Jaki hosting wybrać w MSERWIS.pl? - Biznes, Ultra czy serwer VPS?

Zastanawiasz się, jakie są różnice pomiędzy oferowanymi przez nas liniami hostingów Biznes i Ultra, a także jaka jest różnica w przypadku korzystania z serwera VPS ? Jest jedna rzecz, która łączy nasze serwery: wszystkie zlokalizowane są w Polsce, we Wrocławiu.

Jakie są zatem różnice między nimi? Hosting Biznes i Ultra to hostingi współdzielone. To znaczy, że jeden główny serwer podzielony jest na dużo mniejszych części, które udostępniane są klientom. Wybierając hosting współdzielony z innymi klientami, musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami, jak na przykład parametry jednocześnie wykonywanych procesów czy ograniczenie pamięci na konto.

Hosting Biznes to serwery, które cechują się szybkimi procesorami Xeon E5 3,3 Ghz oraz wydajnymi dyskami SSD. Przestrzeń dyskowa jest większa niż w hostingu Ultra, za to dwa pierwsze warianty cenowe posiadają ograniczenia transferu miesięcznego i nie posiadają darmowych certyfikatów SSL dla domen.

Hosting Ultra to wariant dla najbardziej wymagających i zaawansowanych technicznie osób. Osiągają wysoką wydajność, dzięki najnowszym procesorom Intel z 2020 roku wraz z dyskami NVMe - kilkukrotnie szybszymi niż dyski SSD. W każdym wariancie cenowym transfer miesięczny jest nielimitowany i zapewnione są bezpłatne, nieograniczone certyfikaty SSL do każdej posiadanej domeny. Serwery dają dostęp do najnowszych technologii i oferują możliwość stworzenia środowiska developerskiego.

Serwer VPS w odróżnieniu od hostingu współdzielonego ma zdecydowanie mniej ograniczeń. To Twój własny serwer uruchomiony w chmurze. Należy on wyłącznie do Ciebie, sam decydujesz o jego parametrach i musisz go samodzielnie skonfigurować. Rozbudowa serwera VPS o dodatkowe parametry jest prosta i zajmuje niewiele czasu. Możesz to jednak zlecić naszym administratorom.

Wszystkie informacje zebraliśmy również w filmie: Jaki hosting wybrać w MSERWIS.pl? - Biznes, Ultra czy serwer VPS?

W zależności od tego, jakiego środowiska potrzebujesz, wybierz odpowiadającą Ci ofertę. Jeśli masz wątpliwości bądź pytania, skontaktuj się z nami!