Co to jest zaparkowana domena? (parked domain)

Domena zaparkowana umożliwia Ci dodanie kolejnej domeny do Twojego konta które wskazuje na Twoją aktualną domenę.

Na przykład: jeśli masz domenę mojadomena.pl i chcesz również używać domeny mojainnadomena.pl tak by obie przenosiły na mojadomena.pl musisz użyć domeny zaparkowanej. Jak tylko zaparkowana domena zostaje dodana to obie domeny (mojadomena.pl i mojainnadomena.pl) wskazują na mojadomena.pl

W przeciwieństwie do subdomeny domena parkowana musi być zarejestrowana standardowo u rejestratora domen internetowych. Musisz się również upewnić, że Twoja domena jest wydelegowana na właściwe serwery DNS (dns1.mserwis.pl i dns2.mserwis.pl).

W przeciwieństwie do subdomen lub domen dodanych domeny zaparkowane nie mają tworzonego oddzielnego folderu (podfolderu) w Twoim katalogu głównym, ponieważ po utworzeniu Twoja zaparkowana domena kieruje wprost do Twojego katalogu /public_html.

Twoje zaparkowane domeny są wyświetlane pod napisem Obecnie zaparkowane domeny

Dodawanie domen zaparkowanych

Aby dodać nową zaparkowaną domenę po prostu wpisz nazwę domeny w puste pole obok Nowa nazwa domeny i kliknij na dodaj domenę!

Usuwanie zaparkowanych domen

Jeśli nie chcesz aby Twoja domena dłużej wskazywała na Twoją główną domenę wybierz ją z listy wybieranej i kliknij na Usuń domenę!. Ta operacja nie usunie żadnych plików z Twojego konta hostingowego.