Jak zamówić certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to protokół zabezpieczający połączenie. Szyfruje komunikację pomiędzy przeglądarką internetową klienta a serwerem. Dzięki temu klient ma pewność, że jego dane są bezpieczne.

Wszystkie oferowane przez nas certyfikaty SSL działają poprawnie na najpopularniejszych polskich platformach hostingowych.


Wybór certyfikatu SSL

Żeby zamówić certyfikat SSL, przejdź na stronę MSERWIS. Następnie kliknij zakładkę "Certyfikaty SSL". Zobaczysz okno z 5 różnymi wystawcami certyfikatów.

Do wyboru masz:

  • RapidSSL,

  • GeoTrust,

  • SSL Sectigo,

  • DigiCert.

Wybór certyfikatu SSL


Certyfikaty wystawców mogą się różnić poszczególnymi parametrami:

  • różnicą gwarancji,

    Certyfikat SSL gwarancja wystawcy

  • dostępnością loga uwierzytelniającego,

    Certyfikat SSL logo uwierzytelniające

  • obsługą domeny IDN,

    Certyfikat SSL obsługa IDN

  • procedurą uwierzytelniania i czasem wydania.

    Certyfikat SSL - procedura


Porównaj dokładnie wszystkie parametry i wybierz ten certyfikat, który najbardziej ci odpowiada.

W ramach testów wybrany zostanie RapidSSL. Kliknij “ZAMÓW TERAZ”.

Certyfikat SSL - zamówienie

Generowanie CSR

W kolejnym oknie będziesz mógł wygenerować CSR lub wpisać go w odpowiednie pole, jeśli już to wcześniej zrobiłeś. CSR - czyli Żądanie Podpisania Certyfikatu to plik niezbędny do złożenia zamówienia i wystawienia certyfikatu SSL dla domeny. Zawiera on podstawowe informacje o użytkowniku i domenie niezbędne do wygenerowania certyfikatu.

Kliknij “NIE POSIADAM CSR”

Pojawi się formularz, z danymi do wypełnienia. Uzupełnij wszystkie pola zgodnie z opisem.

Generowanie certyfikatu

W polu Nazwa domeny wpisz adres domeny, dla której ma być wygenerowany certyfikat. Najlepiej wpisać adres z przedrostkiem www, wtedy masz pewność, że certyfikat będzie działał dla nazwy domenowej z www i bez niej. Istotne jest, żebyś wpisał prawidłowy adres e-mail, ponieważ otrzymasz na niego niezbędną część certyfikatu. Jeżeli nie posiadasz firmy, wpisz w 2 dostępne rubryki dane abonenta.

Na tym etapie istotnym elementem jest wybór mocy, tzn. długości klucza RSA. Do wyboru masz 2048 lub 4096 bitów. Im klucze są dłuższe, tym trudniejsze do złamania. Zalecamy wybór mocy klucza na poziomie 2048 bitów, ponieważ na chwilę obecną jest on w 100% wystarczający.

Uzupełnianie formularza CSR

Po wpisaniu wszystkich danych kliknij “GENERUJ CSR”.

Ukażą ci się dwie kolumny. Pierwsza to klucz prywatny, zaczyna się od BEGIN PRIVATE KEY i będzie niezbędna w procesie instalacji certyfikatu.

Klucz prywatny - certyfikat SSL

Druga kolumna zaczyna się od BEGIN CERTIFICATE REQUEST i pozwoli ci zamówić SSL.

Wygenerowane żądanie wydania certyfikatu

Przed przystąpieniem do następnego etapu koniecznie zapisz klucz prywatny. Jeżeli już to zrobiłeś naciśnij przycisk ZAMÓWIENIA CERTYFIKATU.

Zamawianie certyfikatu SSL

W kolejnym oknie wybierz raz jeszcze certyfikat, na który się decydujesz oraz podaj okres, na jaki ma być wydany.

Ponowny wybór certyfikatu SSL

Naciśnij “ZAMÓW CERTYFIKAT”

Pojawi się ostatni etap zamawiania certyfikatu, wpisz wszystkie potrzebne dane zgodnie z formularzem.

Certyfikat SSL - finalizacja zamówienia

Wiadomość zawierająca szczegóły zamówienia zostanie przesłana na kontaktowy adres e-mail. Opłać zamówienie, a proces wydania certyfikatu zostanie zainicjowany.

Dla certyfikatu RapidSSL będzie przeprowadzony proces walidacji DV - Domain Validation. Oznacza on, że na e-mail weryfikacyjny zostanie wysłana wiadomość zawierająca link, pod którym należy potwierdzić prawa własności do domeny. E-mail weryfikacyjny różni się od tego, który wcześniej podałeś. To jeden z adresów z dostępnej listy: admin, administrator, hostmaster, webmaster lub postmaster. Należy go utworzyć przed wysłaniem zamówienia. O tym jak to zrobić dowiesz się z "poradnika tekstowego" lub poradnika wideo.

Zaznacz pola dotyczące faktury i korespondencji, zapoznaj się z regulaminem, a następnie go potwierdź.

Certyfikat SSL - regulamin

Kliknij "ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE Z OBOWIĄZKIEM ZAPŁATY".

Walidacja wskazuje na poziom uwierzytelniania. Istnieją jeszcze dwie pozostałe metody OV - Organization Validation i EV - Extended Validation. OV zapewnia lepszy poziom potwierdzenia tożsamości i wymaga więcej działań. EV zaś to najlepszy możliwy standard wiarygodności, wymaga najwięcej działań. Więcej o walidacji OV I EV dowiesz się z linka z naszego bloga.