Profesjonalna serwerownia i szybkie łącza

Nasze serwery znajdują się fizycznie w dwóch profesjonalnych data center w Polsce: w serwerowni DTP we Wrocławiu oraz DataSpace w Toruniu. Obydwa datacenter zapewniają optymalne warunki do działania sprzętu - pomieszczenia zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem, pełna kontrola dostępu, system przeciwpożarowy, stała kontrola temperatury, monitoring oraz wydajne, redundantne systemy zasilania.

Dzięki położeniu serwerowni w punktach styku najważniejszych operatorów, możemy zapewnić dostęp do szybkich i wydajnych łącz.

Stosowane zabezpieczenia i procedury bezpieczeństwa

Wydajne maszyny

Korzystamy wyłącznie z najwyższej klasy sprzętu sieciowego i serwerowego firm Cisco (urządzenia sieciowe) oraz SuperMicro (urządzenia sieciowe, serwery obliczeniowe i storage SuperServers). Maszyny w serwerowni DTP stanowią pełną własność MSERWIS.

Wirtualizacja

W celu zapewnienia optymalnego wykorzystania zasobów oraz najwyższej wydajności korzystamy z technologii wirtualizacji w oparciu o Citrix XenServer.

Wydajny storage

Wiemy, jak ważny jest szybki dostęp do plików. Dlatego też wykorzystujemy szybkie serwery storage z wydajnymi dyskami HDD SAS oraz SSD SATA pracujące w macierzach RAID 10, spięte w sieci wewnętrznej przy użyciu łącz 10 Gbps.

Skalowalne zasoby

Dzięki redundancji zasobów jesteśmy w stanie zapewnić Ci odpowiednie wydajne środowisko według Twoich bieżących potrzeb.

Monitoring 24/7

Serwery są monitorowane o każdej porze dnia i nocy, zaś nasi dyżurni administratorzy dostępni nieprzerwanie i powiadamiani automatycznie o zdarzeniach. Dzięki temu możemy reagować na wszelkie incydenty na bieżąco, redukując ryzyko przestojów działania usług do minimum.

Poznaj i zamów usługi serwerowe

Mamy odpowiednią usługę dla każdych potrzeb. Sprawdź: