Co to jest kopia zapasowa?

Kopia zapasowa pozwala na zarchiwizowanie całości lub wybranych części Twojego serwisu. Oznacza to że możesz ściągnąć spakowaną ZIPem wersję wszystkich bądź wybranych plików dzięki czemu będziesz mógł je przywrócić w późniejszym terminie.

Co to jest Kreator Kopii Zapasowych?

Kreator kopii zapasowej pomoże Ci w procesie jej tworzenia. To oznacza że mozesz pobrać plik ZIP zawierający wszystkie lub tylko część plików składających się na Twój serwis WWW by móc przywrócić je później.Co może się znaleźć w kopii zapasowej?

Dlaczego warto robić kopie zapasowe?

Jest naprawdę wiele powodów dla których warto robić regularne kopie zapasowe (backupy) danych. Mogą one zostać uszkodzone, komputery mogą zawieść, katastrofy naturalne mogą zniszczyć centra danych, a również możesz je przypadkowo skasować. Wszystkie te możliwe powody jak i inne niewymienione powinny przekonać Cię do pamiętania o tak podstawowej czynności jaką jest wykonywanie kopii zapasowej. Nawet jeśli opłacasz wykonywanie kopii zapasowych warto od czasu do czasu pobrać kopie i trzymać je na własnym komputerze lub utrwalić na CD.

Rodzaje kopii zapasowych

Są różne typy kopii zapasowych: