Jakie są dostępne sposoby walidacji certyfikatów DV (Domain Validation)?

Certyfikaty DV, czyli Domain Validation to weryfikacja praw własności do zarządzania domeną. Certyfikaty DV są również certyfikatami o najbardziej podstawowym typie walidacji, z trzech dostępnych (DV, OV, EV). W przypadku certyfikatów DV wyróżniamy trzy sposoby walidacji:

 1. Walidacja e-mail: podczas zamówienia masz możliwość wybrania jednego adresu e-mail, na który zostanie wysłana wiadomość z prośbą o wydanie certyfikatu SSL; adresy dostępne do walidacji to:
  • admin@twojadomena.pl,
  • administrator@twojadomena.pl,
  • webmaster@twojadomena.pl,
  • hostmaster@twojadomena.pl,
  • postmaster@twojadomena.pl.
 2. Walidacja DNS: w zależności od wybranego certyfikatu, będziesz potrzebował ustawić rekord CNAME (dla certyfikatów Sectigo) lub rekord TXT (dla certyfikatów Digicert, GeoTrust, RapidSSL). Informację o przyznanym rekordzie otrzymasz po złożeniu zamówienia.
 3. Walidacja poprzez umieszczenie pliku TXT pod wskazanym przez wystawcę adresem. Tutaj również wszystkie informacje otrzymasz od nas po złożeniu zamówienia.

Po wybraniu sposobu walidacji, w prosty sposób będziesz mógł potwierdzić chęć wydania certyfikatu SSL i tym samym już nawet w godzinę otrzymać pliki certyfikatu.