Zależy Ci na zwiększeniu sprzedaży w Twoim sklepie? Oferujesz produkty lepsze od konkurencji, a jednak z trudnością realizujesz swoje plany sprzedażowe? Istota funkcjonowania w e-commerce tkwi w dotarciu do potencjalnego nabywcy, w czym pomocna jest oczywiście reklama i promocja. Znamy sposoby na to, aby Twój sklep stał się bardziej widoczny w Internecie i przyciągnął wielu nowych klientów.

Widoczność sklepu w wyszukiwarkach

Oprogramowanie sklepu automatycznie generuje przyjazne dla wyszukiwarek tytuły oraz opisy stron. Dzięki temu Twój sklep już na starcie będzie odpowiednio zoptymalizowany, co znacznie ułatwi Ci jego późniejsze pozycjonowanie.

Podczas wdrożenia sprawdzimy także poprawność indeksacji Twojego serwisu w wyszukiwarkach, co powinno być pierwszym krokiem do podjęcia działań pozycjonowania sklepu i uzyskania wysokich pozycji w wynikach wyszukiwań wyszukiwarek, szczególnie w Google.

Pozycjonowanie sklepu

Pozycjonowanie sklepów internetowych jest procesem bardziej złożonym i pracochłonnym niż pozycjonowanie standardowej strony internetowej. Wynika to przede wszystkim z istnienia dużej ilości produktów oferowanych przez dany e-sklep.

We współpracy z zaprzyjaźnioną agencją SEO proponujemy gotowe pakiety usług dla wypromowania Twojego sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania Google i pozostałych wyszukiwarek.

Zobacz naszą ofertę pozycjonowanie sklepu internetowego.

Kampanie reklamowe w sieci Google Ads (dawniej Adwords)

Google Ads jest bardzo skutecznym kanałem promocji, dzięki ogromnym możliwościom dostosowania formy i treści reklamy oraz możliwości mierzenia skuteczności przeprowadzonych kampanii.

Zobacz naszą ofertę reklamy w Google Ads.

Kampanie reklamowe w mediach społecznościowych

W zależności od tego czym się zajmujesz i na ile masz czasu, powinieneś przemyśleć, które z kanałów social media najlepiej wpisują się w Twoją branżę. Wybór jest dość duży: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, YouTube, Google+, LinkedIn, Tumblr, Flickr, Foursquare.

Reklama w serwisie Facebook umożliwi Ci precyzyjnie dotrzeć do wybranej grupy docelowej wśród Twoich klientów. Jest to możliwe dzięki temu, że korzystający z Facebooka na etapie rejestracji podają szczegółowe informacje o sobie i swoich zainteresowaniach. Nie jest to jednak odpowiedni kanał reklamy dla każdej firmy. W oparciu o analizę Twojego biznesu zaproponujemy Ci właściwą strategię promocji na Facebooku.

Inne formy reklamy

Zaproponowane przez nas sposoby nie wyczerpują oczywiście możliwości w jaki sklep może promować się w Internecie. Należą do nich:

  • blog firmowy
  • e-mail marketing
  • banery reklamowe na serwisach związanych tematycznie z działalnością Twojego sklepu
  • porównywarki cenowe
  • marketing szeptany na forach internetowych

Zaciekawiliśmy Cię?

Skontaktuj się z nami i zapytaj o wycenę kampanii AdWords lub Facebook dla Twojego sklepu.

Zobacz teraz, jak w zwiększeniu sprzedaży i wyprzedzeniu konkurencji może Ci pomóc indywidualny konfigurator produktu.