Sitejet Builder to zaawansowany kreator stron internetowych, który umożliwia łatwe i szybkie tworzenie profesjonalnych, wielojęzycznych witryn. Platforma zapewnia dostęp do 160 różnych, responsywnych szablonów tematycznych. Dzięki temu stworzysz strony dostosowane do Twoich potrzeb i gustu. Od niedawna Sitejet Builder zagościł w ofercie naszych hostingów (BIZNES i ULTRA) i otrzymasz do niego darmowy dostęp. To pozwoli Ci zaoszczędzić minimum 17,49 dolarów (około 69 zł) miesięcznie. 

Zastanawiasz się, jak działa Sitejet Builder i jakie funkcje oferuje? Co wyróżnia go od innych kreatorów stron? Chcesz dowiedzieć się, czy warto skorzystać z tego kreatora, czy może lepiej postawić na WordPressa? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące Sitejet Builder.

Lokalizacja kreatora Sitejet Builder w cPanel

sitejet builder intro powitalne baner

Informację o Sitejet Builder zobaczysz w formie baneru po zalogowaniu się do konta cPanel. Baner będzie widoczny do momentu jego ręcznego zamknięcia. Oprócz tego narzędzie znajdziesz w lewym bocznym menu oraz w zakładce “Domeny”.  

Stworzenie strony w Sitejet Builder

Otwórz narzędzie Sitejet Builder i znajdź swoją domenę. Jeśli jej nie widzisz, oznacza to, że musisz ją dodać w cPanelu.

Kolejno wybierz swoją domenę i kliknij “Try Sitejet”.

mserwis wyprobuj sitejet builder

Na dzień 13 maja 2024 roku dostępnych masz aż 160 różnych tematycznych szablonów. Wybierz taki, który najbardziej Ci odpowiada. Podpowiadamy, abyś skupił się bardziej na układzie elementów niż kolorystyce, ponieważ kolorystykę zmienisz szybciej niż rozmieszczenie poszczególnych bloków. 

sitejet builder dostepne szablony

Każdy szablon możesz uprzednio podejrzeć – po najechaniu na niego kliknij przycisk “Wyświetl” lub od razu go zastosować – przycisk “Choose”. Wybierając przycisk podglądu, na górze strony zobaczysz, jak szablon prezentuje się dla 3 rozmiarów ekranów: desktopu, tabletu i mobile. 

sitejet builder wybierz szablon lub wyswietl szablon

Nie martw się, jeśli w którymś szablonie dany element nie będzie Ci odpowiadał lub zechcesz dodać coś zupełnie innego – w dalszych opcjach będziesz miał rozbudowaną możliwość spersonalizowania szablonu.

My zdecydowaliśmy się na szablon “Gentleman”. 

sitejet builder pierwsze spojrzenie

Po wybraniu szablonu, w prawym dolnym rogu kreatora strony wyświetli Ci się szybki samouczek “Get Started” – możesz skorzystać ze streszczonego wprowadzenia lub całkowicie je zamknąć. 

Po wprowadzeniu kluczowych zmian szablon opublikujesz na swojej stronie klikając w przycisk “Opublikuj”. Uwaga: pierwsza publikacja strony w naszym przypadku trwała do 2 minut i przez ten czas strona stała się niedostępna. Po wdrożeniu szablonu zobaczysz komunikat o prawidłowo utworzonej stronie.

sitejet builder ladowanie strony

Możliwości kreatora stron Sitejet Builder

Sitejet Builder daje Ci dostęp do bogatego zestawu funkcji, które ułatwią stworzenie profesjonalnej strony internetowej. Prezentujemy wybrane opcje, abyś jak najlepiej poznał potencjał tego kreatora.

Wielojęzyczność

Ta funkcjonalność wywarła na nas największe wrażenie. W Sitejet Builder z łatwością i błyskawicznie dodasz wielojęzyczność do swojej strony. W prawym górnym rogu menu kliknij „Więcej”, a następnie wybierz „Języki”. Włącz opcję wielojęzyczności i dodaj nowe języki, klikając symbol „+” obok domyślnego języka. Po wybraniu języka z listy kilkudziesięciu pozycji zapisz zmiany. Teraz możesz zarządzać stronami dla każdego języka oddzielnie.

sitejet builder dodawanie jezykow

Jeśli twoja strona internetowa posiada wersję językową zgodną z językiem przeglądarki odwiedzającego użytkownika, zostanie on automatycznie przekierowany do odpowiedniej wersji. Możesz jednak umożliwić użytkownikom samodzielny wybór preferowanej wersji językowej strony. W tym celu dodaj widget „Języki” do swojej witryny. Wejdź w sekcję „Funkcje” w bocznym menu, a następnie przeciągnij i upuść widget „Języki” na wybraną stronę.

