Serwery dostępowe do usług

Nazwa usługi Host Adres IP
serwer SMTP mail.(nazwa domeny) -
serwer POP3 mail.(nazwa domeny) -
serwer IMAP mail.(nazwa domeny) -
serwer FTP ftp.(nazwa domeny) -
serwer MySQL localhost
-
serwery DNS dns1.mserwis.pl
dns2.mserwis.pl
dns3.mserwis.pl
185.221.108.31
185.221.108.41
185.221.110.3

Zamiast (nazwa domeny) należy użyć pełną nazwę domeny (wraz z rozszerzeniem) podpiętej do danego konta hostingowego lub domeny w której znajduje się dane konto pocztowe.

Porty serwerów POP3, SMTP, IMAP

W poniższej tabeli podajemy numery portów, jakie należy ustawić w programie pocztowym podczas jego konfiguracji. Zwracamy uwagę, że port 25 jest obecnie blokowany przez większość dostawców internetu w Polsce, dlatego też połączenie z serwerem SMTP jest możliwe przez trzy różne porty.

Usługa pocztowa Połączenie bez SSL Połączenie z SSL
serwer POP3 110 995
serwer SMTP 25
587
25
465
serwer IMAP 143 993

Panel administracyjny serwera (cPanel)

Logowanie do panelu administracyjnego.

Zalecamy korzystanie z połączenia szyfrowanego z serwerem wirtualnym. Wymaga ono dostępu do portu 2082-2083. Jeśli masz problem z połączeniem szyfrowanym, gdyż Twoja sieć ma zablokowane połączenia z tym portem, skorzystaj z połączenia standardowego.

Konfiguracja kont pocztowych

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat konfiguracji poczty w cPanel.

Konfiguracja programów pocztowych

Dowiedz się więcej o konfiguracji programu pocztowego Thunderbird, Outlook 2021 a także konfiguracji programu pocztowego Mozilla Thunderbird.

Poczta elektroniczna przez WebMail

Pocztę elektroniczną możesz obsługiwać wygodnie na następujące sposoby:

  • Wybór programu do poczty - po zalogowaniu się pojawi się możliwość skorzystania z Squirrel Mail, Horde lub RoundCube, z których można wybrać najwygodniejszy
  • Program RoundCube - bezpośrednie logowanie do tego programu

Podpinanie domen

Na naszych serwerach możesz skonfigurować nieograniczoną liczbę domen. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie dotyczącej podpinania domen.

Prawa do folderów i plików

Ze względu używaną przez nas konfigurację serwera, przy ustawianiu uprawnień do plików i folderów należy zwrócić szczególną uwagę, iż są one zgodne z poniższą instrukcją.

  • folder public_html - 750
  • wszystkie foldery - 755
  • wszystkie pliki - 644

Wszystkie standardowo tworzone foldery i pliki, a także umieszczane przez FTP, posiadają domyślnie prawidłowe uprawnienia. Niektóre aplikacje mogą jednak próbować je zmieniać. W przypadku innych ustawień niż powyższe, serwer zgłosi błąd 500. Należy wówczas w pierwszej kolejności sprawdzić poprawność uprawnień do folderów i plików.

Wybór używanej wersji PHP

Coraz więcej aplikacji wymaga dostępności najnowszych wersji PHP, jak również w niedalekiej przyszłości obsługa wcześniejszych wersji będzie wycofywana. Dlatego zachęcamy do migracji do nowszej wersji PHP. Zmienić wersję PHP na swoim koncie można w bardzo prosty sposób.

Na naszych serwerach możesz wybrać wersję PHP niezależnie dla każdej podpiętej domeny. Zmianę możesz dokonać wygodnie w panelu kontrolnym serwera, bez konieczności modyfikacji jakichkolwiek plików. Zobacz wybór wersji PHP w naszym systemie pomocy.

Parametry bezpieczeństwa

Ze względów bezpieczeństwa oraz aby zapewnić wysoki komfort pracy wszystkim użytkownikom, konta serwerowe objęte są limitami bezpieczeństwa. Limity są większe niż u innych dużych dostawców serwerów. Z naszego doświadczenia wynika, iż są one przekraczane wyłącznie w przypadku błędnie skonfigurowanego oprogramowania, które nieoptymalnie wykorzystuje zasoby i które prawie zawsze da się usprawnić. Jeśli jednak Twój serwis wymaga większych zasobów, mamy rozwiązanie - serwery VPS.

Parametr Serwer
ECO
Serwer
STANDARD
Serwer
PRO
Serwer
VIP
Serwer
ULTRA-MINI
Serwer
ULTRA-M
Serwer
ULTRA-L
Serwer
ULTRA-XL
Równoległe połączenia (EP) 10 20 30 40 15 30 40 50
Równoległe procesy (NPROC) 40 100 100 100 100 125 150 200
Użycie procesora (SPEED) 100% 100% 200% 400% 100% 100% 200% 400%
Użycie pamięci (PMEM) 512 MB 512 MB 1024 MB 2048 MB 512 MB 1024 MB 2048 MB 4096 MB
Operacje na dysku (IOPS) 200 400 600 1000 1000 2000 5000 10000
Maks. wielkość wiad. e-mail 50 MB 50 MB 50 MB 50 MB 50 MB 50 MB 50 MB 50 MB
Aktywuj na okres testowy 14 dni Aktywuj Aktywuj Aktywuj Aktywuj Aktywuj Aktywuj Aktywuj Aktywuj

Zasady bezpieczeństwa korzystania z serwerów wirtualnych

Prosimy o dokładne zapoznanie się z dokumentem zasady bezpieczeństwa korzystania z serwera.

Zasady dokonywania masowych wysyłek poczty e-mail

Wiemy, jak ważna jest dla Ciebie możliwość utrzymywania kontaktu z klientami, dlatego też zachęcamy naszych użytkowników serwerów do tworzenia ich własnych newsletterów oraz używania ich do regularnej komunikacji z klientami. Jednakże w trosce o wysoką dostarczalność poczty wychodzącej z naszych serwerów ściśle przestrzegamy poniższych reguł.

Nasze serwery nie służą do rozsyłania niechcianej korespondencji i takowa może być blokowana na etapie wysyłki. Wyjątek od tej reguły stanowi oczywiście legalna korespondencja z klientami, np. poprzez newsletter na którym znajdują się wyłącznie zweryfikowane i poprawne adresy e-mail, zaś wszyscy odbiorcy wyrazili zgodę na otrzymywanie korespondencji. Zgoda nie może być domniemana (np. gdy baza uzyskana jest w wyniku zakupu od podmiotu trzeciego) i musi być uzyskana dla danego konkretnego nadawcy i rodzaju newslettera.

Należy również sprawdzać adresy e-mail pod kątem poprawności i aktualności adresów e-mail. Adresy, które wygenerowały błąd przy danej wysyłce, należy usunąć przed kolejną. Duży odsetek maili wysyłanych na nieistniejące lub nieprawidłowe adresy jest sygnałem o nieaktualnej lub nielegalnie pozyskanej bazie adresowej. Dobre oprogramowanie do wysyłek newsletterów posiada takie mechanizmy i powinny one być włączone.

Zgodnie z naszym regulaminem, w przypadku planowania wysyłki poczty o ilości większej niż 1000 odbiorców w ciągu doby, powinieneś przed jej dokonaniem uzyskać od nas autoryzację takiej wysyłki, podając uprzednio rodzaj wiadomości oraz potwierdzenie wyrażenia zgody przez adresatów na otrzymywanie przesyłek e-mail od Ciebie.