Konfiguracja programu pocztowego na przykładzie Outlook 2021


Outlook 2021 jest częścią płatnego pakietu biurowego Microsoft Office. To program do obsługi poczty elektronicznej, kalendarza, zadań i kontaktów. Microsoft Outlook pozwala na zarządzanie wieloma kontami pocztowymi jednocześnie, przesyłanie i odbieranie wiadomości e-mail, tworzenie i udostępnianie kalendarza, ustawianie przypomnień i tworzenie list zadań. Wersja na 2021 rok zapewnia m.in. nowe funkcje organizacyjnych takie jak zaawansowane filtrowanie i sortowanie wiadomości e-mail, kategoryzowanie ich według różnych kryteriów oraz ulepszony interfejs użytkownika.

Wszystkie skrzynki e-mail utworzone na naszych serwerach możesz skonfigurować w programie Outlook 2021.

W tym celu otwórz program Outlook 2021 i z zakładki “Plik” wybierz “Dodaj konto”.

Outlook 2021 zakładka Plik

Outlook 2021 dodaj konto

Wpisz adres e-mail konta utworzonego na swoim serwerze MSERWIS i kliknij “Połącz”.

Outlook 2021 połącz konto

Wpisz hasło i raz jeszcze kliknij przycisk “Połącz”.

Outlook2021 logowanie kontem

Po wpisaniu prawidłowych danych logowania zobaczysz okno informujące o pomyślnym dodaniu konta.

Outlook 2021 - pomyślnie dodane konto

Jeżeli korzystasz lub chciałbyś zacząć korzystać z klienta pocztowego Outook na swoim urządzeniu mobilnym zostaw domyślnie zaznaczony checkbox konfiguracji. Po kliknięciu przycisku “Gotowe” zostaniesz przeniesiony na oficjalną stronę Outlook’a, która kolejno przekieruje Cię do sklepu Google Play bądź App Store, gdzie będziesz musiał pobrać aplikację i raz jeszcze powtórzyć czynności.

Outlook 2021 dla mobilki

Finalnie Twoje konto pocztowe zostanie dodane do programu Outlook 2021, i będzie widoczne w kolumnie z lewej strony panelu. Program z automatu zaczyta wszystkie Twoje wiadomości.

Outlook 2021 podsumowanie dodawania konta