RoundCube jest jednym z najpopularniejszych klientów pocztowych obsługiwanym z poziomu przeglądarki internetowej. Wygodny układ oraz prosty w obsłudze panel pozwalają sprawnie zarządzać skrzynką e-mailową. RoundCube dostępny jest także w naszym serwisie. Aby przejść do logowania, kliknij tutaj.

Jak wysłać nową wiadomość?

Klikamy w ikonę z ołówkiem:

Wiadomość - jak napisać nowy e-mail

Ukazuje się okno do tworzenia nowej wiadomości:

Wiadomość - edytor zwykły

Istnieje również możliwość zmiany typu edytora, ze zwykłego na edytor HTML. Zaletą edytora HTML jest dużo większa gama możliwości edycji wysyłanego tekstu:

Wiadomość - edytor HTML

W polach:

Możemy również wpisać dodatkowe adresy e-mail w polach: Dodaj Cc, Dodaj Bcc, Dodaj Reply-To czy Dodaj Followup-To.

Co oznaczają poszczególne ikony przy opcji tworzenia wiadomości?

Jak ustawić podpis, który pojawi się automatycznie na końcu wiadomości?

W celu utworzenia podpisu należy skorzystać z pcji Tożsamości. Tożsamość możemy utworzyć lub edytować, przechodząc do ustawień (w prawym górnym rogu), zakładka Tożsamości.

Tożsamość - podpis

W dolnym rogu poprzez naciśnięcie „+” przejdziemy do tworzenia nowej tożsamości:

W polach:

Pola te będą również automatycznie uzupełniane przy tworzeniu nowej wiadomości.

Jak stworzyć swój indywidualny podpis?

Po zaznaczeniu opcji „Podpis w HTML” pojawi nam się również intuicyjny kreator, w którym możemy dodać, np. logo naszej firmy, wstawić podstawowe informacje, jak numer telefonu, adres e-mail, wstawić link do naszej strony.

Podpis HTML

Porządkowanie skrzynki e-mail - różne foldery

Po przejściu do Ustawień, do zakładki Foldery, mamy możliwość zarządzania folderami – edytowania, usuwania, sprawdzania ich pojemności.

W lewym dolnym rogu, za pomocą „+” tworzymy nowy folder. W polu Nazwa folderu wpisujemy oznaczenie, nazwę naszego folderu. Przy opcji Folder nadrzędny mamy możliwość określenia, pod którym z folderów będzie widoczny nasz nowo utworzony folder. Widać to na poniższym przykładzie:

Foldery

Przykładowo tworzony folder o nazwie "W realizacji", który znajduje się wewnątrz folderu "Zamówienia".

W lewym dolnym rogu, obok opcji "+", znajduje się ikona koła zębatego. Dostępne są tam opcje usunięcia oraz opróżnienia folderu. Możliwość usunięcia folderu dotyczy wyłącznie folderów, które utworzyliśmy samodzielnie. Niemożliwe jest usunięcie folderów systemowych: Odebrane, Kopie robocze, Wysłane, Spam oraz Kosz.