Dzięki wielojęzycznej stronie dotrzesz do szerszej grupy odbiorców, a także zwiększysz jej dostępność i atrakcyjność.

Pełna responsywność

Sitejet Builder zapewnia, że Twoje strony będą wyglądały świetnie na każdym urządzeniu – od komputerów stacjonarnych, przez tablety, aż po smartfony. Możesz łatwo dostosować wygląd swojej strony do różnych rozmiarów ekranów, aby zapewnić użytkownikom doskonałe doświadczenia bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystają.

Elementy

Narzędzie oferuje szeroką gamę elementów, które możesz łatwo dodawać do swojej strony. Należą do nich między innymi kontenery, nagłówki, własny kod HTML, przyciski, galerie czy skróty do mediów społecznościowych. Dzięki nim stworzysz złożone i atrakcyjne układy, które wzbogacą wygląd Twojej witryny i uczynią ją bardziej funkcjonalną.

Zawartość

Skorzystaj z różnorodnych kombinacji zawartości, aby tworzyć złożone i atrakcyjne układy stron. Dodawaj elastyczne sekcje np. łączące tekst z obrazami, tekst w kolumnach, czy nakładanie tekstu na obrazy.

Kolumny

Sitejet Builder pozwala na tworzenie przejrzystych i estetycznych układów za pomocą kolumn. Podziel stronę na sekcje, umożliw sobie lepszą organizację treści i popraw jej czytelność. Dzięki elastycznym opcjom kolumn dostosujesz szerokość i układ elementów, aby idealnie pasowały do Twojej wizji strony.

Boksy

sitejet builder boksy

Boksy w kreatorze Sitejet pozwalają na eleganckie wyróżnienie poszczególnych elementów na stronie. Dzięki nim stworzysz wyraźne sekcje z różnymi treściami, co ulepszy organizację i estetykę witryny. Boksy w łatwy sposób dostosujesz pod względem rozmiaru, koloru i stylu, a to da Ci dużą swobodę w projektowaniu.

Harmonijka

Chciałbyś zaoszczędzić miejsce na stronie i jednocześnie zaprezentować dużo informacji? Harmonijki są idealnym rozwiązaniem! Pozwalają tworzyć rozwijane sekcje, dzięki czemu Twoja strona pozostaje przejrzysta i zorganizowana. To doskonały sposób na zaprezentowanie treści, takich jak FAQ czy opisy produktów.

Tabele

Tabele umożliwiają prezentowanie danych w czytelny i uporządkowany sposób. Dodaj wiersze i kolumny, dostosuj ich wygląd oraz sformatuj dane, aby były zrozumiałe dla odwiedzających Twoją stronę. 

Funkcje

Sitejet Builder oferuje wiele przydatnych funkcji, które wzbogacą Twoją stronę internetową. Wśród nich znajdują się opcje dodawania i edytowania obrazów, wstawiania suwaków, nagłówków, stopek oraz formularzy. Dzięki wbudowanemu edytorowi tekstu wspomaganemu przez AI stworzysz atrakcyjne treści bez potrzeby zatrudniania copywritera. 

Obrazy

sitejet builder obrazy konfiguracja

Wzbogać swoją stronę za pomocą różnorodnych opcji dodawania obrazów. Wybieraj spośród galerii, siatek obrazów, kolaży oraz wielu innych układów. Dostępne są także opcje personalizacji, takie jak zaokrąglone obrazy, obrazy z podpisami oraz różne style prezentacji logotypów, co pozwala na tworzenie atrakcyjnych i profesjonalnych wizualizacji na stronie.

Suwak

Dodaj dynamiczne suwaki, aby efektownie prezentować obrazy i teksty na swojej stronie. Do wyboru masz różne typy, takie jak suwak: obrazu, z tekstem, po przekątnej czy pełnoekranowy. Stwórz interaktywne elementy, które urozmaicą wizualnie Twoją witrynę i zaangażują użytkowników.

