Co to są domeny dodatkowe?

Domena dodatkowa (dodana) pozwala Ci ustawić kolejny (drugi, trzeci... itd) adres wskazujący na główny katalog Twojego serwera. Główny katalog to folder, w którym są umieszczone pliki Twojej strony WWW. W większości przypadków jest to katalog /home/nazwa_uzytkownika/public_html/.

Przykład: Masz domeny mojadomena.pl i mojadrugadomena.pl i chciałbyś aby obie wskazywały na Twoją stronę WWW. Ustawiłeś pierwszą domenę aby wskazywała na główny katalog serwera, możesz teraz dodać drugą korzystając z ikony Domeny Dodane. Kiedy dodasz domenę mojadrugadomena.pl będzie ona wskazywać na folder podany podczas jej dodawania. Jeśli wybierzesz by wskazywała ona na folder /przyklad, będzie ona umieszczona w /public_html/przyklad i dostępna z adresów mojadrugadomena.pl lub przyklad.mojadomena.pl.

W przeciwieństwie do subdomeny, domena dodana musi być standardowo zarejestrowana (dokonaj tego w serwisie Domeny.tv) Musisz też upewnić się, że wpisałeś poprawne adresy serwerów DNS (takie same jak dla głównej domeny).

Twoje subdomeny są wyświetlane poniżej Modyfikuj domenę dodaną.

Tworzenie nowych domen dodanych

Aby dodać nową Domenę Dodaną wpisz ją w pole opisane Nowa domena. Później podaj nazwę katalogu w którym będą przetrzymywane pliki serwisu w polu Nazwa subdomeny / użytkownika. Następnie podaj hasło do konta FTP dla tej domeny. Uwaga: konto FTP będzie dostępne za pomocą nazwy użytkownika(subdomeny) oraz hasła podanego w polu poniżej.

Usuwanie Domen Dodanych

Jeśli chcesz by dana domena nie wskazywała już na Twój katalog główny wybierz Usuń domenę dodaną z listy wyboru a następnie Potwierdź. Ta operacja nie usunie żadnych plików, jedynie powiązanie domeny z katalogiem.