Czym jest certyfikat VMC?

Verified Mark Certificate (VMC) to certyfikat cyfrowy, który potwierdza, że Twoja organizacja jest legalnym właścicielem logotypu marki. Certyfikat jest wydawany przez urząd certyfikacji, który dokonuje weryfikacji praw własności do danego logo. Aby zdobyć VMC, logo musi być zastrzeżonym znakiem towarowym.

Certyfikat VMC blokuje osoby, które mogą próbować wykorzystać logo marki w nieodpowiedni sposób. Logo, które jest zastrzeżonym znakiem towarowym, jest trudne do nieuczciwego wykorzystania i uniemożliwia podszycie się, ponieważ zostało zweryfikowane przez odpowiednią instytucję.

Posiadanie certyfikatu VMC jest niezbędne, jeśli chcesz umożliwić wyświetlanie logo marki w skrzynce odbiorczej jak np. Gmail czy Yahoo. Certyfikat VMC umożliwia prezentację Twojego logo wraz z informacją, że nadawca wiadomości jest właścicielem wyświetlanego logo i domeny. wyświetlana jest w polu obok nazwy nadawcy wiadomości. Dzięki certyfikatowi odbiorcy otrzymują potwierdzenie, że Twoja organizacja została uwierzytelniona. Dodatkowo VMC zapewnia duże korzyści marketingowe.

Czym jest BIMI?

Certyfikat VMC odgrywa kluczową rolę w procesie weryfikacji logotypu w ramach standardu BIMI (Brand Indicators for Message Identification). BIMI to innowacyjny standard w komunikacji.

VMC to nowy rodzaj certyfikatu cyfrowego, który umożliwia programom pocztowym prezentowanie logotypu dla uwierzytelnionych wiadomości e-mail.

Abonenci domen, korzystając z BIMI, mogą określić logotyp, który będzie wyświetlany obok wiadomości e-mail wysyłanych z ich domen w skrzynce odbiorczej. Jednak aby BIMI mogło działać prawidłowo, zarówno wiadomość e-mail, jak i logotyp muszą zostać odpowiednio zweryfikowane. Autentyczność wiadomości e-mail jest potwierdzona za pomocą standardu Domain-based Message Authentication. Natomiast logotyp jest weryfikowany za pomocą wspomnianego certyfikatu VMC.

Jakie korzyści zapewnia certyfikat VMC?

wdrozony certyfikat vmc na gmailu wdrozony certyfikat vmc na iphonie

Certyfikat VMC przyniesie Ci wiele korzyści, zarówno z perspektywy marketingowej, jak i bezpieczeństwa.


Zwiększenie zaangażowania odbiorców i skuteczności kampanii marketingowych

Zwiększenie zaangażowania odbiorców i skuteczności kampanii marketingowych

Z punktu widzenia marketingu VMC może znacznie zwiększyć zaangażowanie Twoich odbiorców. Firmy, które wdrożyły VMC, odnotowują średnio 10% wzrost wskaźników zaangażowania. To oznacza, że więcej osób będzie otwierać, czytać i reagować na Twoje wiadomości e-mail, co przełoży się na większą skuteczność kampanii marketingowych.

Budowanie spójnej marki

Budowanie spójnej marki

Certyfikat VMC pomaga również w budowaniu spójnej marki. Dzięki niemu ujednolicisz swoją komunikację i zapewnisz bardziej rozpoznawalne środowisko przesyłania wiadomości. Kiedy klienci zauważą Twoje zweryfikowane logo, nabiorą zaufania i będą spokojniejsi. To zwiększy wiarygodność Twojej marki i pomoże Ci wyróżnić się spośród innych firm.

Poprawa wrażenia odbioru marki

Poprawa wrażenia odbioru marki

Certyfikat VMC poprawi wrażenie odbioru Twojej marki. Odbiorcy będą widzieć w swojej skrzynce odbiorczej nie tylko ogólny awatar czy inicjały, ale także unikalne i profesjonalne logo marki. To pomoże wyróżnić Twoje wiadomości w zatłoczonych skrzynkach odbiorczych i zwiększy szanse na ich otwarcie.

Zaangażowanie w bezpieczeństwo

Zaangażowanie w bezpieczeństwo

Z punktu widzenia IT i bezpieczeństwa, VMC pozwoli Ci pokazać zaangażowanie w bezpieczeństwo. Odbiorcy będą widzieć wizualny wskaźnik, że wdrażasz najwyższe poziomy bezpieczeństwa poczty e-mail.

Zapobieganie phishingowi

Zapobieganie phishingowi

Certyfikat VMC zapobiega phishingowi poprzez potwierdzanie autentyczności logo firmy w wiadomościach e-mail. Dzięki temu odbiorcy mogą łatwo rozpoznać wiarygodne wiadomości i unikać fałszywych e-maili, które mogą prowadzić do ataków phishingowych.

Kontrola i widoczność dla działów IT

Kontrola i widoczność dla działów IT

DMARC zapewni Twoim działom IT wyższy poziom widoczności i kontroli nad wiadomościami przychodzącymi i wychodzącymi z Twojej organizacji. Dzięki wymuszaniu DMARC znacznie łatwiej jest określić, jak często podmioty nieuprawnione atakują Twoją organizację i jakich metod używają.

Stałe dostarczanie legalnych wiadomości e-mail

Stałe dostarczanie legalnych wiadomości e-mail

Połączenie DMARC i VMC nie tylko powstrzymuje próby phishingu, ale także zapewnia stałe dostarczanie wiarygodnych wiadomości e-mail. To oznacza, że Twoje wiadomości są nie tylko bezpieczne, ale także docierają do odbiorców bez przeszkód.

Jakie są warunki uzyskania i uruchomienia certyfikatu VMC?

  1. Zastrzeż swój graficzny lub słownograficzny znak towarowy w urzędzie patentowym. Dla Polski będzie to Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP), natomiast dla Unii Europejskiej to Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).
  2. Uwierzytelnij pocztę e-mail swojej firmy - skonfiguruj rekordy SPF, DKIM i DMARC w panelu hostingu. Rekord DMARC dla Twojej domeny musi być ustawiony na „p=quarantine” lub „p=reject”.
  3. Przygotuj odpowiednio sformatowane logo SVG Tiny 1.2 dostosowane do wymagań BIMI.
  4. Zamów certyfikat VMC i przejdź procedurę weryfikacji wystawcy certyfikatu.
  5. Umieść certyfikat na swoim serwerze www - po zatwierdzeniu certyfikatu VMC otrzymasz plik certyfikatu Privacy Enhanced Mail (PEM). Prześlij go wraz z dołączonymi certyfikatami pośrednimi od urzędu certyfikacji na swój publiczny serwer i zanotuj adres URL tego pliku. Użyjesz go w rekordzie TXT BIMI.
  6. Opublikuj rekord DNS BIMI dla swojej domeny - dzięki temu poinformujesz serwery poczty e-mail, który plik obrazu ma być wyświetlany jako logo.

Zamówienie certyfikatu VMC

Cena certyfikatu VMC w MSERWIS.pl to 5 999,00 zł netto / rok. Naszym klientom zapewniamy wsparcie w konfiguracji wszystkich rekordów niezbędnych do prawidłowego uruchomienia certyfikatu VMC. Certyfikat zamówisz za pośrednictwem poniższego formularza:

Zamawianie certyfikatu VMC

Sprawdź poprawność adresu e-mail. Na ten adres będziemy wysyłać wszystkie wiadomości kontaktowe.