Serwery dostępowe do usług

Nazwa usługi Host Adres IP
serwer SMTP mail.(nazwa domeny) -
serwer POP3 mail.(nazwa domeny) -
serwer IMAP mail.(nazwa domeny) -
serwer FTP ftp.(nazwa domeny) -
serwer MySQL localhost
-
serwery DNS dns1.mserwis.pl
dns2.mserwis.pl
dns3.mserwis.pl
93.159.16.131
89.171.11.201
89.171.243.121

Zamiast (nazwa domeny) należy użyć pełną nazwę domeny (wraz z rozszerzeniem) podpiętej do danego konta hostingowego lub domeny w której znajduje się dane konto pocztowe.

Porty serwerów POP3, SMTP, IMAP

W poniższej tabeli podajemy numery portów, jakie należy ustawić w programie pocztowym podczas jego konfiguracji. Zwracamy uwagę, że port 25 jest obecnie blokowany przez większość dostawców internetu w Polsce, dlatego też połączenie z serwerem SMTP jest możliwe przez trzy różne porty.

Usługa pocztowa Połączenie bez SSL Połączenie z SSL
serwer POP3 110 995
serwer SMTP 25
587
25
465
serwer IMAP 143 993

Panel administracyjny serwera (cPanel)

Logowanie do panelu administracyjnego.

Zalecamy korzystanie z połączenia szyfrowanego z serwerem wirtualnym. Wymaga ono dostępu do portu 2082-2083. Jeśli masz problem z połączeniem szyfrowanym, gdyż Twoja sieć ma zablokowane połączenia z tym portem, skorzystaj z połączenia standardowego.

Konfiguracja kont pocztowych

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat konfiguracji poczty w cPanel.

Konfiguracja programów pocztowych

Dowiedz się więcej o konfiguracji programu pocztowego Outlook Express, Windows Mail, Outlook 2016 a także konfiguracji programu pocztowego Mozilla Thunderbird.

Poczta elektroniczna przez WebMail

Pocztę elektroniczną możesz obsługiwać wygodnie na następujące sposoby:

Podpinanie domen

Na naszych serwerach możesz skonfigurować nieograniczoną liczbę domen. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie dotyczącej podpinania domen.

Prawa do folderów i plików

Ze względu używaną przez nas konfigurację serwera, przy ustawianiu uprawnień do plików i folderów należy zwrócić szczególną uwagę, iż są one zgodne z poniższą instrukcją.

Wszystkie standardowo tworzone foldery i pliki, a także umieszczane przez FTP, posiadają domyślnie prawidłowe uprawnienia. Niektóre aplikacje mogą jednak próbować je zmieniać. W przypadku innych ustawień niż powyższe, serwer zgłosi błąd 500. Należy wówczas w pierwszej kolejności sprawdzić poprawność uprawnień do folderów i plików.

Wybór używanej wersji PHP

Coraz więcej aplikacji wymaga dostępności najnowszych wersji PHP, jak również w niedalekiej przyszłości obsługa wcześniejszych wersji będzie wycofywana. Dlatego zachęcamy do migracji do nowszej wersji PHP. Zmienić wersję PHP na swoim koncie można w bardzo prosty sposób.

Na naszych serwerach można wybierać pomiędzy następującymi wersjami: 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6 oraz 7.0. Ustawienia te można dokonać wygodnie w panelu kontrolnym serwera, bez konieczności modyfikacji żadnych plików. Zobacz wybór wersji PHP w naszym systemie pomocy.

Parametry bezpieczeństwa

Ze względów bezpieczeństwa oraz aby zapewnić wysoki komfort pracy wszystkim użytkownikom, konta serwerowe objęte są limitami bezpieczeństwa. Limity są większe niż u innych dużych dostawców serwerów, ponadto w przypadku pakietów PRO oraz VIP istnieje możliwość indywidualnego ustalenia parametrów dla konta. Z naszego doświadczenia wynika, iż są one przekraczane wyłącznie w przypadku błędnie skonfigurowanego oprogramowania, które nieoptymalnie wykorzystuje zasoby i nie mają wpływu na regularne korzystanie z serwera.

Parametr Serwer
ECO
Serwer
BUSINESS
Serwer
PRO
Serwer
VIP
Równoległe procesy 10 20 30 40
Użycie procesora 50% 50% 100% 100%
Użycie pamięci 256 MB 512 MB 1024 MB 2048 MB
Aktywuj na okres testowy 14 dni Aktywuj teraz! Aktywuj teraz! Aktywuj teraz! Aktywuj teraz!

Zasady bezpieczeństwa korzystania z serwerów wirtualnych

Prosimy o dokładne zapoznanie się z dokumentem zasady bezpieczeństwa korzystania z serwera.

Zasady dokonywania masowych wysyłek poczty e-mail

Wiemy, jak ważna jest dla Ciebie możliwość utrzymywania kontaktu z klientami, dlatego też zachęcamy naszych użytkowników serwerów do tworzenia ich własnych newsletterów oraz używania ich do regularnej komunikacji z klientami. Jednakże w trosce o wysoką dostarczalność poczty wychodzącej z naszych serwerów ściśle przestrzegamy poniższych reguł.

Nasze serwery nie służą do rozsyłania niechcianej korespondencji i takowa może być blokowana na etapie wysyłki. Wyjątek od tej reguły stanowi oczywiście legalna korespondencja z klientami, np. poprzez newsletter na którym znajdują się wyłącznie zweryfikowane i poprawne adresy e-mail, zaś wszyscy odbiorcy wyrazili zgodę na otrzymywanie korespondencji. Zgoda nie może być domniemana (np. gdy baza uzyskana jest w wyniku zakupu od podmiotu trzeciego) i musi być uzyskana dla danego konkretnego nadawcy i rodzaju newslettera.

Należy również sprawdzać adresy e-mail pod kątem poprawności i aktualności adresów e-mail. Adresy, które wygenerowały błąd przy danej wysyłce, należy usunąć przed kolejną. Duży odsetek maili wysyłanych na nieistniejące lub nieprawidłowe adresy jest sygnałem o nieaktualnej lub nielegalnie pozyskanej bazie adresowej. Dobre oprogramowanie do wysyłek newsletterów posiada takie mechanizmy i powinny one być włączone.

Zgodnie z naszym regulaminem, w przypadku planowania wysyłki poczty o ilości większej niż 1000 odbiorców w ciągu doby, powinieneś przed jej dokonaniem uzyskać od nas autoryzację takiej wysyłki, podając uprzednio rodzaj wiadomości oraz potwierdzenie wyrażenia zgody przez adresatów na otrzymywanie przesyłek e-mail od Ciebie.