Dostępne wersje PHP

Coraz więcej aplikacji wymaga dostępności najnowszych wersji PHP, jak również w niedalekiej przyszłości obsługa wcześniejszych wersji będzie wycofywana. Ponadto, wyższe wersje PHP zapewniają lepszą wydajność. Dlatego zachęcamy zawsze do migracji do nowszej wersji PHP. Zmienić wersję PHP na swoim koncie można w bardzo prosty sposób. W zależności od serwera, na którym znajduje się Twoje konto hostingowe, zmiana następuje na jeden z dwóch sposobów.

Jak samodzielnie zmienić wersję PHP?

Metoda ta dostępna jest dla kont hostingowych zakładanych do października 2018 roku z oferty standardowej. Aby skorzystać z tej opcji należy po zalogowaniu się do cPanelu wybrać następującą opcję, która jest nazwana "Select PHP Version" lub "Wybór wersji PHP":

Wybór wersji PHP

Następnie należy wybrać wersję PHP, z której chcemy korzystać, zatwierdzając przyciskiem "Ustaw jako bieżącą".

Wybór wersji PHP w cPanelu

Dokonasz tu wyboru pomiędzy następującymi wersjami: 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3. Wszystkie zawierają najbardziej aktualną kompilację PHP z danej wersji. Dodatkowo nierozwijane już wersje (np. 5.2) są dodatkowo zabezpieczone (HardenedPHP).

Możesz dodatkowo dodatkowo włączyć lub wyłączyć interesujące Cię komponenty.

Moduły PHP - wybór

Po przejściu do "Switch PHP Options" można ustawić wartości najpopularniejszych parametrów, jak np. poziom raportowania błędów, limit pamięci, czy maksymalną wielkość przesyłanych plików. Po wpisaniu nowej wartości należy ją zatwierdzić przyciskiem Zastosuj, a następnie Zapisz. Jeśli chcesz zmienić inną zmienną PHP, której nie ma na liście dozwolonych do zmian, skontaktuj się z nami. W związku z wprowadzeniem obsługi szybkiego serwera stron WWW LiteSpeed nie ma możliwości definiowania indywidualnych plików php.ini z własnymi ustawieniami.

Parametry PHP - podgląd i zmiana

Wybór wersji PHP dla kont hostingowych SSD oraz nowszych HDD

Klienci posiadający konta SSD oraz zakładający konta hostingowe od października 2018 roku mają dostęp do innego mechanizmu wyboru wersji PHP. Pozwala on na ustawienie wersji PHP indywidualnie dla każdej podpiętej domeny.

Menedżer wersji PHP

Opcja ta nazywa się "Menedżer wielu wersji języka PHP" i pozwala na ustawienie różnych wersji PHP dla podpiętych pod konto hostingowe domen.

Wybór wersji PHP

Zmiana wersji PHP dla poszczególnych domen możliwa jest po zaznaczeniu nazwy domenowej, następnie "Wersja programu PHP" i klikamy "Zastosuj".

Dostępne jest również ustawienie "Edytor MultiPHP INI", które pozwala na dostosowanie parametrów PHP do własnych potrzeb. Również tutaj ustawiamy parametry indywidualnie dla każdej domeny.

Parametry PHP - edytor pliku php.ini