Nagłówek

Korzystaj z różnorodnych opcji nagłówków i popraw nawigację i estetykę swojej strony. Dodawaj banery i paski informacyjne, aby lepiej zorganizować treści i przyciągnąć uwagę użytkowników, tworząc przy tym funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie nagłówki.

Stopka

Z Sitejet Builder stworzysz stopki, które wzbogacą wygląd Twojej strony i poprawią jej funkcjonalność. Do wyboru masz wiele stylów jak np.: stopka Hel, Tyr, Nornir, oraz różne warianty stopki Heimdall. Każdy z tych stylów oferuje unikalny układ elementów, jak np. kontakty, mapy, ikony mediów społecznościowych i inne ważne informacje, które pomagają stworzyć kompletną witrynę.

Formularze

sitejet builder formularze

Ułatw interakcję z użytkownikami. Wybieraj spośród formularzy kontaktowych, z etykietami czy poziomych. Dzięki polom dla e-maili, numerów telefonów i innych danych wejściowych, stworzysz funkcjonalne formularze, które ułatwią odbiorcom kontakt z Tobą.

Marketing

Zwiększ widoczność swojej strony i zaangażowanie użytkowników dzięki narzędziom marketingowym dostępnym w Sitejet Builder. Dodawaj nakładki sezonowe, wołacze, informacje o zniżkach oraz zaawansowane sekcje marketingowe, aby skutecznie przyciągnąć uwagę odwiedzających. Stwórz atrakcyjne kampanie marketingowe dostosowane do potrzeb Twoich odbiorców.

Kolekcje

Skorzystaj z gotowych układów kolekcji, aby błyskawicznie zorganizować swoje treści. Wybieraj spośród szablonów takich jak blogi, galerie produktów, portfolia i zespoły. Zaprezentuj w przejrzysty i atrakcyjny sposób złożone treści na swojej stronie internetowej.

Integracje

Sitejet oferuje dziesiątki integracji, od analiz, przez pocztę e-mail, po rezerwacje. Wykorzystaj zasoby Google, szybko i łatwo dodając produkty takie jak Czcionki, Mapy i Analytics. 

Wdrożenie sklepu internetowego

Dodaj niestandardowy sklep z wbudowanym koszykiem, kasą i stronami produktów dla nieograniczonej liczby produktów.

Generator tekstu 

Chciałbyś szybko i łatwo tworzyć treści na swoją stronę? Skorzystaj z generatora tekstu w Sitejet Builder, który obecnie jest w fazie BETA. To narzędzie wykorzystuje AI do generowania zoptymalizowanych pod kątem SEO tekstów, które wstawisz bezpośrednio na stronę. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i zyskasz angażujące treści.

sitejet builder generator tekstu ai

Zalety kreatora stron Sitejet Builder

Darmowy dostęp w ramach hostingu MSERWIS

Standardowo za najtańszy pakiet musiałbyś zapłacić 17,49 dolarów (około 69 zł) miesięcznie. U nas w ramach posiadanego hostingu (BIZNES i ULTRA) otrzymasz darmowy dostęp do kreatora Sitejet Builder.

Łatwość użytkowania

Sitejet oferuje intuicyjny edytor typu drag-and-drop (z ang. przeciągnij i upuść) , który pozwala na intuicyjne tworzenie stron bez konieczności posiadania umiejętności kodowania.

Mnogość funkcji

Sitejet Builder oferuje bogactwo funkcji, które pozwalają na tworzenie zaawansowanych i profesjonalnych stron internetowych. W nagłówku „Możliwości kreatora stron Sitejet Builder” szczegółowo opisaliśmy popularne z nich. 

