Certyfikat Code Signing jest mocno zalecany wszystkim wydawcom oprogramowania którzy planują dystrybucję kodu lub treści przez Internet aby uwierzytelnić integralność oraz poświadczyć pochodzenie tego kodu.

Ryzyka podszywania się pod inne osoby lub ingerencji w transmisję są znaczne przy przesyłaniu treści przez Internet. Użytkownicy końcowi są coraz bardziej świadomi tych zagrożeń i z większym prawdopodobieństwem pobiorą treść, która jest cyfrowo podpisana przez wystawcę.

Certyfikaty Code Signing firmy Thawte są skutecznym sposobem na bezpieczną dystrybucję oprogramowania przez Internet. Jest to unikalny produkt który oferuje pełną ochronę, łatwość użycia oraz elastyczność (możliwość użycia dla różnego oprogramowania na różnych platformach).

Thawte

Cechy certyfikatów Code Signing

 • Używa pojedynczego certyfikatu dla większości platform i aplikacji - jest to unikalna cecha Thawte!
 • Pozwala na podpisanie interaktywnej treści takich jak ActiveX, Macros, MIDlet(J2ME) oraz appletów Java dla celów bezpiecznej dystrybucji przez Internet. Uwierzytelniony podpis cyfrowy uwiarygadnia kod oprogramowania zanim zostanie od pobrany.
 • Zapewnia, że wydawany kod nie może być modyfikowany przez osoby trzecie przed lub podczas transmisji.
 • Pozwala odbiorcom końcowym dotrzeć łatwiej do wydawcy oprogramowania.
 • Promuje Internet jako bezpieczną platformę do dystrybucji treści.
 • Wykorzystuje najwyższej jakości procedury certyfikacji Thawte.
 • Wzmacnia zaufanie wśród odbiorców.
 • Zapewnia pełne wsparcie dla Certificate Revocation List.
 • Obsługuje Online Certificate Status Protocol.

Działanie certyfikatu Thawte Code Signing

W momencie pobierania aplikacji w przeglądarce internetowej przez użytkownika pojawia się okienko pop-up, w którym użytkownik może podjąć decyzję o pobraniu lub nie tej aplikacji. Jeśli aplikacja jest podpisana cyfrowo, pop-up zawierać będzie dane jej wydawcy. Prawidłowy podpis da użytkownikowi pewność, że aplikacja jest bezpieczna. W przeciwnym wypadku zobaczy on ostrzeżenia o niewiadomym pochodzeniu produktu, co skutecznie może zniechęcić do pobrania aplikacji.

Dzięki certyfikatowi użytkownicy mogą bezpieczenie pobierać applety, pluginy czy makra z Twojej strony. Możesz podpisać kontrolki ActiveX, pliki wykonywalne lub pliki cab. Certyfikat może zostać również użyty do podpisania instalatorów InstallShield oraz Wise.

Rodzaje certyfikatów Code Signing

Po wysłaniu zamówienia na certyfikat Code Signing wybierzesz rodzaj certyfikatu. Wybór zależy od oprogramowania, które będziesz podpisywać. Certyfikat multi-purpose pozwala na podpisywanie różnych rodzajów aplikacji. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o zapoznanie się z dokumentacją na stronach Thawte.

 • Thawte® Code Signing Certificate for Mac® - te certyfikaty mogą być użyte przez developerów aplikacji przeznaczonych dla systemów Apple. Wsparcie dla aplikacji, wtyczek oraz zawartości dla Mac® OS X.
 • Thawte® Code Signing Certificate for Sun Java® - te certyfikaty są przeznaczone dla aplikacji Java zarówno do komputerów stacjonarnych jak i urządzeń mobilnych i są uznawane przez Java Runtime Environment (JRE)mogą być użyte wraz z JavaSoft's JDK 1.3 oraz późniejszymi do podpisywania appletów. Wsparcie dla platform J2SE oraz J2ME.
 • Thawte® Code Signing Certificate for Microsoft® Office and VBA - te certyfikaty służą do podpisywania obiektów VBA, skryptów i makr dla plików Microsoft Office - .doc, .xls, .ppt.
 • Thawte® Code Signing Certificate for Adobe® AIR® - te certyfikaty służą do podpisywania aplikacji dla Adobe AIR (pliki .air oraz .airi). Wsparcie dla Adobe Ajax oraz Flex.
 • Thawte® Code Signing Certificate for Microsoft® Authenticode® (Multi-Purpose) - te certyfikaty oferują największą elastyczność podpisywania kodu na wiele platform przy użyciu jednego certyfikatu. Służą do podpisywania 32- oraz 64-bitowego kodu (.exe, .cab, .dll, .ocx, .msi, .xpi, and .xap files) oraz do podpisywania kodu dla Microsoft® Office, Microsoft VBA, Netscape Object Signing, Marimba Channel Signing. Wspierają również aplikacje Silverlight® 4.

