Co to jest transfer?

Transfer mierzy ile danych zostało przetransmitowanych przez różne protokoły sieciowe. Na chwilę obecną HTTP, POP, IMAP, FTP i SMTP są uwzględniane w Twoich statystykach transferu. Dzięki temu możesz zobaczyć jakie usługi zużywają go najwięcej. Zużycie rośnie w górę aż do limitu który masz na koncie. Kliknij w Statystyki po lewej stronie aby zobaczyć ile miesięcznego transferu pozostało Ci do wykorzystania.

Podstawowe pojęcia

HTTP - Wszystkie dane z Twojej strony pobrane przy użyciu przeglądarki internetowej łącząc się za pomocą polecenia http://. Zawiera w sobie oglądane witryny, obrazki, wideo i inne media, pobrane pliki i trochę innego ruchu.

POP - To są dane przesłane za pomocą usługi POP. Większość użytkowników emaila korzystających choćby z klienta Outlook Express wybierze by przeglądać swoją pocztę poprzez POP. Protokół ten zwyczajnie pobiera emaile z serwera i nie daje sygnału o tym czy dana wiadomość była już przeczytana czy nie.

IMAP - Inny protokół obsługi poczty. IMAP jest protokołem zwrotnym, co oznacza że zwracane są informacje który email został przeczytany, który usunięty itd.

FTP - Wszystkie dane do których dostęp uzyskano przez przeglądarkę z adresem ftp:// lub poprzez klienta FTP. Zawiera w sobie zarówno dane wysłane jak i ściągnięte z serwera. Anonimowe połączenia również są uwzględniane.

SMTP - Protokół poczty wychodzącej. Również wlicza się do transferu.

Co to jest ruch?

Ruch (Traffic) jest terminem określającym ilość danych przesyłanych od i do Twojego serwisu. Tak jak duża liczba samochodów jadących z i do określonego celu. Dane które przychodzą i wychodzą są liczone w megabajtach. Jej ilość odbija się w Twoim zużyciu transferu na dany miesiąc w zakładce statystyki.