsu użytkownika. Dzięki temu zyskujesz szybki i łatwy dostęp do kluczowych funkcji i informacji, jednocześnie zachowując czystość i przejrzystość strony. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne w kontekście ograniczonej przestrzeni na ekranach urządzeń mobilnych, gdzie każdy dodatkowy element interfejsu jest na wagę złota.

Zaawansowany System Układu (Advanced Layout System)

Zaawansowany System Układu to narzędzie, które daje możliwość modyfikowania Twojego motywu według własnych potrzeb. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych reguł masz możliwość precyzyjnego dostosowania każdego elementu strony, od nagłówków po stopki, a także kolumn i bocznych pasków. To daje Ci pełną kontrolę nad wyglądem i odczuciem Twojej witryny, umożliwiając stworzenie unikalnego, spersonalizowanego designu, który w pełni odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom.

Przyklejona Nawigacja (Sticky Navigation)

przyklejona nawigacja w generatepress premium

Przyklejona Nawigacja to funkcja, która pozwala Ci utrzymać pasek nawigacyjny Twojej strony w stałym miejscu na ekranie, niezależnie od przewijania treści. Dzięki temu, odbiorcy Twojej strony, zyskują ciągły i łatwy dostęp do głównego menu, co znacznie ułatwia poruszanie się po witrynie. Jest to szczególnie przydatne na długich stronach, gdzie przewijanie do góry, aby znaleźć główne menu, może zająć dużo czasu. Dzięki przyklejonej nawigacji masz szybki dostęp do niego bez konieczności męczącego przescrollowania całej strony.

Nieskończone Przewijanie (Infinite Scroll)

Nieskończone Przewijanie to funkcjonalność, umożliwiająca ciągłe ładowanie kolejnych wpisów w archiwach bloga podczas przewijania strony. Dzięki temu Twoi odbiorcy nie muszą klikać w poszczególne strony lub linki, aby czytać więcej treści. Wraz z przewijaniem strony, nowe artykuły automatycznie pojawiają się na ekranie. Ta metoda przeglądania jest nie tylko wygodna, ale także pozwala na płynne i nieprzerwane odkrywanie treści. To sprawia, że doświadczenie z czytaniem bloga staje się bardziej angażujące i mniej czasochłonne.

Układ Masonry (Masonry) 

Uklad Masonry w generatepress premium

Układ Masonry to styl prezentacji postów na Twoim blogu, który wyświetla je w układzie przypominającym mur. W tym układzie, każdy wpis jest jak cegła, która idealnie dopasowuje się do innych, tworząc estetyczny, niejednolity wzór. Dzięki temu, jako użytkownik, zyskujesz atrakcyjną wizualnie stronę, która wyróżnia się na tle tradycyjnych, równo ułożonych postów. Ta forma prezentacji nie tylko przyciąga wzrok odwiedzających, ale także pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni, prezentując treści w bardziej dynamiczny i interesujący sposób.

Archiwizuj Kolumny (Archive Columns)

Funkcjonalność Archiwizuj Kolumny, zmienia sposób prezentacji postów na Twoim blogu, układając je w eleganckie, pionowe kolumny. Układ kolumnowy nie tylko uporządkowuje treści, ale również umożliwia odwiedzającym łatwe porównywanie i przeglądanie różnych wpisów na jednej stronie. Efektywne wykorzystanie przestrzeni oraz estetycznie przyjemna prezentacja postów sprawiają, że Twoja strona staje się bardziej przystępna i atrakcyjna dla użytkowników, co sprzyja lepszemu doświadczeniu podczas eksploracji treści na Twoim blogu.

Więcej Funkcji 

Dodatkowo GeneratePress Premium zawiera wiele innych funkcji, które znacznie wzbogacają i ułatwiają zarządzanie Twoją stroną internetową. Należą do nich:

 • Import/Eksport (Import/export): Umożliwia łatwe przenoszenie ustawień między różnymi witrynami, co jest idealne dla osób zarządzających wieloma projektami. 
 • Kontrola Praw Autorskich (copyright control): Daje możliwość dostosowania informacji o prawach autorskich na stronie, zapewniając zgodność z wymogami prawnymi i indywidualnymi preferencjami. 
 • Płynne Przewijanie (smooth scroll): Ulepsza doświadczenie przeglądania strony dzięki eleganckiemu efektowi przewijania, zwiększając estetykę witryny.

