Fantastico to narzędzie pozwalające na automatyczną instalację popularnego oprogramowania z poziomu panelu administracyjnego. Aby zainstalować własny sklep internetowy, forum dyskusyjne czy bloga wystarczy kilka kliknięć i nie więcej niż 30 sekund czasu. Pakiet tych skryptów otrzymasz do każdego serwera całkowicie za darmo.

Korzystanie z Fantastico

Wejdź pod adres logowania do panelu serwera https://www.mserwis.pl/panel. Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do cPanel.

W cPanel kliknij w ikonę Fantastico (poniżej).

Widok Fantastico F3 w cPanel

Otworzy się lista kategorii wraz z wyszukiwarków do aplikacji bądź skryptów. Kliknij na dowolną pozycję aby wejść w szczegóły oraz zainstalować dane oprogramowanie.

Najpopularniejsze pakiety oprogramowania

Fantastico zawiera ponad 600 różnych skryptów. Poniżej znajdziesz te najczęściej instalowane przez naszych klientów.

WordPress

WordPress

WordPress to system zarządzania treścią (CMS) przeznaczony głównie do obsługi blogów. Ze względu na swoją ogromną funkcjonalność, dużą liczbę wtyczek czy rozszerzeń doskonale nadaj się także jako strony internetowe, wizytówki czy nawet portale. WordPress działa w oparciu o PHP/MySQL i jest niezwykle łatwy w instalacji i konfiguracji. Dzięki temu jest jednym z najbardziej popularnych systemów CMS na świecie.

Drupal

Drupal

Aplikacja Drupal to kolejny system zarządzania treścią (CMS), który pozwala na proste tworzenie stron internetowych. Jest ona oparta na modułach (np. moduł galeria, moduł aktualności, moduł bannery), co pozwala na łatwe dodawania nowych funkcjonalności. Warto też zaznaczyć, że Drupal jest aplikacją Open Source, czyli jej kod jest ogólnie dostępny i zarazem darmowy.

Joomla!

WordPress

Joomla! jest jednym z najpopularniejszych darmowych systemów zarządzania treścią. Jest używana zarówno do tworzenia prostych stron internetowych jak i do rozbudowanych witryn korporacyjnych. Joomla! jest łatwa do instalacji i prosta do zarządzania.

phpBB

phpBB

Szeroko rozpowszechniony pakiet forum dyskusyjnych open-source, działa sprawnie, ma prosty interfejs użytkownika i panel administracyjny, przejrzysty wygląd, łatwo daje się rozbudowywać i można dostosować go do własnych potrzeb.

Moodle

Moodle

System zarządzania kursami zaprojektowany, by pomagać nauczycielom w tworzeniu wartościowych kursów online. Dostępny w kilkudziesięciu językach, zawiera edytor HTML WYSIWYG. Nauczyciel ma pełną kontrolę nad wszystkimi ustawieniami kursu. Łatwo wzbogacić kurs o dodatkowe funkcje (forum, dziennik, quiz, zasoby, wybory, ankiety, przypisywanie zadań, chat, warsztaty), logowanie i śledzenie czynności użytkowników, integrację e-mail i dużo więcej.