O tym czy magazyn jest potrzebny, decyduje profil działalności i branża, w której działa nasz sklep. Uruchamiając biznes online, warto już od samego początku opracować sposób organizacji magazynu prowadzonego sklepu.

Fundamenty udanego e-commerce to sprawne zarządzanie magazynem, bezbłędna realizacja zamówień i odpowiednia komunikacja z klientami.

Magazyn dla sklepu internetowego

Już w przypadku sklepu internetowego, który posiada kilkadziesiąt produktów (co wcale nie jest dużą liczbą) pojawia się problem regularnej aktualizacji stanów magazynowych w bazie sklepu. Najważniejsze wyzwania jakie stoją przed Tobą w tym momencie to sprawdzenie:

  • Czy klient, który zamówi produkt oznaczony jako dostępny, ma szansę go dostać najpóźniej w następnym dniu?
  • Czy nie tracimy klientów przez to, że nie chwalimy się tym, że dany produkt mamy w naszym magazynie i możemy go dostarczyć szybciej niż konkurencja?
  • Jak obsłużymy przypadek większego zamówienia, gdzie klient chce kupić 10 sztuk produktu, a pod ręką mamy tylko 5?

Lokalne stany magazynowe są najczęściej już ewidencjonowane w systemie komputerowym. Powstaje więc jedynie kwestia przeniesienia danych z tego systemu do bazy danych sklepu. Większość programów magazynowych posiada takie opcje, zaś sklep internetowy przyjmuje dane wejściowe w różnych formatach. My zadbamy o to, aby synchronizacja danych odbywała się poprawnie i regularnie.

Integracja z hurtowniami i magazynami zewnętrznymi

Możesz bardzo szybko rozszerzyć asortyment sklepu internetowego poprzez integrację z zewnętrzną hurtownią. Są one często dobrze przygotowane do takich przedsięwzięć. Mogą udostępnić swoją bazę produktową, wraz z opisami i zdjęciami, dzięki czemu nie trzeba ręcznie przenosić tych informacji do systemu naszego sklepu. Ponadto będą Cię powiadamiać o zmianie stanów w ich magazynach.

Dzięki temu Twój klient zawsze będzie wiedzieć, czy dany produkt i w jakiej ilości jest dostępny oraz kiedy może go otrzymać.

Wiele magazynów i punktów wysyłkowych

Duże sklepy internetowe posiadają magazyny zlokalizowane w różnych miejscowościach, a nawet krajach. Towary są wysyłane przez różne centra logistyczne, niemniej sklep internetowy musi prezentować zbiorczą ofertę. Dobre oprogramowanie sklepu musi poradzić sobie także w takich przypadkach. Obsługa każdego z magazynów zajmie się wysyłkami z niego wychodzącymi, a towar dotrze do klienta najszybciej, jak to tylko możliwe.

Nie wiesz, które z rozwiązań będzie najlepsze dla Twojego biznesu?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami. Zapraszamy!

Sprawdź też jakie inne, dodatkowe rozwiązania w sklepach internetowych proponujemy naszym klientom.