Wydajność strony stworzonej w Sitejet Builder

Strony stworzone w Sitejet Builder charakteryzują się wysoką wydajnością zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Na podstawie przeprowadzonych testów przy pomocy narzędzia PageSpeed Insights, strona w szablonie „Gentleman” uzyskała imponujące wyniki:

 • urządzenia stacjonarne:
  • Wydajność: 97
  • Ułatwienia dostępu: 87
  • Sprawdzone metody: 100
  • SEO: 90
 • mobile:
  • Wydajność: 87
  • Ułatwienia dostępu: 93
  • Sprawdzone metody: 96
  • SEO: 91

Wyniki pokazują, że strony stworzone w Sitejet Builder są dobrze zoptymalizowane pod kątem szybkości ładowania, dostępności oraz SEO. Wysokie oceny w kategoriach wydajności i sprawdzonych metod wskazują na solidną architekturę strony. To zaś przekłada się na lepsze doświadczenie użytkownika i wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. 

sitejet builder wydajnosc strony desktop
sitejet builder ladowanie strony mobile

Własny kod

Sitejet umożliwia zaawansowaną personalizację dzięki możliwości dodawania własnego kodu HTML, CSS i JavaScript, co daje wprawnym użytkownikom dużą swobodę w projektowaniu​.

Przyjazny i szybki pulpit nawigacyjny 

Narzędzie oferuje intuicyjny pulpit nawigacyjny, który ułatwia zarządzanie projektami i stronami internetowymi. Użytkownicy mogą przeglądać aktualne projekty, tworzyć listy zadań oraz zarządzać etapami projektów. Pulpit nawigacyjny zawiera również funkcje śledzenia czasu pracy, tryby podglądu na różnych urządzeniach oraz centrum biznesowe do monitorowania wyników i feedbacku od klientów.

Wszechstronne wsparcie 

Zespół Sitejet jest bardzo responsywny i chętny do ulepszania platformy, co przekłada się na wysoką jakość wsparcia dla użytkowników. Jeśli potrzebujesz bezpośredniego wsparcia, możesz skontaktować się z zespołem Sitejet za pośrednictwem strony kontaktowej.

Na stronie help.sitejet.io znajdziesz szczegółowo opracowane tematy pomocy, które obejmują wszystkie aspekty korzystania z platformy.

Dodatkowo aktywne forum i społeczność użytkowników umożliwiają wymianę doświadczeń i uzyskiwanie pomocy od innych użytkowników. 

Dzięki wszechstronnemu wsparciu szybko rozwiążesz problemy i będziesz mógł cieszyć się pełnią możliwości platformy.

Wsparcie SEO

Platforma oferuje zaawansowane narzędzia SEO, które pomogą Ci w optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek​. Możesz edytować metadane SEO, takie jak tytuły stron, opisy meta i tagi alt dla obrazów. Dodatkowo Sitejet automatycznie generuje mapy witryn XML, co ułatwia indeksowanie stron przez wyszukiwarki. 

Wady kreatora stron Sitejet Builder

Niedostępność strony w momencie publikowania zmian

sitejet builder not fount generowanie strony

Jedną z wad Sitejet Builder jest to, że podczas publikowania zmian strona staje się tymczasowo niedostępna. W naszym przypadku publikowanie zmian trwa do minuty – dosyć sporo. W tym czasie użytkownicy odwiedzający witrynę zobaczą komunikat o braku dostępności strony, co może prowadzić do frustracji i utraty zaufania. Niedostępności witryny mogą negatywnie wpływać na doświadczenie użytkownika, szczególnie jeśli strona ma dużą liczbę odwiedzających. Regularne przerwy w dostępności mogą również wpłynąć na SEO, ponieważ wyszukiwarki mogą zarejestrować witrynę jako mniej wiarygodną​. 

Migracja strony

Istotnym minusem Sitejet Builder jest jego zamknięte środowisko, które może utrudniać migrację stron do innych platform. W tym kreatorze istnieje możliwość migracji stron wyłącznie do systemów Plesk i cPanel, pod warunkiem że narzędzie Sitejet jest na nich dostępne. To rozwiązanie pozwala na zachowanie wszystkich funkcji i układów strony, ale wymaga kompatybilnych systemów po stronie docelowej. Ograniczenia migracyjne mogą być problematyczne dla użytkowników, którzy chcą zmienić swój hosting.

Posiadasz stronę zbudowaną w kreatorze Sitejet u innego dostawcy hostingu i chciałbyś przenieść ją do nas? Z przyjemnością Ci w tym pomożemy. 

