W jaki sposób można odnowić certyfikat?

Przed upływem ważności certyfikatu SSL wysyłamy przypomnienie o konieczności jego odnowienia wraz z informacjami o zapłacie. Powiadomienia wysyłamy na 30 dni, 10 dni oraz 2 dni przed końcem aktywnej usługi. Po realizacji odnowienia, wydawany jest nowy certyfikat, którego pliki należy zainstalować na serwerze. Do certyfikatu może zostać doliczony bezpłatny okres ważności za wczesne przedłużenie (można tego dokonać już na 30 dni przed wygaśnięciem). W taki sposób można u nas odnowić certyfikat zamówiony również gdzieś indziej, o ile wystawca certyfikatu pozostaje taki sam (np. RapidSSL, GeoTrust czy Sectigo).

Odnowiony certyfikat otrzymasz e-mailem. Należy go zainstalować na serwerze w taki sam sposób, w jaki był instalowany pierwotny certyfikat. Dokonaj instalacji niezwłocznie po otrzymaniu odnowionego certyfikatu, jest on ważny od dnia jego wystawienia, niezależnie ile czasu zostało do wygaśnięcia starego certyfikatu.

Jeśli Twój serwer to Microsoft IIS polecamy zapoznać się dodatkowym artykułem Instalacja certyfikatu SSL w Microsoft IIS, gdzie wyjaśniamy jak sobie poradzić z instalacją odnowionego certyfikatu przy użyciu tego samego klucza prywatnego.