DigiCert

Certyfikat Code Signing jest mocno zalecany wszystkim wydawcom oprogramowania którzy planują dystrybucję kodu lub treści przez Internet aby uwierzytelnić integralność oraz poświadczyć pochodzenie tego kodu.

Ryzyka podszywania się pod inne osoby lub ingerencji w transmisję są znaczne przy przesyłaniu treści przez Internet. Użytkownicy końcowi są coraz bardziej świadomi tych zagrożeń i z większym prawdopodobieństwem pobiorą treść, która jest cyfrowo podpisana przez wystawcę.

Certyfikaty Code Signing firmy DigiCert są skutecznym sposobem na bezpieczną dystrybucję oprogramowania przez Internet. Jest to unikalny produkt który oferuje pełną ochronę, łatwość użycia oraz elastyczność (możliwość użycia dla różnego oprogramowania na różnych platformach).

Cechy certyfikatów Code Signing

Działanie certyfikatu DigiCert Code Signing

W momencie pobierania aplikacji w przeglądarce internetowej przez użytkownika pojawia się okienko pop-up, w którym użytkownik może podjąć decyzję o pobraniu lub nie tej aplikacji. Jeśli aplikacja jest podpisana cyfrowo, pop-up zawierać będzie dane jej wydawcy. Prawidłowy podpis da użytkownikowi pewność, że aplikacja jest bezpieczna. W przeciwnym wypadku zobaczy on ostrzeżenia o niewiadomym pochodzeniu produktu, co skutecznie może zniechęcić do pobrania aplikacji.

Dzięki certyfikatowi użytkownicy mogą bezpieczenie pobierać applety, pluginy czy makra z Twojej strony. Możesz podpisać kontrolki ActiveX, pliki wykonywalne lub pliki cab. Certyfikat może zostać również użyty do podpisania instalatorów InstallShield oraz Wise.

Rodzaje certyfikatów Code Signing

DigiCert
DigiCert Code Signing 1 699 zł/rok (2 089,77 zł z VAT)
Czas wydania
Średni czas wydania certyfikatu liczony od momentu wpływu środków za zamówienie oraz przejścia weryfikacji e-mail bądź dostarczenia wymaganych dokumentów do wystawcy certyfikatu, jeśli są konieczne.
1-5 dni roboczych
Uznany wydawca certyfikatu
Oznacza to, że wystawca certyfikatu jest podmiotem o uznanej renomie na rynku wystawców certyfikatu SSL i jego certyfikaty są używane przez wiele tysięcy stron internetowych na całym świecie.
Wsparcie dla różnych platform
Certyfikat pozwala na podpisywanie różnych rodzajów aplikacji. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o zapoznanie się z dokumentacją na stronach wydawcy.
Twoja inwestycja roczna
Twoja inwestycja przy zakupie certyfikatu SSL na podstawowy okres ważności wynoszący 1 rok.
1 699,00 zł (2 089,77 zł z VAT)
Zakup certyfikatu na 2 lata (rabat 10%)
Zamów certyfikat na okres dwuletni i uzyskaj certyfikat w niższej cenie. Rabat to aż 10% od ceny podstawowej.
1 529,10 zł (1 880,79 zł z VAT)
Zakup certyfikatu na 3 lata (rabat 15%)
Zamów certyfikat na okres trzech lat i uzyskaj certyfikat w niższej cenie. Rabat to aż 15% od ceny podstawowej.
1 444,15 zł (1 776,30 zł z VAT)
Zamów teraz

Częste pytania o certyfikaty Code Signing

Jak działa rozwiązanie DigiCert Code Signing?

Certyfikat Code Signing używa zaufanego cyfrowego podpisu, który gwarantuje poprawność danych wydawcy oprogramowania oraz integralność kodu (brak modyfikacji przez osoby trzecie).

Czy certyfikat Code Signing jest przeznaczone dla mnie?

Te certyfikaty są produktem przeznaczonym dla Ciebie, jeśli chcesz dbać o swoją reputację jako wiarygodny wydawca oprogramowania.

Czy certyfikat uwierzytelnia treść mojego kodu?

Nie. DigiCert potwierdza wyłącznie, że dany kod pochodzi od wydawcy który go podpisał. Jest to niezmiernie ważne kiedy klienci podejmują decyzję czy taki kod pobrać i zainstalować. Pochodzenie kodu od zweryfikowanego wystawcy przekłada się na wyższy współczynnik pobrań oprogramowania i zakupu. Podpisanie kodu certyfikatem potwierdza również, że oprogramowanie nie zostało zmodyfikowane podczas przesyłania lub pobierania i dlatego też jest bezpieczne.

Jak często i ile można podpisać aplikacji?

Możesz podpisać dowolną ilość aplikacji w czasie ważności certyfikatu. Mogą to być zarówno różne wersje tej samej aplikacji, jak też może to być całkowicie różne oprogramowanie. Istotny jest tutaj moment podpisania aplikacji, nie moment pobrania aplikacji przez końcowego użytkownika.

Zamów certyfikat DigiCert Code Signing

W odróżnieniu od certyfikatu SSL, tutaj nie generuje się uprzednio klucza prywatnego i CSR. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia otrzymasz link do generowania kluczy certyfikatu. Zwracamy uwagę że wyłącznie do wygenerowania i pobrania certyfikatu zalecana jest przeglądarka Firefox. Również obydwie te czynności muszą być wykonane na tym samym komputerze.

Złożenie zamówienie jest równoznaczne z akceptacją DigiCert Code Signing Certificate Subscriber Agreement. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia, DigiCert dokonuje weryfikacji danych podmiotu aplikującego o certyfikat i po pomyślnym zakończeniu tej procedury wydaje certyfikat. Szczegółowe informacje o procesie znajdują się na stronach DigiCert.

Zobacz też certyfikaty Sectigo Code Signing

Zobacz również ofertę na certyfikaty Code Signing Sectigo (dawniej Comodo) oraz certyfikaty Code Signing Sectigo (dawniej Comodo) w wersji EV.


FAQ / Częste pytania - certyfikaty SSL

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania, gdzie piszemy więcej o certyfikatach SSL.
Masz dodatkowe pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami. Zapraszamy!

bezpieczne połączenie Połączenie szyfrowane SSL (256-bit).
Przesyłane przez Ciebie dane są bezpieczne.