Masz problem z wydajnością swojej strony internetowej opartej na WordPressie? Czy zauważyłeś, że Twoje strony wczytują się coraz wolniej, odstraszając tym samym potencjalnych nowych użytkowników i obniżając pozycję w rankingach wyszukiwarek? A może po prostu chciałbyś przyspieszyć działanie swojej witryny i sprawdzić, czy działa z maksymalną możliwą prędkością? Skorzystaj z naszej dedykowanej usługi, która rozwiąże te problemy.

Jakie korzyści zapewnia optymalizacja strony na WordPressie?

optymalizacja wp

Optymalizacja Twojej strony na WordPressie to kluczowy proces, który pozwoli Ci dopasować i zoptymalizować różne elementy oraz aspekty Twojej witryny internetowej, opartej na platformie WordPress. Dzięki temu poprawisz wydajność, szybkość witryny oraz jej użyteczność, a także zyskasz lepsze wyniki w wyszukiwarkach. Cały ten proces obejmuje wiele różnorodnych działań i praktyk, które skupiają się na optymalizacji zarówno strony jako całości, jak i poszczególnych jej elementów.

Główne cele, którymi kierujemy się podczas optymalizacji Twojej strony na WordPressie, to:

 • Szybkość ładowania (Przyspieszenie strony WordPress): Poprawa czasu ładowania witryny jest kluczowym aspektem optymalizacji. Dzięki temu Twoi użytkownicy będą bardziej zadowoleni, a Twoja strona internetowa może zyskać lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania.
 • Wydajność serwera i bazy danych: Dążymy do zoptymalizowania ustawień Twojego serwera, aby strona www działała sprawnie i była w stanie obsłużyć większą liczbę użytkowników. Dodatkowo zadbamy również o zoptymalizowanie bazy danych, aby skrócić czas dostępu do danych.
 • Optymalizacja obrazów: Dzięki odpowiedniemu zmniejszeniu rozmiaru obrazów, bez utraty jakości, zmniejszymy objętość Twojej strony i przyspieszymy jej ładowanie.
 • Minifikacja kodu: Usuniemy zbędne znaki i białe przestrzenie w kodzie Twojej strony, co pozwoli na zmniejszenie rozmiaru plików i przyczyni się do szybszego ładowania strony.
 • Wykorzystanie pamięci podręcznej (cache): Zastosujemy pamięć podręczną, która pozwoli przechowywać gotowe do wyświetlenia strony lub ich fragmenty, co skutkuje szybszym ładowaniem dla kolejnych odwiedzających.
 • Aktualizacja wtyczek i oprogramowania: Sprawdzimy aktualność zainstalowanych pluginów. W razie potrzeby zaproponujemy Ci nowsze alternatywne rozwiązania. Te działania przyczynią się do poprawy wydajności Twojej strony.

Jak wygląda proces optymalizacji strony na WordPressie?

W procesie optymalizacji WordPressa skupiamy się na trzech głównych etapach, które składają się na wyświetlanie serwisu:

 • Poprawa generowania zawartości strony przez serwer - optymalizujemy wszystkie skrypty, które komponują wynikową stronę, korzystając z danych umieszczonych w bazie danych, oraz dbamy o jej konserwację.
 • Redukcja ilości i objętości plików potrzebnych do pobrania zawartości strony - minimalizujemy ilość plików i ich rozmiar, które są przesyłane na serwer.
 • Optymalizacja ładowania zasobów przez przeglądarkę internetową- zmieniamy kolejność ładowania zasobów w taki sposób, aby najważniejsze elementy strony były wyświetlane możliwie najszybciej. Zwiększa to znacząco prędkość strony www.

Jak mierzymy wydajność strony WordPress?

Efekty przyspieszenia działania i wczytywania serwisów internetowych (szybkość ładowania strony www) mierzymy za pomocą dwóch popularnych i miarodajnych narzędzi audytorskich dostępnych w sieci:

Zakres przeprowadzonych prac

Nasza kompleksowa usługa optymalizacji skupia się na poprawie wydajności stron internetowych od zlokalizowania problemów i tzw. wąskich gardeł, aż po wprowadzenie niezbędnych zmian. W ramach tej usługi oferujemy Ci:

 • Sprawdzenie i dostosowanie ustawień PHP.
 • Weryfikację oraz konserwację bazy danych.
 • Optymalizację ustawień cache.
 • Aktualizację oprogramowania CMS WordPress i wtyczek do najnowszych wersji.
 • Optymalizację zdjęć i grafiki.
 • Optymalizację CSS oraz JavaScript, jeśli jest to możliwe w używanym szablonie.
 • Przeniesienie używanych czcionek do wersji lokalnej.
 • Instalację dynamicznego cache z wykorzystaniem technologii Service Worker.
 • Zastosowanie opóźnionego ładowania (lazy loading) dla większych zasobów.
 • Dodanie nagłówków preload.
 • Instalację i konfigurację modułów (wtyczek) przyspieszających działanie serwisu.
 • Optymalizację liczby uruchomionych wtyczek (po konsultacjach z właścicielem serwisu).
 • Przygotowanie raportu, który pokaże różnice w wydajności przed i po wprowadzonych zmianach.

Dzięki naszym działaniom Twoja strona www będzie działała sprawniej, co przełoży się na lepsze doświadczenia użytkowników oraz wyższe miejsce w wynikach wyszukiwania.

Pamiętaj, że optymalizacja strony www opartej o system WordPress to proces ciągły, który wymaga monitorowania i dostosowywania, aby utrzymać wysoką jakość działania Twojej witryny oraz zadowolenie użytkowników.

Dodatkowe usługi

Chciałbyś, aby Twoja strona internetowa była stale monitorowana i aktualizowana oraz miała wdrożone, wzorcowo skonfigurowane i działające dla Ciebie narzędzia biznesowe np. Google Analytics? Chcesz mieć dodatkową kopię zapasową strony z kopiami archiwalnymi obejmującymi różne okresy?

Skorzystaj z możliwości objęcia oprogramowania naszą stałą kontrolą w ramach usługi opieka WordPress.

Jeśli interesuje Cię optymalizacja WordPress pod kątem SEO, zapoznaj się z naszą ofertą na stronie MSERWIS.pl/seo. Już teraz umów się na bezpłatną konsultację SEO i poznaj korzyści płynące z szybkiego zwiększenia widoczności Twojej strony WordPress w sieci.

Cena usługi optymalizacji strony na WordPressie

Koszt optymalizacji jednej instalacji strony www opartej o system Wordpress to 990 zł netto. Czas realizacji zlecenia wynosi do 2 tygodni.

Zamówienie usługi optymalizacji WordPressa

Przekaż nam informację o stronie wymagającej optymalizacji. Skontaktujemy się najszybciej jak to tylko możliwe.

Zgłoszenie serwisu do optymalizacji

Dane potrzebne do dostępu do serwera na którym znajduje się zgłaszany serwis. Jeśli masz serwer w MSERWIS.pl podaj tylko login konta.
Sprawdź poprawność adresu e-mail. Na ten adres będziemy wysyłać wszystkie wiadomości kontaktowe.