Co to jest SpamAssassin?

SpamAssassin to zautomatyzowany system filtrowania wiadomości który próbuje zindentyfikować wiadomości spamerskie (reklamowe, zawirusowane, fałszywe itd) na podstawie treści emaila oraz jego nagłówków. Po więcej informacji o programie SpamAssassin zajrzyj na ich oficjalną stronę tutaj.

Co to jest wymagany wynik?

Wymagany wynik to liczba zwrócona przez SpamAssassina w celu oznaczenia danego emailu jako spam. Każda reguła zwracająca potencjalny wynik "spam" dodaje się do wiadomości, powstały z tego sumaryczny wynik pokazuje jak bardzo prawdopodobne jest ze dana wiadomość jest spamem.

Co to jest blacklist_from?

Możesz umiescić tam adresy z których wiadomości będą blokowane nawet jeśli SpamAssassin nie oznaczy ich jako spam.

co to jest whitelist_from?

Pole to umożliwia Ci na ustawienie adresów e-mail z których otrzymywać będziesz wiadomości, nawet jeśli SpamAssassin oznaczy je jako spam.

Co to jest rewrite_header_subject?

Pozwala aby SpamAssassin dodawał etykietę ****SPAM**** do wiadomości oznaczonych jako spam.

Co to jest SpamBox (junk)?

Ta opcja przenosi wiadomości email oznaczone jako spam przez SpamAssassina do specjalnego katalogu nazwanego Spam. Jeśli ten folder nie jest regularnie sprawdzany i czyszczony może wyczerpać Twoją przestrzeń dyskową przez co właściwe wiadomości mogą nie dochodzić. Jeśli łączysz się z pocztą przez IMAP lub Horde/IMP to ten folder zostanie uwzględniony, jeśli łaczysz się za pomocą POP3 zwyczajnie dodaj "/spam" (bez cudzysłowów) na koniec Twojego loginu (np. jan@kowalski.pl/spam)

Sortowanie spamu za pomocą Twojego programu pocztowego

Programy pocztowe zazwyczaj mają własną obsługę spamu. Warto w takim przypadku włączyć opcję rewrite_header_subject dzięki której wszystkie wiadomości oznaczone jako spam przez SpamAssassina będą miały w nagłówku ***SPAM*** który może być łatwo odfiltrować i przenieść do folderu Spam w Twoim programie pocztowym.