Otrzymaj gratis licencję GP Premium i dostęp do kursu WoordPressa w ramach hostingu MSERWIS.pl 

generatepress premium w gratisie

Jeżeli spodobały Ci się możliwości GeneratePress Premium, masz teraz wyjątkową okazję otrzymać ten motyw jako bonus przy zakupie hostingu MSERWIS.pl. Ta oferta obejmuje nie tylko licencję GeneratePress Premium, ale także dostęp do profesjonalnego kursu WordPressa. Aby skorzystać z tej okazji, wystarczy wybrać jeden z serwerów z linii Ultra lub serwer PRO/VIP w ofercie Biznes.

Kurs WordPressa, który otrzymasz jako część oferty hostingu MSERWIS.pl, jest prowadzony przez doświadczonych specjalistów IT i składa się z 24 lekcji. Lekcje obejmują szereg tematów, od rejestracji domeny i konfiguracji hostingu, po instalację i zabezpieczenie WordPressa, aż po zaawansowane techniki optymalizacji i personalizacji Twojej witryny. Dzięki kursowi będziesz miał możliwość samodzielnego stworzenia profesjonalnej strony internetowej na platformie GeneratePress Premium, co nie tylko poszerzy Twoje umiejętności, ale także pozwoli na praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy. Po ukończeniu kursu otrzymasz od nas certyfikat, który potwierdzi Twoje nowo nabyte umiejętności.

To doskonała okazja dla osób chcących nauczyć się samodzielnego tworzenia i zarządzania stronami na WordPressie, zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, odwiedź stronę KursWordPress.eu​​​​​​.

Masz już u nas hosting lub właśnie w niego zainwestowałeś i chciałbyś otrzymać licencję GeneratePress Premium? Napisz do nas!

GeneratePress Premium – przykłady wykonanych stron

Jesteś ciekaw, jakie niesamowite strony internetowe możesz stworzyć za pomocą GeneratePress Premium? Zajrzyj na stronę kurswordpress.eu/case-study/, gdzie znajdziesz inspirujące przykłady stron wykonanych z wykorzystaniem tego motywu. To doskonały sposób na zobaczenie, jak GeneratePress Premium może być elastycznie dostosowany do różnych potrzeb i branż, prezentując różnorodność projektów.

GeneratePress Premium – czy warto korzystać?

GeneratePress Premium znacznie rozszerza możliwości standardowej, bezpłatnej wersji motywu GeneratePress, oferując szereg zaawansowanych funkcji i narzędzi. Wersja Premium pozwala na rozbudowaną personalizację, dostęp do unikalnych modułów i szablonów, oraz zapewnia wsparcie i regularne aktualizacje. Jest to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących większej elastyczności i kontroli nad wyglądem oraz funkcjonalnością swojej strony internetowej. 

Jeśli chciałbyś otrzymać od nas licencję GeneratePress Premium i nauczyć się tworzenia profesjonalnych stron na WordPressie, skorzystaj z oferty hostingu MSERWIS.pl. To świetna okazja do rozwinięcia swoich umiejętności w zakresie tworzenia stron internetowych, zwłaszcza jeśli planujesz rozpocząć lub rozwijać swój projekt online.

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

Już od kilku lat zajmuję się planowaniem, koordynacją i realizacją działań marketingowych w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Jestem odpowiedzialny za promowanie usług, produktów i oprogramowań mojej firmy. Aby jak najlepiej zrozumieć ich funkcje i zalety współpracuję z zespołem programistów i Biurem Obsługi Klienta. Wykorzystuję różnorodne taktyki i kanały marketingowe, żeby dotrzeć do potencjalnych klientów i przekonać ich do zakupu lub subskrypcji. Moje działania obejmują m.in. tworzenie kampanii marketingowych, pisanie materiałów marketingowych, zarządzanie mediami społecznościowymi oraz marketingiem e-mailowym i analizowanie rynku w celu zrozumienia potrzeb i preferencji docelowych odbiorców. Rozumiem technologię i potrafią przekazywać złożone koncepcje techniczne odbiorcom nietechnicznym. Mam doświadczenie w obszarach takich jak content marketing, SEO i generowaniu leadów. Potrafię skutecznie mierzyć i analizować wyniki działań marketingowych, aby stale ulepszać swoje strategie.

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Zalety motywu WordPressa GeneratePress Premium. Czym różni się od podstawowej wersji?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *