Sectigo SSL

Certyfikat Code Signing służy do cyfrowego podpisu aplikacji różnego rodzaju wliczając 32-bit i 64-bit aplikacje .cab, .exe, .dll, .csx. Jeśli szukasz szybkiego i niedrogiego sposobu na podpisanie kodu i zwiększenia zaufania swoich odbiorców, wybierz certyfikat Sectigo Code Signing. Zapewnia on, że jakikolwiek kod lub aplikacja, które chcesz rozpowszechniać w Internecie, jest wydane przez zweryfikowanego wydawcę i nie zostało zmodyfikowane przez nieuprawnione osoby. Sectigo Code Signing pozwoli Twoim odbiorcom zaufać, że oprogramowanie pochodzi rzeczywiście od Ciebie i jest dla nich bezpieczne.

Sectigo Code Signing zapewnia zaufanie, gdyż użytkownicy pobierający Twoje oprogramowanie widzą dane jego wydawcy. Jest to możliwe dzięki procesowi weryfikacji, jaki przechodzisz po zamówieniu certyfikatu Code Signing. Proces ten trwa zazwyczaj 1-3 dni w trakcie których Sectigo sprawdza dane rejestracyjne firmy, jej adres oraz zweryfikowany numer telefonu. Dla osób fizycznych, które starają się o wydanie certyfikatu, wymagane będzie przedstawienie dokumentów tożsamości oraz również weryfikacja telefoniczna.

Certyfikaty Sectigo Code Signing (dawniej Comodo) działają na wielu różnych platformach

 • Windows - wszystkie wersje od XP, łącznie z Windows 10
 • Formaty Microsoft (32 oraz 64 bit) EXE, OCX, MSI, CAB, DLL, oraz kernel
 • Aplikacje Adobe AIR
 • Applety JAVA
 • Pliki Mozilla Object
 • MS Office Macro oraz VBA (Visual Basic for Applications)
 • Oprogramowanie Apple Mac software dla MacOS 9 oraz OSX
 • Pliki Microsoft Silverlight oraz XAF

Cechy certyfikatu Sectigo Code Signing

 • weryfikuje tożsamość wydawcy,
 • tworzy bezpieczny punkt dystrybucji,
 • zachowuje wiarygodność treści,
 • zabezpiecza oprogramowanie przed nieuprawnionymi modyfikacjami,
 • zwiększa zaufanie konsumentów,
 • zwiększa liczbę pobrań oprogramowania,
 • kompatybilny ze wszystkimi głównymi platformami.

Działanie certyfikatu Sectigo Code Signing

W momencie pobierania aplikacji w przeglądarce internetowej przez użytkownika pojawia się okienko pop-up, w którym użytkownik może podjąć decyzję o pobraniu lub nie tej aplikacji. Jeśli aplikacja jest podpisana cyfrowo, pop-up zawierać będzie dane jej wydawcy. Prawidłowy podpis da użytkownikowi pewność, że aplikacja jest bezpieczna. W przeciwnym wypadku zobaczy on ostrzeżenia o niewiadomym pochodzeniu produktu, co skutecznie może zniechęcić do pobrania aplikacji.

Sectigo
Sectigo (Comodo) Code Signing 1 999 zł/rok (2 458,77 zł z VAT)
Czas wydania
Średni czas wydania certyfikatu liczony od momentu wpływu środków za zamówienie oraz przejścia weryfikacji e-mail bądź dostarczenia wymaganych dokumentów do wystawcy certyfikatu, jeśli są konieczne.
1-2 tygodnie
Typ walidacji
Typ walidacji.
OV
Uznany wydawca certyfikatu
Oznacza to, że wystawca certyfikatu jest podmiotem o uznanej renomie na rynku wystawców certyfikatu SSL i jego certyfikaty są używane przez wiele tysięcy stron internetowych na całym świecie.
Wsparcie dla różnych platform
Certyfikat pozwala na podpisywanie różnych rodzajów aplikacji. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o zapoznanie się z dokumentacją na stronach wydawcy.
Dostawa na fizycznym tokenie
Dostawa na fizycznym tokenie.
Automatyczna reputacja w filtrze SmartScreen
Automatyczna reputacja w filtrze SmartScreen.
Możliwość wydania dla indywidualnych developerów
Możliwość wydania dla indywidualnych developerów.
Twoja inwestycja roczna
Twoja inwestycja przy zakupie certyfikatu SSL na podstawowy okres ważności wynoszący 1 rok.
1 999,00 zł (2 458,77 zł z VAT)
Zakup certyfikatu na 2 lata (rabat 5%)
Zamów certyfikat na okres dwuletni i uzyskaj certyfikat w niższej cenie. Rabat to aż 5% od ceny podstawowej.
1 899,05 zł (2 335,83 zł z VAT)
Zakup certyfikatu na 3 lata (rabat 10%)
Zamów certyfikat na okres trzech lat i uzyskaj certyfikat w niższej cenie. Rabat to aż 10% od ceny podstawowej.
1 839,08 zł (2 262,07 zł z VAT)
Zamów teraz

Częste pytania o certyfikaty Sectigo (dawniej Comodo) Code Signing

Jak działa rozwiązanie Sectigo Code Signing?

Certyfikat Code Signing używa zaufanego cyfrowego podpisu, który gwarantuje poprawność danych wydawcy oprogramowania oraz integralność kodu (brak modyfikacji przez osoby trzecie).

Dla kogo jest przeznaczony certyfikat Code Signing?

Certyfikaty Code Signing są produktem przeznaczonym dla wydawców aplikacji. W przypadku Sectigo Code Signing certyfikat może zostać wydany dla zarówno dla firmy, jak i osoby fizycznej. Nie należy ich mylić z certyfikatami SSL. Certyfikat Code Signing jest niezbędny, jeśli chcesz dbać o reputację jako wiarygodny wydawca oprogramowania przeznaczonego do dystrybucji w Internecie.

Czy certyfikat potwierdza bezpieczeństwo mojego kodu?

Sectigo potwierdza wyłącznie, że dany kod pochodzi od wydawcy który go podpisał. Jest to niezmiernie ważne, kiedy klienci podejmują decyzję czy taki kod pobrać i zainstalować. Pochodzenie kodu od zweryfikowanego wystawcy przekłada się na wyższy współczynnik pobrań oprogramowania i zakupu. Podpisanie kodu certyfikatem potwierdza również, że oprogramowanie nie zostało zmodyfikowane podczas przesyłania lub pobierania i dlatego też jest bezpieczne.

Jak często i ile można podpisać aplikacji?

Możesz podpisać dowolną ilość aplikacji w czasie ważności certyfikatu. Mogą to być zarówno różne wersje tej samej aplikacji, jak też może to być całkowicie różne oprogramowanie. Istotny jest tutaj moment podpisania aplikacji, nie moment pobrania aplikacji przez końcowego użytkownika.

Jak wygląda weryfikacja telefoniczna Sectigo?

Weryfikacja Sectigo wymaga obligatoryjnie przeprowadzenia rozmowy telefonicznej. Numer telefonu musi pochodzić z zaufanych baz danych takich jak Dun and Bradstreet, BBB.com listing lub listu opinii prawnej przygotowanego przez prawnika obsługującego daną firmę.

Dlaczego Comodo zmienia nazwę na Sectigo?

Comodo jest jednym z największych wystawców certyfikatów SSL na świecie, który wydał ponad 100 milionów certyfikatów dla 700 tysięcy biznesów na całym świecie. W związku z wydzieleniem sekcji SSL z Comodo do innego podmiotu, zdecydowano o utworzeniu nowej marki Sectigo. Pod marką Sectigo będą oferowane wszystkie certyfikaty SSL dotychczas bardzo dobrze znane jako Comodo. Parametry certyfikatów nie ulegną zmianie, wszystkie dotychczas wydane certyfikaty również pozostają ważne.

Zamów certyfikat Sectigo Code Signing

Certyfikaty Code Signing są wydawane w podobny sposób jak certyfikaty SSL. Aby wnioskować o wydanie certyfikatu należy wygenerować parę kluczy prywatnego oraz publicznego a także Certificate Signing Request, zawierający publiczną część pary kluczy.

Po złożeniu i opłaceniu zamówienia otrzymasz link do generowania kluczy certyfikatu. Zwracamy uwagę że wyłącznie do wygenerowania i pobrania certyfikatu zalecana jest przeglądarka Firefox. Również obydwie te czynności muszą być wykonane na tym samym komputerze.

Złożenie zamówienie jest równoznaczne z akceptacją Sectigo Code Signing Certificate Subscriber Agreement. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia, Sectigo dokonuje weryfikacji danych podmiotu aplikującego o certyfikat i po pomyślnym zakończeniu tej procedury wydaje certyfikat.

Zobacz też inne certyfikaty Code Signing

Zobacz również ofertę na certyfikaty Code Signing Sectigo (dawniej Comodo) w wersji EV oraz certyfikaty DigiCert Code Signing.


FAQ / Częste pytania - certyfikaty SSL

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania, gdzie piszemy więcej o certyfikatach SSL.
Masz dodatkowe pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami. Zapraszamy!