Brak możliwości rozbudowy strony o nowe funkcjonalności

Jedną z głównych wad Sitejet Builder jest brak możliwości rozbudowy strony o nowe funkcjonalności poza tymi, które są wbudowane w platformę. Użytkownicy są ograniczeni do narzędzi i modułów dostarczanych przez Sitejet, co może być niewystarczające dla bardziej zaawansowanych projektów wymagających specyficznych rozwiązań. Brak możliwości integracji z zewnętrznymi wtyczkami i rozszerzeniami ogranicza elastyczność platformy i może być problematyczny dla firm, które potrzebują niestandardowych funkcji. 

Dla porównania, w artykule „Kreator stron internetowych czy CMS – co lepsze?” omówiliśmy różnice między kreatorami stron a systemami CMS, podkreślając, że systemy CMS, takie jak WordPress, oferują znacznie większą elastyczność dzięki ogromnej liczbie dostępnych wtyczek i możliwości rozbudowy strony.

Kreator może być skomplikowany dla początkujących

Choć kreator Sitejet Builder oferuje zaawansowane możliwości tworzenia stron, jego obsługa może być skomplikowana dla początkujących. Platforma zawiera wiele funkcji i narzędzi, z którymi trzeba się zapoznać, co może stanowić wyzwanie dla osób bez wcześniejszego doświadczenia. Pomimo intuicyjnego interfejsu typu drag-and-drop, liczba dostępnych opcji i konfiguracji może być przytłaczająca dla nowych użytkowników.

Konfigurator Sitejet Builder – czy warto z niego korzystać?

Reasumując, warto korzystać z Sitejet Builder, szczególnie jeśli cenisz sobie szybkość i prostotę tworzenia stron internetowych. Narzędzie charakteryzuje się intuicyjnym interfejsem drag-and-drop, bogactwem tematycznych szablonów i funkcji, wsparciem dla stron responsywnych i wielojęzycznych. Strony stworzone w Sitejet Builder są również wydajne, co zapewnia szybkie ładowanie i dobre doświadczenie użytkownika. Dodatkowymi zaletami są wszechstronne wsparcie techniczne, możliwość implementacji własnego kodu oraz wsparcie dla SEO. Ponadto w ramach naszych hostingów BIZNES i ULTRA oferujemy darmowy dostęp do Sitejet Builder, co pozwoli Ci zaoszczędzić minimum 17,49 dolarów miesięcznie

Jednakże, Sitejet Builder w pewnym momencie może okazać się niewystarczający, jeśli będziesz potrzebować większej elastyczności i możliwości rozbudowy. Jeśli właśnie jesteś na początkowym etapie tworzenia strony podpowiadamy, żebyś rozważył WordPressa z szablonem GeneratePress Premium, który także zapewniamy w prezencie naszym użytkownikom (poczytaj o jego zaletach). WordPress zapewnia otwarte środowisko migracyjne oraz dostęp do tysięcy wtyczek, co pozwala na łatwe rozszerzanie funkcjonalności strony i dostosowywanie jej do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu WordPress może okazać się lepszą alternatywą dla bardziej zaawansowanych projektów.

Zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach

i odbierz link do unikatowej oferty


* Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przesłanie na mój adres e-mail powiadomień ze strony „www.mserwis.pl/blog”. Szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności: https://www.domeny.tv/polityka-prywatnosci

Już od kilku lat zajmuję się planowaniem, koordynacją i realizacją działań marketingowych w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Jestem odpowiedzialny za promowanie usług, produktów i oprogramowań mojej firmy. Aby jak najlepiej zrozumieć ich funkcje i zalety współpracuję z zespołem programistów i Biurem Obsługi Klienta. Wykorzystuję różnorodne taktyki i kanały marketingowe, żeby dotrzeć do potencjalnych klientów i przekonać ich do zakupu lub subskrypcji. Moje działania obejmują m.in. tworzenie kampanii marketingowych, pisanie materiałów marketingowych, zarządzanie mediami społecznościowymi oraz marketingiem e-mailowym i analizowanie rynku w celu zrozumienia potrzeb i preferencji docelowych odbiorców. Rozumiem technologię i potrafią przekazywać złożone koncepcje techniczne odbiorcom nietechnicznym. Mam doświadczenie w obszarach takich jak content marketing, SEO i generowaniu leadów. Potrafię skutecznie mierzyć i analizować wyniki działań marketingowych, aby stale ulepszać swoje strategie.

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *