Co to jest Error Log

Logi błędów to funkcja która umożliwi Ci zobaczenie ostatnich 300 błędów które wystąpiły kiedy użytkownicy chcieli odwiedzić Twoją stronę. Na przykład jeśli przejdziesz na wybraną stronę i otrzymasz błąd będziesz chciał sprawdzić logi błędów aby szybko zindentyfikować źródło problemu. Warto również dołączyć log z błędami w razie chęci wysłania zapytania do naszego centrum pomocy.

Przykładowy wpis z logu z błędem

[Fri May 19 23:00:49 2006] [error] [client 17.18.19.20] File does not exist: /home/username/public_html/images/imagename.gif

Każdy wpis w logu zaczyna się od znacznika czasu który pokazuje datę i czas kiedy dany błąd nastąpił. Następnie wyświetli ciąg [error]. Kolejną częścią jest lokacja klienta po jego IP. Ostatecznie jest wypisana wiadomość o błędzie.

W tym przypadku klient o adresie IP 17.18.19.20 próbował pobrać plik /home/username/public_html/images/imagename.gif co jest obrazkiem którego nie można odnaleźć na dysku serwera. Mimo, iż log nie pokazuje jak klient chciał uzyskać ten obrazek to jednak przydaje się przy poszukiwaniu literówek i drobnych błędów na stronie a także pozwala szybko rozwiązać problemy związane z kodem błędu 500 - Internal Server Error.