Co to jest zabezpieczenie przeciw hotlinkowanu?

Zabezpieczenie przeciw hotlinkowaniu blokuje wszystkim witrynom niewymienionym w autoryzowanych domenach dostęp do plików o rozszerzeniach wypisanych w strzeżonych rozszerzeniach. Witryny znajdujące się na liście autoryzowanych domen będą mogły bez problemu korzystać z zasobów Twojego serwera. Zabezpieczenie hotlink uniemożliwia też bezpośrednie wprowadzenie adresu URL do pliku z chronionym rozszerzeniem.

Na przykład: Jeśli zorientujesz się, że jakaś witryna korzysta z Twojego zdjęcia linkując do http://twojadomena.pl/obrazki/zdjecie1.jpg możesz włączyć protekcję Hotlink aby uniemożliwić innemu serwisowi korzystanie z Twoich grafik (tym samym zuzywania Twojego transferu). Ta opcja nie powstrzyma nikogo przed zapisywaniem i kopiowaniem Twoich obrazków i plików.

Dlaczego warto używać zabezpieczeń przeciwko hotlinkom?

W każdym momencie kiedy ktoś chce pobrać plik z Twojej strony transferuje dane do siebie. Inne witryny mogą linkować do Twoich zdjęć i grafik, co spowoduje nie tylko to, że uszczuplą Twój transfer to jeszcze mogą doprowadzić do konfliktu z prawem poprzez naruszenie praw autorskich lub inne problemy. Często też linkują do większych plików zawartych na serwerze jeszcze bardziej korzystając na Twoim transferze. Jeśli chcesz się przed tym zabezpieczyć powinieneś uruchomić zabezpieczenie przeciw hotlinkom.

Konfiguracja

Możesz dodać lub usunąć domeny które mogą przeglądać Twoje pliki wpisując je w polu akceptowane domeny. Dodaj specyficzne rozszerzenie pliku jeśli chcesz uniemożliwić zewnętrzny dostęp do tego rodzaju obiektów wpisując je w pole chronione rozszerzenia. Możesz przekierować użytkownika na wskazany adres URL jeśli strona którą przegląda linkuje do pliku o chronionym rozszerzeniu wpisując adres URL strony w pole Adres do przekierowania. Strona może zawierać informacje w stylu "Kradzież transferu nie jest dobra!" lub zwykłą stronę błędu.