Co jest potrzebne aby opublikować stronę w Internecie?

Do publikacji strony w sieci potrzebujesz wyłącznie 3 elementów:

Domeny: rzeczą, od której należałoby zacząć jest odpowiednia domena, czyli adres URL pod jakim będzie widoczna Twoja strona internetowa. np. www.mserwis.pl. Każda domena posiada swoje unikatowe rozszerzenie, np. popularne .pl na rynku polskim lub .com nawiązujące do międzynarodowego charakteru strony. Warto wiedzieć, że dostępne są setki różnych końcówek i każda z nich może idealnie dopasować się do zakresu działań Twojej działalności czy do Twoich pasji. Sprawdź dostępność wybranej nazwy w wyszukiwarce . Domeny.tv, gdzie zarejestrujesz ponad 1000 rozszerzeń z całego świata.

Hostingu: to kolejna istotna rzecz do opublikowania strony www. Hosting jest wyodrębnionym miejscem dysku twardego. Przeważnie hosting jest płatną usługą, która polega na dzierżawie zasobów serwera od dostawców zajmujących się usługami internetowymi. Porządny hosting to taki, który jest wolny od nachalnych reklam, odpowiednio zabezpieczony, przejrzysty w obsłudze, z dużą ilością dostępnych funkcji i zapewniający niezbędne zasoby mocy obliczeniowej. Taki hosting znajdziesz we wszystkich serwerach MSERWIS. Sprawdź naszą ofertę hostingu.

Strony internetowej: trzecim elementem jakiego potrzebujesz jest oczywiście sama strona internetowa. Jeśli jej jeszcze nie posiadasz, możesz ją stworzyć od podstaw, np. przy użyciu systemów CMS, czyli oprogramowania służącego do samodzielnego publikowania i zarządzania treściami w witrynach internetowych, bez znajomości programowania. Popularnymi systemami CMS są np. WordPress, Joomla, Drupal. Posiadacze kont hostingowych w MSERWIS mają darmowy dostęp do automatycznego instalatora WordPress, dzięki któremu z łatwością stworzą swoją stronę internetową. Jeśli natomiast nie masz czasu na samodzielne tworzenie witryny i chciałbyś żeby ktoś zaprojektował ją za Ciebie, możesz to zlecić naszym programistom.

Więcej o tym, jak krok po kroku przejść publikację strony w sieci, znajdziesz na filmie: Co jest potrzebne żeby opublikować stronę w Internecie?