  Thawte Code Signing
Czas wydania certyfikatu 1-5 dni
Renomowany wystawca - Thawte TAK
Możliwość podpisywania wielu aplikacji TAK
Wsparcie dla różnych platform TAK
Twoja inwestycja roczna 759,00 PLN
(933,57 zł z VAT)
Inwestycja roczna przy zakupie certyfikatu na 2 lata (rabat 5%) 721,05 PLN
(886,89 zł z VAT)
Inwestycja roczna przy zakupie certyfikatu na 3 lata (rabat 10%) 683,10 PLN
(840,21 zł z VAT)
Zamów teraz Zamów teraz

Częste pytania o certyfikaty Code Signing

Jak działa rozwiązanie Thawte Code Signing?

Certyfikat Code Signing używa zaufanego cyfrowego podpisu, który gwarantuje poprawność danych wydawcy oprogramowania oraz integralność kodu (brak modyfikacji przez osoby trzecie).

Czy certyfikat Code Signing jest przeznaczone dla mnie?

Te certyfikaty są produktem przeznaczonym dla Ciebie, jeśli chcesz dbać o swoją reputację jako wiarygodny wydawca oprogramowania.

Czy certyfikat uwierzytelnia treść mojego kodu?

Nie. Thawte potwierdza wyłącznie, że dany kod pochodzi od wydawcy który go podpisał. Jest to niezmiernie ważne kiedy klienci podejmują decyzję czy taki kod pobrać i zainstalować. Pochodzenie kodu od zweryfikowanego wystawcy przekłada się na wyższy współczynnik pobrań oprogramowania i zakupu. Podpisanie kodu certyfikatem potwierdza również, że oprogramowanie nie zostało zmodyfikowane podczas przesyłania lub pobierania i dlatego też jest bezpieczne.

Jak często i ile można podpisać aplikacji?

Możesz podpisać dowolną ilość aplikacji w czasie ważności certyfikatu. Mogą to być zarówno różne wersje tej samej aplikacji, jak też może to być całkowicie różne oprogramowanie. Istotny jest tutaj moment podpisania aplikacji, nie moment pobrania aplikacji przez końcowego użytkownika.

Zamów certyfikat Thawte Code Signing

Certyfikaty Code Signing są wydawane w podobny sposób jak certyfikaty SSL. Aby wnioskować o wydanie certyfikatu należy wygenerować parę kluczy prywatnego oraz publicznego a także Certificate Signing Request, zawierający publiczną część pary kluczy.

Aby zamówić certyfikat Code Signing, w polu CN klucza CSR należy wpisać nazwę firmy (tę samą wartość co w polu O - Organization). Taki CSR następnie należy przesłać do nas w formularzu zamówienia certyfikatu Code Signing.

Złożenie zamówienie jest równoznaczne z akceptacją Thawte Code Signing Certificate Subscriber Agreement. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia, Thawte dokonuje weryfikacji danych podmiotu aplikującego o certyfikat i po pomyślnym zakończeniu tej procedury wydaje certyfikat.Masz pytania Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania, gdzie piszemy więcej o certyfikatach SSL.
Masz dodatkowe pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami. Zapraszamy!


bezpieczne połączenie Połączenie szyfrowane SSL (256-bit).
Przesyłane przez Ciebie dane są bezpieczne.