Co to są katalogi zabezpieczone hasłem?

Katalogi chronione hasłem są folderami, które wymagają podania hasła aby dostać się do ich zawartości. Dostęp do takiego katalogu może być przyznany wielu użytkownikom. Jeśli nie umożliwisz nikomu dostępu do katalogu to nikt nie będzie mógł go zobaczyć z poziomu strony WWW.

Na przykład: jeśli masz katalog ze zdjęciami rodzinnymi i chcesz by mogli go przeglądać jedynie osoby z Twojej rodziny to możesz właśnie zabezpieczyć ten katalog hasłem. Zwyczajnie dodaj użytkownika "rodzina" z hasłem np. 123kowalscy! i rozesłać te dane członkom rodziny aby mogli uzyskać dostęp do katalogu używając podanego loginu i hasła.

Możesz oczywiście zabezpieczyć innego rodzaju pliki, nie tylko same obrazy i zdjęcia. Na przykład obszar dla zarejestrowanych na stronie, dział pobiedania itd. Nie możesz zabezpieczyć pojedynczego pliku, więc wszystkie pliki w zabezpieczonym katalogu będą wymagały podania loginu i hasła.

Nazwa chronionego katalogu?

To jest nazwa która zostanie wyświetlona w momencie kiedy użytkownik będzie chciał uzyskać dostęp do wybranego katalogu. Można jednym słowem opisać zawartość katalogu (np. Zdjęcia)