Co to są Zadania Cron?

Zadania crona to narzędzie pozwalające Ci na zautomatyzowanie niektórych operacji wykonywanych na koncie lub na wykonanie danych działań w czasie kiedy Ty nie możesz tego samodzielnie zrobić. Cron jest bardzo elastycznym narzędziem i bardzo przydatnym nie tylko dla serwisów WWW ale także dla obsługi maili itd.

Dodawanie zadań do Crona

Po prostu podaj pełną komendę którą chcesz wykonać (pełną ścieżkę do skryptu) i wybierz częstotliwość wywołania. Ważne aby zauważyć że Dni wybierają konkretne dni w miesiącu a Dni tygodnia odpowiadają za uruchomienie komendy w wybrany dzień tygodnia (poniedziałek - niedziela). Rezultat działania może zostać wysłany na podany adres e-mail

UWAGA: To ważne aby zrozumieć, że na adres e-mail podany w tym kroku będzie wysyłana wiadomość przy każdym uruchomieniu Crona. Jeśli Cron jest uruchamiany co godzinę, albo nawet tylko raz dziennie to zaczniesz otrzymywać wielkie ilości wiadomości. Zalecane jest by nie używac swojego głównego adresu e-mail w tym celu, jeśli nie lubi się otrzymywać olbrzymich ilości wiadomości!