WordPress to najpopularniejsze oprogramowanie, które umożliwi ci zaprojektować własnego bloga lub stronę internetową w łatwy i czytelny sposób. Zrobisz to za darmo i w krótkim czasie.

Instalacja WordPressa za pomocą aplikacji WordPress Manager

Instalacja przebiegać będzie zaledwie w kilku krokach. Najpierw zaloguj się do cPanelu. Następnie przejdź do zakładki Aplikacje > WordPress Manager. Standardowo mieści się ona na samym dole strony.

wordpress-manager

Za pomocą przycisku New Site wybierz domenę, na której ma zostać zainstalowany system.

wordpress-manager-nowa-strona

Pojawi się nowe okno. Z rubryki pod napisem Installation Domain wybierz domenę, na której chcesz przeprowadzić instalację. Jeśli nie masz żadnych widocznych domen, musisz je wcześniej utworzyć. W tym celu zapoznaj się z sekcją pomocypodpinanie domen pod serwer.

Kliknij następnie przycisk Zainstaluj.

wordpress-instalacja

Nazwa użytkownika i hasło zostaną wygenerowane automatycznie. Zalecamy zapisanie tych danych, ponieważ będą one potrzebne w późniejszym kroku do zalogowania się i zmiany hasła.

wygenerowane haslo wordpress

Gratulacje, właśnie zakończyłeś proces instalacji.

zainstalowany wordpress

Dostęp do panelu administracyjnego w WordPress

W celu szybkiego otwarcia kokpitu, możesz w linku URL na samym końcu dodać /wp-admin. Możesz to również zrobić z pozycji cPanelu. Należy się cofnąć się do WordPress Manager i kliknąć Zarządzaj.

wordpress manager zarzadzaj

Wybierz pole Admin, a następnie Administration URL.

wordpress administration url

Zaloguj się wygenerowanymi wcześniej danymi.

wordpress panel logowania

Zmiana automatycznie wygenerowanego hasła w WordPress

Automatycznie wygenerowane hasło możesz zmienić w swoim panelu administracyjnym WordPressa: Users > Nazwa użytkownika> Account Management > New Password

zmiana hasla wordpress

Nowe hasło ustawisz również z poziomu panelu administracyjnego cPanelu:

zmiana hasła wordpress cpanel

Zmiana domyślnego języka na polski w WordPress

Język domyślny możesz zmienić na polski w panelu administracyjnym WordPressa: Settings > General > Site Language > Polski