Co to jest AWStats?

AWStats jest generatorem statystyk który udostępnia bardzo szczegółowe raporty o odwiedzających Twoją witrynę. Menu po lewej służy do nawigacji po różnych częściach raportu.

Podstawowe terminy

Request (zapytanie) - Występuje każdego razu kiedy ktoś chce otrzymać jakąkolwiek część Twojego serwisu. Aby zobaczyć Twoją stronę będzie musiał wysłać zapytanie o samą stronę a następnie o pliki graficzne, css itd

File (plik) - Dowolna część Twojego serwisu (strona, grafika, zdjęcia, style, skrypty itd)

Host - Unikatowe komputery przeglądające Twoją witrynę. Każdy komputer z którego Twoja strona jest odwiedzana jest traktowana oddzielnie. Wielu użytkowników z jednego komputera będzie traktowana jako jeden host.

Data (dane)- Dane są zawartością plików na Twoim serwerze. Za każdym razem kiedy ktoś ogląda plik dane te są przesyłane i odejmowane od pozostałego miesięcznego transferu.

Referrer (odnośnik) - Referrer to strona (odnośnik) który przyprowadził użytkownika na daną część strony.

Robot / Spider (pająk)- Roboty / pająki to programy które podróżują po stronach WWW i zbierają o nich informacje. Często są to roboty wyszukiwarek indeksujące dane, ale często także roboty reklamowe próbujące automatycznie wklejać reklamy na fora internetowe itd.

Masz więcej pytań? Przejrzyj dokumentację AwStats.